Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha eddig bonus 10em volt, és...

Ha eddig bonus 10em volt, és most káresemény történt, akkor bonus 8-ba leszek visszasorolva?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 17:14
 1/10 tetro ***** válasza:
igen
2011. okt. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is igen.

Sőt olcsón megúsztad mert jövőre jön a "baleseti adó" mint 51.(?) új adónem ...

2011. okt. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem. És most nekem van teednőm? Van egy baleseti bejelentőm, és ennyi. Nem kell vinnem sehova igaz? Később milyen papírokat fognak küldeni erről az esetről? Pl h ha akarom kifizethetem helyettük, v milyet?
2011. okt. 24. 18:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem elkeseríteni akarlak, de szerintem ilyenkor malusba mész vissza tehát minuszba! És lehet előről kezdeni a bonuszokat gyűjteni éveként.
2011. okt. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Bonus-malus rendszer

A kötelező biztosítási szerződések vonatkozásában a bonus-malus besorolással jutalmazza a biztosító a biztosított kármentes vezetését (bonus), de ha károkozás történik akkor megvonhatja a kedvezményt vagy pótdíjat állapíthat meg (malus).

A kötelező biztosítási díj megállapítása a bonus-malus besorolás szerint elért fokozat figyelembe vételével történik.


Az érintett szerződés vonatkozásában a bonus-malus rendszerrel járó előnyök és hátrányok a biztosított személyéhez fűződnek, függetlenül attól, hogy a biztosított gépjárművét ki vezette.


A rendszer egy alap (A00), 10 bonus (B01-10) és 4 malus osztályból (M01-M04) áll. A legmagasabb B10 fokozat rendszerint 50% díjengedményt, a legalacsonyabb M04 fokozat 100%-os pótdíjat jelent az alapdíjhoz képest. Személygépjármű, illetve motorkerékpár esetén két kategóriát csúszik vissza az üzembentartó a bonus-malus skálán, egy-egy károkozás kapcsán, egy kármentes év pedig egy kategóriával kedvezőbb besorolást eredményez. (Tehergépkocsik, autóbuszok, vontatók és mezőgazdasági vontatók minden egyes károkozása egy kategória visszasorolást jelent az üzembentartónak.)

2011. okt. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Személygépjármű, illetve motorkerékpár esetén két kategóriát csúszik vissza az üzembentartó a bonus-malus skálán..."


Itt azt írja h csak kettőt megy vissza, tehát b8-ba sztem!?!?

2011. okt. 25. 13:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha B10-ben voltál, és egyszer balesetet okoztál, akkor B08-ban leszel a következő éves periódustól. Semmi teendőd nincs, újrakötésig változatlan marad a díjad, legyen az akár előre egy összegben kifizetve, vagy esedékesség esetén havonta, negyedévente.
2011. okt. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
"Itt azt írja h csak kettőt megy vissza, tehát b8-ba sztem!?!?" Igen,miután válaszoltam, utánanéztem, és ezt találtam, azért másoltam be.
2011. okt. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja, értem. Köszi h bemásoltad, meg mindenkinek. Kicsit megnyugtató azért...
2011. okt. 25. 14:51
 10/10 anonim ***** válasza:

a kárbejelentési kötelezettséged azért ne feledd.

A bónusz csak akkor csökken, ha a megfigyelési időszak alatt volt kárkifizetés /és nem károkozás/, és a következő biztosítási évfordulótól jön a bünti, és az is csak akkor, ha a kárt nem fizeted meg a biztosítónak. /teljesen mind1, hogy 4Ft-os kár keletkezett, vagy 4M-s... viszont ha kisebb a kár megéri kifizetni, így nem érinti a bónuszod.../

2011. okt. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!