Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy lehetne ezt...

Szerintetek hogy lehetne ezt finoman közölni a szüleimmel hogy ne tünjek gonosznak?

Figyelt kérdés

Tudom most páran azzal fognak jönni hogy irigy vagyok meg semmi közöm hozzá de azért felteszem ezt a kérdést.


Az öcsém 22 éves,alkalmi munkái vannak nyáron,aztán egész télen semmi tavasszal kezdődik a szezon.A probléma ott van hogy a szüleim tartják el,hisz nincs annyi pénze hogy magát eltartsa.

4éve befejezte a sulit azóta ez megy,a rezsibe nem fizet(nem is kell,nekem sem kellet,igaz én suli után rögtön melóztam és egy év után elköltöztem otthonról)a kajától kezdve mindent anyuék fedeznek.

Sokszor beszélgettem vele hogy mit szeretne az életben és mindig azt mondja semmit,jó neki igy.Nekem ez a felfogás nagyon nem tetszik,nem szeretném ha később egy csavargó lenne az öcsémből.

Anyuéknak kellene valahogy a sarkukra állni,de sajnálják öcsit,én is sajnálom de ugy érzem ezzel a megkiméléssel csak ártanak neki.

Mit gondoltok erről?Jogosan félek hogy öcsém sosem tud majd talpra állni?


2011. okt. 14. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem hagyjad békén, nálunk két fiútesóm otthon laknak, pedig az egyik 24, a másik 28, igaz ők dolgoznak és beadnak a rezsibe, de akkor is könyörgöm csak 22 éves, és van alkalmi munkája, tehát nem egész évben otthon vakargatja a tökeit.
2011. okt. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Jogosan félsz. Nem normális, hogy egy 22 éves életerős férfi a szülein élősködik. Meg aztán melyik nő fog érdeklődni egy ilyen férfi iránt? Vagy a lányok sem érdeklik az öcsédet?
2011. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem!Te nem láthatsz bele az ő fejébe..Biztos vagyok benne,hogy titkon vannak álmai és céljait,amiket el akar érni!
2011. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Van barátnője,most adódna egy lehetőség(a barátnője magára maradt egy nagy házban pár hónapig) hogy összeköltözenek de igy nem tudnak,hisz öcsi mégis mivel szállna be a költségekbe?

Egyébként a barátnője is odaköltözhetne hozzá bármikor csak ennek az a feltétele hogy akkor magukat el kell látniuk.

2011. okt. 14. 14:29
 5/9 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne,hogy titkon vannak álmai és céljait,amiket el akar érni!


Nincsenek céljai.Nagyon jó viszonyban vagyunk 1000% átbeszéltük ezt a dolgot.

2011. okt. 14. 14:30
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Jogosan aggodsz, es nem az a baj, hogy pillanatnyilag igy el, hanem hogy ugy tunik a jovojet is igy tervezi, nincs igenye masra. A hozzaallasa sajnos nem a legjobb. Viszont igazabol nem nagyon tudsz tenni mast azon kivul, hogy ha alkalom adodik elbeszelgetsz a szuleiddel, te hogy latod a helyzetet, hogy ezzel rosszat tesznek a fiuknak. de ezt is csak mint a sajat velemenyedet mondhatod, es ha nem csinaljak, akkor nem csinaljak. A tesodnak is szoba hozhatod neha, bizalmas beszelgetes kozben, esetleg, hogy a lanyok mit fognak ehhez szolni, ilyesmi. Ezen kivul szerintem csak az hozhat valtozast, ha megismer tenylegesen egy lanyt, akinek szamitana a velemenye. A szerelem tudja meg nagyon inspiralni az embert, mas nem igen...
2011. okt. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Anyu megkérdezte tőle mit akar,erre azt válaszolta élni még egy kicsit,sokáig aludni,komputerezni(kb ebből áll a napja)

Nem hiszem hogy jó hogy 22évesen igy él,persze ez amiatt van mert apuék ellátják.

Mondtam már neki hogy nem lenne jobb saját lábra állni,megvenni valamit a saját pénzéből,nem kunyerálni apuéktól pénz?a válasz az hogy persze jó lenne de igy is jó.

2011. okt. 14. 14:37
 8/9 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van, hogy aggódsz, ez nem normális.

Ha nem dolgozik csak néha legalább tanulhatna valamit, ha már eddig nem tette, gondolom ha eltartják a szüleid ez ellen se lenne kifogásuk.

Az a baj, hogy most már nem nagyon lehet ezzel mit kezdeni, te pláne nem fogsz tudni, a szüleidnek kellett volna úgy 0-16 éves kora körül tenni érte, hogy ne így legyen, de ezt nyilván ne mond nekik.

Esetleg egy-két "pofon" csajozás terén helyre rakja, mert értelmes lányoknak nem hiszem,hogy tetszene ez az életforma.

2011. okt. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Mit gondoltok erről?Jogosan félek hogy öcsém sosem tud majd talpra állni?"


Jogosan félsz, de semmi értelme izgágáskodnod, az öcséd majd eldönti, mit csinál.

2011. okt. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!