Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most érzem csak így? Mi...

Most érzem csak így? Mi történt, h eddig jó volt?

Figyelt kérdés
20 év házasság,kevés korkülönbség(9 évvel idősebb a férj)most jött el az életembe az a dolog amiért már oly sokat nyeltem...a mindig megfelelni akarás...most miért nem megy?ő nem ismer engem,nem tudok olyan lenni mellette amilyen vagyok,mert én tudom,h ő mit vár el,és én nem olyan vagyok,de ezek alap dolgok,egy példa:ő nem fázós,én nagyon,ő nem fogadja el,h imádom a meleget...ez most hülyeségnek tünik,de most megint rám tört,hogy miért nem ő enged...persze,tudom ő a férfi és a pénz kereső(én is dolgozom).3 gyerek van,már szinte felnőttek.utálom most magam,hogy mindig azt válaszolom,amit ő hallani szeretne...csak én vagyok ilyen ?vagy mások is estek ebbe a hibába?szerintem,féltem még régen,hogy elhagy ha nem azt csinálom amit ő szeretne.(nem bánt,haza adja a pénzt,dolgozik,jót akar nekünk,nem iszik..)
2011. okt. 12. 12:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Régebben én is ilyen voltam, mindig azt mondtam,amit Ő hallani akart, de most már nem.
2011. okt. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
és elfogadta?
2011. okt. 12. 12:13
 3/18 anonim ***** válasza:

Sokan esnek ebbe a hibába. A férfiak mindig is az "erősebb" nem lesznek, és a nők azok, akik általában valamilyen oknál fogva engednek. Nem kellene hogy így legyen, viszont ez csak elmélet.

20 éves házasság után már nem tudom azt tanácsolni, hogy beszéljétek meg. Ez már az elején lett elrontva sajnos, de ezt te is tudod valószínűleg.

2011. okt. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Igen, alapvetően a Te hibád azt hiszem. Tudod a problémákat meg lehet oldani, nem csak olyan módon, hogy kategorikusan az egyik enged teljesen, a másik meg semmit. Értem én hogy miről beszélsz, de azért mert te melegben szeretsz lenni, azért nem fog a másik elhagyni :) azért hagy el, ha veszekedés van belőle, sokszor. Azt kell megtanulnod, hogy hogyan érvényesítsd az akaratodat úgy, hogy a másik se szenvedjen csorbát. A felhozott példádra: Drágám, tudod hogy milyen fázós vagyok, mi lenne, ha külön szobában aludnánk ma, mert nem tudok abban a hidegben aludni. Vagy az lesz a megoldás, hogy külön alszotok, mármint csak az alvásra gondolok :) tartósan, hogy ő a hidegben, te meg a melegben. Ha meg lehet oldani. Vagy ő fog alkalmazkodni annyiban, hogy hát jó, persze megértem, és én is kibírom a meleget, maximum ha nem megy átmegyek a másik szobába.


Ebben a kérdésben mondjuk én a férjeddel értek egyet :) én sem bírom a meleget, inkább hideg legyen. A melegben rosszul vagyok, nem tudok aludni. Ez ugye nem kompromisszum kérdése sajnos, mert ha olyan pasit fognék ki, aki csak 28 fokban tud aludni télen, akkor nem tudunk egy szobában aludni tartósan. És nem azért mert nem szeretem, hanem mert nem tudok elaludni.


Szóval, amikor van neked valami igényed ami a más mint amit ő szeret, akkor úgy kell előadni, mintha mi se lenne természetesebb, és egyből egy megoldási javaslatot is kell mellékelni a mondandódhoz. Ne abból indulj ki, hogy mi van ha neki az nem tetszik, és mi van ha elhagy. Mégis mi lenne? semmi :) miért lenne rossz ha elválnátok? mi olyan nagy tragédia van abban? Ha így állsz hozzá, akkor a másik fél vagy enged, vagy ha nem, akkor jobb tőle megszabadulni. Komolyan mondom.


33/N

2011. okt. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Körülöttem egy csomó ember ilyen. Akit nagy barátnőmnek tartottam jöttem rá, hogy ő is ezt az elvet vallja és extra gáz kategória a szemembe.

Engem nem érdekel, ha a férjem elhagy, persze "belehalnék", de egyszerűen én ilyen vagyok és kész. Nem tudok azon izgulni, hogy mit szól hozzá.

Szerintem alul értékeled magad!

2011. okt. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
utolsó,utolsó mondata:igaz!:-(
2011. okt. 12. 12:23
 7/18 A kérdező kommentje:
nem tudom megmondani,hogy mit szeretek és mit nem,mert ő azt hiszi,azt szeretem,vagy úgy szeretem....mert ha nem megsértődik és nem szól hozzám napokig...hetekig...
2011. okt. 12. 12:24
 8/18 anonim ***** válasza:

Neked kell eldöntened, hogy van-e még benned valahol egy kis erő mélyen, amiből fel tudsz állni! Ha van, akkor el kell kezdeni szépen tervezni, átépíteni dolgokat apránként a kapcsolatotokban.Gondolom inkább 40körül lehetsz,viszonylag fiatalnak mondható:)Adj esélyt magatoknak,hátha a párod is megismeri egy olyan oldalad,amit ugyanúgy tudna szeretni,és fordítva!

Szóval hajrá és kitartást!

(hajadon nő)

2011. okt. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Egyik előző vagyok...


Ha nem ehetem sósan a túrógombócot, csak porcukorral, mert ő mit szól hozzá, vagy nem mehetek el templomba, mert ő hülyeségnek tartja, vagy nem nézhetek megy egy műsort mert ő le fog szólni, vagy éppen megsértődik és nem szól hozzám hetekig... akkor jön a nagy kérdés MI ÉRTELME VAN A HÁZASSÁGOMNAK? komolyan kérdezem :)


33/N

2011. okt. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
van egy közös barátunk,férfi,és voltak lelki gondjai,és én rákérdeztem,és elkezdtünk beszélgetni,és sok mindent elmondott,és jó volt neki,h elmondhatta valakinek.mivel ilyen jó bizalmas viszonyba kerülten,megkérdezte,tőlem,hogy hogy birom,mert ő belelátott a kapcsolatunkba....és meséltem és meséltem...és ő csak csodálkozott...
2011. okt. 12. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!