Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Maradjak itthon anyuval, vagy...

Maradjak itthon anyuval, vagy tanuljak?

Figyelt kérdés
Anyut megoperálták amiért most egy jó ideig (akár hónapokig) csak ez egyik kezét tudja majd használni rendesen és ez akadályozza elég sok mindenben. Van lehetőségem érettségit szerezni, mert csak szakmám van és nem tudom mit tegyek. Az iskolába felvennének de akkor nem tudnék anyukámnak segíteni itthon. Arra gondoltam, csak jövőre kezdem el az iskolát, addig maximum szerzek még egy szakmát majd ha anyu jól lesz. 22/L
2011. szept. 11. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen ne halasszad el a tanulást. Anyukád mellé házorvostól kérhettek házi ápolási szolgálatot. Illetve gyógytornát. Amíg te suliban vagy a házi ápolás segíthet. Ha meg hazaértél te segítesz neki. De legfőképpen ezt a kérdést anyukáddal kell megbeszélned.
2011. szept. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
"Fél kézzel" annyit azért elboldogul, h kibírja amig suliban vagy. Azt meg tudod tenni, h amit tudsz kikészítesz neki, megfőzöl előtte nap stb... Szerintem emiatt nem kell feladni a tanulási terveket, hiszen ha jól értem nem egy ágyhozkötött fekvőbeteg.
2011. szept. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit az első írt, nagyon jó ötlet. Esetleg valami közeli rokonnak is beszélhetnétek, hogy időnként tudna-e segíteni, mikor nagyon sokat kell tanulnod. De a házi ápolás is jó ötlet!

A tanulást szerintem ne halogasd. Egy év sok idő, ki tudja mi történik addig. Lehet, hogy egy év múlva nem lenne lehetőséged az érettségire.

16/L

2011. szept. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ez elég komoly dolog. ha tudsz segits és otthon is tudsz tanulni folyamatosan aminek késobb hasznát veszed majd. de mivel ezek az iskolák általában délután kezdodnek igy addig otthon maradhatsz anyukáddal. gondold át nézz utána a lehetoségeknek,iskoláknak,tanfolyamoknak stb. beszéljétek meg. azt nem irtad, hogy dolgozol e mert akkor már sok lenne a három dolog egyutt.
2011. szept. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Külföldön volt a műtét és onnan hozzánk nem hiszem, hogy segítséget küldenének és anyu túl büszke is lenne ilyesmit kérni. Ez igaz, hogy nem fekvőbeteg. Azt hiszem átgondolom a dolgot még. Anyu nem mondaná azt, hogy maradjak itthon még ha így is érezné a dolgot.
2011. szept. 11. 20:25
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy fél évet estén is végezhetnél. Nem derült ki, hogy nappalin v. estin tanulsz. Mindkét esetben megoldás, ha az igazgatóval beszélsz, mert mindkét helyen van mód egyéni tanrendre. Hogy csak bizonyos napokon, bizonyos órákat látogatsz. De ha odakészíted neki a dolgokat, akkor ő is elboldogul. De tényleg vele beszéld meg. Ne legyen büszke a te rovásodra. És igen, más rokon is segíthet. Osszátok be a napokat. De először a sulit intézd el.
2011. szept. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy külföldön volt a műtét, itthon igényelhettek tényleg ápolót, az időseknek is lehet ilyet kérni, szerintem a műtött "betegeknek" is... Egyébként ne legyen büszke ilyet elfogadni, mert neked tanulnod kell, és ő is tudja szerintem, hogy egyedül nem tudja ellátni magát.... És oké, lehet, hogy egy kézzel is meg lehet csinálni sok dolgot, viszont ha friss a seb, vagy bármi, akkor az attól fájhat, feszülhet, ami megint sok mindenben megakadályozza... Beszéld át vele ezt a megoldást, mert neked sem szabad halogatni a tanulást, ma már érettségi és stb nélkül szerintem nem lehet élni sajnos..:S És ha van ez a megoldás, akkor meg végképp nem lenne szabad hagyni elúszni, és neki sem lenne kellemetlen érzés, hogy otthon maradtál miatta... Édesapád, vagy testvéred nincs, aki még tudna ebben segíteni? Esetleg egy nagymama, nagybácsi, valaki, aki egészséges, (gondolok itt fiatalasabbra, mert azért csak ne a 90 éves nagyit rángassuk) és ráér?


Bár szerintem még mindig az ápoló a legjobb megoldás, beszéld meg vele:)

2011. szept. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt egyébként megkérdezhetem, hogy mit műtöttek a kezén?
2011. szept. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Így anyukád gondolom dolgozni se nagyon tud. Ha most nem tanulsz, akkor neked sem lesz jó állásod, mihez fogtok kezdneni?

Az eslővel eggyet értek.

2011. szept. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Betegápolót nem mindenhol biztosítanak. Legfeljebb magán ápolót tudsz keresni,óránként 5-6.000.- Ft-ért. Legalábbis a mi városunkban.
2011. szept. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!