Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék neki állni a...

Hogy tudnék neki állni a segítségnek? Hogyan segítsek a nővéremen, aki nehéz helyzetben van?

Figyelt kérdés

A nővérem 23 éves és van egy 4 éves kisfia. a párjával (aki nem a férje) és annak anyjával lakik. most tudtam meg, hogy megverte már nem is egyszer de nem annyira, hogy látleletet lehessen venni. a nővérem nagyon ki van már lelkileg és most jutott el odáig, hogy nem bírja ott tovább, ezért is avatott be engem. az lenne a kérdésem, hogy hol tudnánk elkezdeni segítséget kérni annélkül, hogy a gyereket elvegyék tőle. gondoltam valamilyen segélyszervezetre, mivel se lakása, se munkája egyenlőre, mert most ment a gyerek oviba és még nem talált munkát.

addig magunkhoz vesszük őket, de nem akarnak sokáig itt maradni, hol tudnánk elkezdeni??? tanácsokat várnék!!!

előre is köszönöm


2009. ápr. 30. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ők talán tudnak segíteni.

2009. ápr. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Nagyvárosban laktok? Ha igen, akkor működnie kell Családsegítő Szolgálatnak, Családok Átmeneti Otthonának. Menjetek el ide, ők segíteni fognak.

Viszont én azt javaslom, hogy minél hamarabb lépjen a tesód az ügyben, mert ha nemt teszi, őt is felelősségre vonhatják kiskorú veszélyeztetéséért.

2009. ápr. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
31%
Bocsi, de nem világos ki kit vert meg? Lécci pontosítsd!
2009. máj. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen találjon valami munkát,csak legyen bejelentve.a gyámügyhöz nehogy menjetek,mert ott nem segitenek.
2009. máj. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A bíróságot az érdekli, hogy a gyerek megkap-e mindent, amire szüksége lehet, azzal nem foglalkozik, hogy a nővéred ezt egyedül tudja-e biztosítani neki. Költözzenek haza a szüleitekhez, legyenek oda hivatalosan bejelentve, akkor mindjárt van a nővérednek állandó lakása, és a szüleid keresete is beszámít. Magyarországon a bíróság hál'Istennek csak végső esetben veszi el az anyjától a gyereket, általában neki adják. Főleg ilyen kicsit.
2009. máj. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer fordultam a Nane-hoz és nem segítettek. Lehet, hogy az a baj, hogy nem volt pénzem és lehetőségem telefonálni, csak e-mailt írtam? Nem értem :-( Pedig fontos lett volna...
2009. máj. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én hívtam a NANE-t sose vették fel a telefont. Nagy cslódás volt. Szerencsére megoldottam nélkülük.


A családsegítőt keressétek fel, mert ott tudják azokat a lehetőségeket, amelyek a ti településeteken igénybe vehetők, illetve pont a nővéred helyzetében a lehető legjobbak. (Hiszen, ha az élettársa veri, és ezután is a közelben fognak lakni, előfordulhat, hogy megint rátámad, stb.)


Kiskorú veszélyeztetéséért pedig nem vonják felelősségre a nővéredet, hiszen éppen tenni próbál ellene.

2009. máj. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a segítő hozzászólásokat, és észrevételeket.

elhatároztam, hogy jövőhéten nekiállunk és nem telefonálgatunk mindenhova személyesen fogunk menni, fogva az ő kezét, nehogy meghátráljon!!

remélem akinek már szüksége volt segítségre, annak megoldódott egy életre, akinek nem annak soha az életben nem is fog kelleni!!

2009. máj. 2. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!