Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A környezetem azzal nyaggat,...

A környezetem azzal nyaggat, hogy mikor lesz már munkahelyem. Hogyan állítsam le őket?

Figyelt kérdés
7 hónapja vagyok pályakezdő munkanélküli. Nem is a szüleim piszkálnak, mert ők tudják hogy próbálok elhelyezkedni, hanem a szomszédok. Kapom hogy: "Ennyi ideig nem szabadna munkanélkülinek lenned, gondolni kell a nyugdíjra is" (pfff, ja) vagy "Mikor lesz már munkád, takarítónőt keresnek XY helyen" stb, de mindig ezzel bsztatnak, mintha legalább tőlük kérnék kenyeret mert éhezem.... Kereskedelmi szakmám van + nyelvvizsgám, 21 éves vagyok.
2011. szept. 9. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Engem pont a szüleim piszkálnak. Már lassan megtanulom, hogy egyik fülemen be, a másikon ki, nem érdemes ezért idegeskedni.
2011. szept. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Milyen szinten beszéled a nyelvet? Én felsőfokon beszélek németül, német szakon végeztem bölcsészkaron, IT területen dolgozom. Ha beszélsz valamilyen nyelvet felsőfokon vagy legalábbis erős társalgási szinten, call centerekbe felvesznek telemarketing/telesales vagy helpdeskesnek. Már ha tényleg AKARSZ munkát. Nekem sem ez az álommunkám, de néha muszáj lejjebb adni.


25 N

2011. szept. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Engem is piszkáltak, aztán kijelentettem ha ennyire fontos a pénz, akkor megyek a 8-as út mellé k*rvának...Azóta is kérdezgetnek, de már nem annyira erőszakosan.
2011. szept. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, milyen ez. :(

A szüleim nekem is nagyon megértőek voltak, de a környezet... Főleg az idősebbek, ők még abban éltek, hogy mindenkinek dolgozni kellett, és volt is munka.

Ma ez nagyon nem így van, iszonyat nehéz sajnos elhelyezkedni, és akkor is, milyen pénzért... :(

Csak azt tudom mondani, hogy tarts ki, keress tovább, és ne foglalkozz velük!


Mellesleg, amikor el voltam nagyon keseredve, én is elmentem már IT-s munkára... Azt mondták, túlképzett vagyok... Szóval oda sem kellettem.

Remekül éreztem magam. :(

2011. szept. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a kereskedelem nem is olyan vészes. Vagy faluban laksz, és nincs sok bolt?


A szomszédokat le kell rázni. Mikor lesz? Majd ha találok. Vagy maga tud valamit ajánlani? De mindegy, magánügy.

2011. szept. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Nem támadásból mondom, de a környezeted valószínűleg nem engedhette meg magának, hogy nem dolgozott. Ha végzettséghez nem méltó munkát, én akkor is elvállaltam, mert magamat tartottam el. Neked úgy látszik nem létkérdés. De ne felejtsd el, minél tovább leszel munkanélküli, annál nehezebben fogsz elvállalni egy adandó munkát. Ilyenkor jön az, hogy ha eddig vártál miért ne várj még egy kicsit a jobbra, meg ennyi pénzért nem megyek el, meg nem is tudom, hogy merjek-e itt és itt dolgozni, nem inkább amott kellene megpróbálnom, stb. Kifogások és félelmek jönnek elő, minél tovább vár az ember. Persze ha neked nincs szükséged munkahelyre az önbecsüléshez és a megélhetésedet biztosítják, akkor miért ne legyél otthon? A szomszédok meg majd lekötik a szabadidődet.
2011. szept. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

Én is 21 éves vagyok, szintén kereskedelmi végzettséggel, viszont nyelvvizsga nélkül. Már 1 éve nem találok a szakmámban állást, kisvárosban lakom, a közeli nagyobb városban lett volna már munkám, de a bejárás egyes helyekre problémás és a fizetéshez képest drága a bérlet. Most tanulok tovább, majd csak lesz valami.

Engem is nyaggatnak, mondjuk nem annyira, én azt szoktam mondani, régen olyan világ volt, csak az nem dolgozott aki nem is akart. A mai világban nem ezt tapasztalom. Ha tovább mondja, próbálok nem figyelni rá és majd megunja. Igaza van, de a mai világ tényleg nem olyan, hogy mindenkit mindenhova felvesznek, nem mintha régen ilyen lett volna.

2011. szept. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
21 éves! A bejáráshoz vásárolt bérlet 86%-át köteles megtéríteni a munkáltató. Elvileg.
2011. szept. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

Mellesleg, amikor el voltam nagyon keseredve, én is elmentem már IT-s munkára... Azt mondták, túlképzett vagyok... Szóval oda sem kellettem.


Konkrétan az IT-Serviceshez kellett volna menni, én egyetemi diplomával érdekes módon nem vagyok túlképzett, meg az a rengeteg csoporttársam sem, akikkel együtt végeztem és ott dolgoznak. Ezenkívül dolgoztam más call-centerekben is ugyanígy diplomával. Bp-re kell jönni, kistelepülésen várhatod a sült galambot.

2011. szept. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
22%
Egyébként még annyi kedves kérdező, hogy látom, a takarítós munka nem tetszik. Én túrtam könyékig konzervgyárban a zöldbabban végzős egyetemistaként, meg porszívóztam irodákat. De olyan is volt, hogy terméket címkéztem. Elárulom, hogy terméket címkézni még most is visszajárok a karácsonyi illatszerpromók idején, pedig diplomám van. És ha kirúgnának a fix állásomból, egy percig se haboznék, ha takarítani kéne mennem... Mondjuk engem kivágtak volna a szüleim hazulról, ha 7 hónapig otthon ülök a nyakukon.
2011. szept. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!