Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a szüleimmel?...

Mit csináljak a szüleimmel? Mit tegyek hogy javítsak a helyzetemen?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat, hosszú lesz.

19 éves lány vagyok. A problémám a szüleim. Jobban mondva csak anyukám. Egyszerűen nem hagy élni, azt is meg akarja szabni hogy mikor msn-ezhetek, kikkel beszélgethetek, milyen ruhát vegyek fel és hasonlóak. Sajnos nem dolgozik, én pedig halasztottam az egyetemen (szakváltás miatt), így itthon vagyunk mind a ketten egész nap, és folyamatosan a rossz tulajdonságaimat hallgatom... Egyfolytában kötözködik, és belém sulykolja, hogy semmit se érek, és semmire nem fogom vinni az életben.

Egy évet jártam egyetemre, rájöttem, hogy nem nekem való ez a szak, most szeretnék újra jelentkezni egy másik szakra, másik egyetemre, jó messze itthonról. Igazából eredetileg is ide akartam menni, de mivel pesti egyetem anyukám nem engedett. Most se akar... Apukám a szakváltásnak nagyon nem örült, hetekig nem szólt hozzám. Most már belenyugodott, viszont a jogosítványt erőlteti. Anyukám meg tiltja. Ha elkezdem anyukám akad ki, ha nem, akkor pedig apukám.... Májusban érettségizek két tárgyból, és nyelvvizsgára készülök (már csak az írásbeli hiányzik). El akartam menni dolgozni, de lebeszéltek, hogy inkább tanuljak.

Nemrég halt meg egy közeli rokonom, akit nagyon szerettem. Azóta rémálmaim vannak.

Barátaim nem igazán vannak. Van egy-kettő, de ők is inkább csak haverok. Barátom se volt még.

És úgy érzem már nem bírom sokáig így. Folyamatosan sírok. Mamámék pest mellett laknak, gondoltam rá, hogy elmegyek pár napra hozzájuk kicsit kikapcsolódni, de hát anyukám nem enged... És már nem tudom mit csináljak, egész nap csak itthon ülök és tanulok. Szinte soha nem megyek sehova. Az állandó stressztől pedig folyamatos hasgörcseim vannak. :(

Előre is köszönöm aki elolvasta és válaszolt!


2011. okt. 24. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Ültesd le őket, és amikor mind a hárman ott vagytok, mond ezt el nekik úgy ahogy leírtad! Kérdezd meg tőlük, hogy ők mit tennének a helyedbe. Az se baj, ha nem fogalmazol a legszebben, a dühödet nyugodtan kiadhatod. Talán akkor annyira stresszes se leszel utána.
2011. okt. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én elmennék külföldre dolgozni....Addig gyűjteném a pénzt,amíg nem lesz annyi,hogy különköltözhessek anyámtól,és elkezdhessem az álomszakot,majd be is tudjam fejezni.(akár levelezőn).
2011. okt. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

19 éves vagy,és te magad hagyod hogy így rád telepedjenek.Mégis mit vársz az élettől??19 évesen abbahagytad az egyetemet.Nem firtatom hogy miért,de ha már így alakult akkor el kellett volna menned dolgozni..Az egy kifogás,hogy mert anyád nem engedi..Miért mit csinál ha elmész dolgozni? Levágja a lábad? Bezár??vagy mit??Igazából hacsak rábólintasz mindenre,hogy "oké,nem engedik,nem csinálom" akkor ne is csodálkozz,hogy így bánnak veled..

Ha dolgoznál akkor egy kis önállóságod is lenne..

Igazából neked is jó így.nem kell dolgozni,így van időd a tanulásra vagy más dolgokra..Na de a szülők elnyomnak..Végül is nem vagy önálló,nem vagy talpraesett így miért te telepedjenek rád,ha lehet is irányítani téged..

Mindenki a maga sorsának kovácsa..ezt sose felejtsd el.

2011. okt. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Sajnos nem dolgozik"


Ilyenkor sajnos fellép ez az állapot, mint a klasszikusnál is olvasható:


[link]


Most gyengék az alkupozícióid, azt be kell látnod, hogy nem bíznak benned a szüleid, és ez bizonyos mértékig érthető is. Mindenképpen el kell kezdeni tanulni vagy dolgozni, hogy békén hagyjanak. Hosszú távon pedig az a megoldás, hogy elköltözöl, pl. kollégiumba az iskola miatt. Külföldre is mehetsz, ha van valami szakmád és beszélsz nyelvet.


ma 11:16


Nem tudná előadni. Két mondatig jutna, és anyuka már jönne valami sablon hisztivel, pl. "hát ezért neveltünk! hát ezt érdemeljük?! hogy képzeled!" (lényegtelen, hogy mit hogyképzel. A lényeg, hogy hogyképzeliapimaszkölyke hogy mégvisszaisbeszél. Hát ezért taníttattuk?)

2011. okt. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 LadyLee ***** válasza:

Menj el dolgozni és költözz el otthonról.


Amíg az ő pénzükön élsz, kénytelen vagy őket elviselni. Ha nagyon zavar, állj a saját lábadra.

2011. okt. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám azt nem engedte hogy ott hagyjam az egyetemet, ott hagytam hónapokig csak a veszekedés ment mert nem találtam munkát, amikor találtam akkor az volt a baj (nem voltam bejelentve) nézek másikat, mikor külföldre akartam menni az volt a baj (mert átvernek) végül jelentkeztem egy sima OKJ-s nappali tagozatos képzésre jó messzire otthontól.. mikor már nem veszekedtünk, leültünk beszélgetni ( ő váltig állitotta hogy lusta voltam tanulni) és elmagyaráztam neki hogy jobbnak láttam ott hagyni a sulit (nem azért mert nem tetszett a szak, hanem mert költértes voltam, és fölöslegesen nem akartam a család pénzét elherdálni)
2011. okt. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zkriszti3 ***** válasza:
Ha már a szülők sem tudnak megegyezni ,honnan tudja a gyerek(fiatal felnőtt)mi a helyes út.Addig lesz anyád és közted konfliktus amíg apáddal nem tud megegyezni.Mindig az anya az aki irányít a családban,ha rossz a vezető a család széthullik.Anya vagyok én is,de a lányom dönti el milyen iskolát választ,hova megy dolgozni.mindenki hibázik,de ha nem engedjük meg a gyereknek az önálló életet,döntést nem fog tanulni a saját hibáiból.19 éves vagy,a szüleid csak javaslatot tehetnek,nem utasíthatnak.Számolj azzal,hogy rengeteget fogsz hibázni.
2011. okt. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!