Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai gyerekeknek nincs...

A mai gyerekeknek nincs gyerekkora?

Figyelt kérdés
Ledöbbenve olvasom hogy 12-13 éves gyerekek fogyókúráról, szexuális témákról kérdeznek. Sajnálom őket, mert valszeg rossz példát látnak, és túl hamar akarnak felnőttek lenni, pedig ha tudnák hogy a gondtalan gyermekkor soha nem jön vissza, akkor talán mernének gyerekek lenni.
2011. okt. 25. 20:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Hát igen.. én is ezt tapasztalom de minden tini újság is CSAK erről szól tehát szerintem ez nem is meglepő, sajnos ez egy ilyen generáció...
2011. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
49%
Regen az osok azt mondtak, hogy akar veressel is meglehet egy gyermeket nevelni, de megkell tanitani arra, hogy mikor es mit szabad, tehat szigorunak kell lenni, mert inkabb a gyermek sirjon ma, mint a szulo egy eleten at! Azt hiszem ebben van igazsag, mert barmennyire faradt egy szulo, de a gyermekevel el egyutt, es lehetoseg van arra, hogy nevelje!
2011. okt. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 hennike ***** válasza:
88%

Nem 'nem mernek', hanem nem tudnak.


Sokukkal nem foglalkozik a szülő. Vagy mert sz*rik a gyerekére, vagy a sok munka miatt nem jut rá ideje.

És a babázás, kocsizás helyett sokkal érdekesebb nekik az internet. Ott meg éjjel-nappal ömlik az arcukba a szex, fogyókúra. Kénytelen ezzel foglalkozni...


Mi még a szexről úgy igazán 7.-8. osztályba hallottunk, aztán 17-18 évesen jött az első alkalom, vagy később.

Ma már erről 10-12 évesen kapnak infót, és ki is próbálják.

2011. okt. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos nem a generació tehet róla, hanem a média.

Nagyon sajnàllom én is, hogy idaig fajùltak a dolgok.

2011. okt. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Sajnos a mai világban ez van, nincs mit tenni, én is össze spanoltam egy 13 éves kis csajjal aki 16 évesnek nézett ki és manapság kb 10 ilyenből 2-3 olyan van akinek még normális gyerek kora van és nem részegen mászkál az utcán minden hétvégén és nem fekszik össze senkivel. Sajnos ez van.
2011. okt. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Manapság a gyerekek rettentő gyorsan felnőnek. Egészen más világot élünk, mint az én tizenéves koromban, pedig az még nem is volt olyan túl régen. És sajnos úgy gondolom, többségében nem a jó irányba változtak ezek a dolgok. :( 26L

Kedves kérdező, megkérdezhetem, mennyi idős vagy? :)

2011. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Nincs olyan, hogy ilyen generacio, ahany haz, annyi szokas, tehat nem feltetlenul kell megvasarolni egy 12 eves gyermeknek a mobilt, es 15 evesen elengedni szorakozni, mert a szomszed gyermekenek azt megengedik, tehat egy gyermeket szeretettel meglehet nevelni, es nincs olyan, hogy generacio!

A gyermek nezhet jobbra, balra, es igenyelhet, kerhet, hivatkozhat barmire, de a szulonek lehetosege van arra, hogy elmagyarazza azt, hogy ez nem a koranak megfelelo, es nem feltetlen szukseges az elethez. TEhat ha egy gyermek italozik, es 16 eves, akkor az ellen tenni nem lehet, mert ez egy ilyen korszak?

2011. okt. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A szülők általában vagy le*arják az ilyen gyerekeket, vagy a szülők maguk "mondják" azt, hogy legyen ilyen.
2011. okt. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

de, van


csak nem mindegy, hogy milyen

2011. okt. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Miért,kérdező,neked mit jelent a gyerekkor?Mit "kéne" olyankor csinálni?

Te hogy képzeled el az ideális gyerekkort?

2011. okt. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!