Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám jobban megérteni?

Hogyan tudnám jobban megérteni?

Figyelt kérdés

Teljesen hülye vagyok a kémiáhozés a fizikához. Most vagyo kelsős gimmnazista és kezdésnek kémiábol egy kettesem és holnap ha kikapjuk a röpcsit lesz egy karóm. Fizikából még rosszabb a helyzet mert két karóm van belőle, igaz jövőórán javítást írok de az egyes attól függetlenül bennt marad. Humán tagozaton vagyok így nem a 4re megyek egyik tárgyból se. Szüleim nem értenek ezekhez idejük sincs "rám". Hogy most elmagyarázzanak ilyeneket. Jó a tanár, velünk végképp jófej részletesen magyaráz de még így se értem és nem akarok több rossz jegyet beszedni. Így se tud anyum ezekről a jegyekről.. Hogyan tudnék hatékonyabban tanulni? Szorgalmi feladatokat ha a dpersze megcsinálom (ha meg tudom -mert még a sima feladat sem megy- vagy segítséggel is akár..) Tanárhoz nem fogok eljárni 2 éves tantárgy, matekból így is járok külön tanárhoz de az sokkal de sokkal jobban megy mint ez a retek kémia-fizika..

Bocsánat a regényért, és nem 100%os ez a kategória de részben köze van ehhez.


2011. okt. 11. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Beszélj a tanárral. Biztos leül veled külön gyakorolni, ha megkéred.
2011. okt. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tanulj együtt valamelyik osztálytársaddal akinek megy ez a tantárgy!
2011. okt. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A tanárodtól kérj segítséget. Mond el neki, hogy megteszel mindent, de nem megy. Ha van egy kis ideje, akkor az egyik terembe próbálja meg elmondani csak neked, mégegyszer.
2011. okt. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem szólj a tanárnak.Biztos megfogja érteni,hogy egy kicsit veled legyen türelmesebb (ha csak te vagy így egyedül) és adjon valami olyan szorgalmit ami neked is megfelelő vagy kérdezd meg,hogy készülhetsz-e kis előadással:D azt csak megtanulod és kapsz is érte valamit...(persze ezt se lehet mindig..:S)
2011. okt. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Szia, velem is pont ez a helyzet!! Én kitünö tanuló vagyok mindenböl, a fizika, kémia viszont nagyon nem megy. De én soha nem is figyelek órán, szóval valószinüleg ezért. De amikor otthon tanulom az egy kínszenvedés nekem, mert nagyon nem érdekel az egész. A matekot azt szeretem, viszont azt is csak olyan 4-es szinten tudom, de az is jó. Nekem az egyik oszt.társam mondta ma: megtanulod, de nem érted meg, a gyakorlatban nem tudod alkalmazni. Ez amiatt van, hogy humán beállítottságú vagy. Ö is hasonló problémákkal küzd, szinte az egész osztály 3-as vagy rosszabb a reál tárgyakból, mivel mi nyelvi oszt. vagyunk. Én eddig nem hittem ebben a reál-humán dologban, de mostmár nagyon is. 15/L 9. oszt.
2011. okt. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fizikából könnyen kaphatsz jó jegyet ha fogalmakat megtanulod. Én se tudtam sose az ilyen számolásos feladatokat,így mindig csak a magolóst tanultam meg. Dolgozatba is csak azokat töltöttem ki. Meg szerencsém volt mert a tanár méár arra is adott pontopt a számolásos résznél ha a képletet felirtam. Az meg benne vana függvény táblázatba!
2011. okt. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

utolsó fizikából az a baj hogy ugy osztályoz a atanár ha a fogalmakat tudod és számolni nem tudsz KETTES...


Kémiából nem csak én vagyok így, de holnaplesz kémia szerintem óra után odamegyek és megkérem hogy valahogy had tudjak javítani nem ötös vagy négyes akarok lenni belőle de megbukni meg csak nem kéne :S:S

2011. okt. 11. 18:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Kérj segítséget a tanárodtól vagy tanulj együtt valakivel. Próbálj meg alap (akár általános iskolás) feladatokat megoldani. Majd ha mennek térj rá a nehezebbekre.

Mondjuk lehet én könnyen beszélek, mert a kémiát-fizikát tanulás nélkül négyesre megírom, 10 perc tanulással ötösre. Viszont az irodalommal üldözni lehet. Egyszerűen nem fogom fel, hogy miért mondják azt, hogy a költő ezt, meg azt gondolja.

2011. okt. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Alakítsatok tanulócsoportot az osztálytársakkal. Legyen köztetek legalább egy, akinek jól mennek ezek a tárgyak, és gyakoroljatok közösen. Én sokkal könnyebben jegyzek meg úgy dolgokat, ha valakivel átbeszélem. A tanároddal más a viszony, másképp kérdez tőle az ember, nem meri huszadszor is megkérdezni ugyanazt, inkább ráhagyja, hogy érti, közbe meg nem. Egy osztálytárs egész más.
2011. okt. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!