Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Életem legnagyobb bűne, nincs...

Életem legnagyobb bűne, nincs már jóvá tétel, mit tegyek a lelkifurdalással?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, a saját nagymamám 17 évesen ismertem meg. (apám anyja, apukám meghalt rég és anyukám nem vitt hozzá, mert babaként sem voltak rám kiváncsiak) Aztán nem bírtam ki, felkerestem. Otthonban volt, betegen. Nem tudta pontosan ki vagyok, de folyamatosan simogatta a kezem és mosolygott. Beszélgettem vele, úgy egy órát, aztán otthagytam. Kért, hogy menjek vissza, látogassam, mert senki sem szokta. És én nem mentem. Külföldre költöztem, és nem hiányzott. Aztán egy nap, rossz érzésem lett, szóltam anyunak menjen be hozzá. Nem ment, meghalt a nagymamám még az nap. Ennek pontosan egy éve, de nem tudom feldolgozni. Már az se mentene meg, ha elevenen mellé temetném magam. Rémes dolgot tettem (illetve pont, hogy nem tettem), hogy bocsáthatnék meg magamnak?
2011. okt. 13. 15:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%

Így is többet tettél, mint a saját lánya.


Segít, ha a sírját rendszeresen gondozod. Vállald magadra ezt a feladatot és végezd is el! Ha ebben következetes leszel, talán megnyugszik a lelkiismereted.

2011. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
98%
Figyelj, ha jól veszem ki a sztoriból, ő kezdte, mert gyerekként nem volt rád kíváncsi. Eleve az is nagyon szép, hogy meglátogattad!!! Ha meg már nem emlékezett rád, biztosan kihagyott már az agya, és utána el is felejthetett.
2011. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Konkrétan mi a bűnöd,mert én itt nem látok akkora hibát.
2011. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezen màr vàltoztatni nem tudsz, meg történt. Hiszen nem volt kivàncsi ràd sohasem. Viszont nem lehet igazàn tudni, hogy miért és kiért. A sors ùgy hozta, hogy messze kerültél tõle. Most ha azt irom, hogyan tehetted meg, hogy nem mentél vissza hozzà? Nincs értelme, tedd tùl magadat ezen màr segiteni nem lehet.
2011. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

de mármint a nagyszüleid nem voltak rád kíváncsiak?


amúgy nem tudom,mit tehetnél,kérj anyudtól a nagymamádról egy képet (már ha van neki) vagy valahonnan,és a képhez beszélgess és úgy mondd el neki,mennyire sajnálod


nekem csak ez jutott eszembe :||


13l

2011. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire azért nem rossz a helyzet. Nem gondolom, hogyha nem volt rád kíváncsi egész életedben, akkor bármi féle lelkiismeretfurdalást kellene érezned. Az is szép dolog volt Tőled, hogy akkor egyszer bementél hozzá. Legalább megismerted. Nincs miért rosszul érezned magad.
2011. okt. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire àtérzed ezt a gondot, igen a sirjàhoz mindig elmehetsz.Ott szépen kimondhatod,ami fàj neked.
2011. okt. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocsáss meg magadnak !!


Örömet okoztál neki arra gondolj inkább. Ő sem volt szent, te sem vagy. Tuti nem haragudott rád, hanem a jó részre gondolt, hogy még láthatott. Őt lehet ez nyugtatta meg, hogy kapott egy esélyt az ő hibái után, hogy még megadhatta neked, hogy rád mosolygott. Biztos az öröme volt nagyobb, mint haragudjon, az is biztos, hogy amik történtek, utána nem is várta el, számított rá, hogy mégegyszer látni fog. Másként gondolkoznak ám az öregek, vőleg aki érzi, hogy lehet nemsoká vége a földi életének.

Beszélj hozzá, én egyre inkább azt hiszem, hogy hallják. Csak sajnos mi nem a választ.

Nem akarod, hogy ahol van is szomorú legyen miattad, hogy ő tett szomorúvá. Mert végülis miatta vagy az. Bocsáss meg magadnak !!!!

2011. okt. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 bánomisén ***** válasza:
94%

Szerintem semmi rémeset nem tettél. Amikor úgy érezted, megkerested, vele voltál. Azután pedig élted a saját életedet. Hogy nem kötődtél hozzá úgy, mint más a nagymamájához, az természetes, hiszen nem ismerted kicsi gyerekkorod óta. Nem mellékesen az első 17 éved alatt ő nem volt kíváncsi rád, nem keresett fel, és ki tudja, egyáltalán megismerted volna-e, ha ez rajta múlik? (Nem bántani akarom, félre ne érts, de ez is hozzátartozik a történethez.)

Anyukád nem ment el őt meglátogatni, ez nem róható fel neked, hiszen ő nem ment el, te pedig távol voltál. Külföldről nem olyan egyszerű hazautazni, mint a szomszéd utcából, vagy városból.


Nincs miért bűntudatot érezned, semmi olyasmi nem történt, ami miatt kellene. Nyugodtan megbocsájthatsz magadnak - valójában nincs is igazán megbocsájtani való ebben a sztoriban.

2011. okt. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nincs sírja, hamvasztották, az meg a nagynénimnél van. (azt is akkor tudtam meg, hogy van nagynénim) Apukám anyja volt, nem anyámé. Tudom, nem volt rám kiváncsi, de attól én még nem tudom felmenteni magam. Hiszem, hogy minden ember jó, csak valahol félresiklott az élete. Én pedig nem adtam meg neki azt a lehetoséget, hogy ezt elmondhassa.
2011. okt. 13. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!