Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelhetném a szituáció...

Hogyan kezelhetném a szituációt és "szoktathatnám" át párom a "saját" otthonunkba?

Figyelt kérdés

Holnap összeköltözünk párommal. Az ő szülei kb. 3 villamosmegállóra laknak (nem direkt lett így kiválasztva, csak épp megtaláltuk álmaink lakását), az enyémek nem pestiek.

Illetve pontosabban: én holnap költözök, ő jövő héten, haverja szabadidejének függvényében.

Mégis, most mikor mondja hogy mit tervez hétvégére meglepődtem. Mondja, miután kicuccolok, menjünk át az ő szüleihez, és aludjunk (mint az eddigi fél évben hetente többször...) az ő, cirka 10 nm-es szobájában.

Hangsúlyozom: mikor már kivettük a TÁGAS albérletet, ami az új otthonkánk kéne, hogy legyen.

Azt is mondta, hogy mivel haver csak jövő hét közepén tudja átköltöztetni, hát, addig bizony néha kicsit egyedül kell lennem. Ledöbbentem. Előtte párszor felajánlottam hogy majd vasárnap cuccoljunk át pár lényeges dolgot (ágynemű, ruhák, tisztálkodószerek) tőlük, de rám hagyta, mondta, "majd meglátjuk". Most meg jön ezzel.

Nagyon nehezen szakad el a szülői háztól pedig már saját bevallása szerint is majdnem megfulladt ott. (nagy gyanúm hogy az átmeneti Internethiány is közrejátszik az új helyen)


Mit tehetnék? Tudom, mi nők legyünk az "okosabbak", de én nem vagyok jó ebben a "manipulációban". Hogyan "szoktathatnám át", vagy megteszi ezt az idő? Szeretném ha ő is vágyna rá hogy "otthon" összebújjunk a kanapén, együtt vacsiznánk, elgépeznénk egymás mellett, mint egy normális pár.

Egyébként minden ok velünk, párom kicsit bogaras de nekem is megvannak a magam dolgai.


UI: azoknak, akik már készülnek írni a "nem szeret, rossz ötlet volt az összeköltözés" kommenteket: ez bőven megfordul az én fejemben is, és tudom, nagyon óvatosnak és türelmesnek kell lenni, hogy jól süljön el.

Tetszik neki a lakás és ő ösztönözte az egész ötletet, magát ezt a lakást is, de nincs 100%ban kibékülve az árával, ezért szerintem rossz az első benyomása róla. Meg hát egész eddigi életében (28 év) otthon élt.

És a jövőbeli kérdésekre a válasz: igen, kell nekem ez a férfi, mert egyébként imádnivaló. Az vesse rám az első követ akinek semmi hibája nincs.


2011. okt. 14. 21:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
77%
Mondd, hogy te mindenképpen az albérletben fogsz aludni, mert az ő szobájától klausztrofóbiás leszel, a többi az ő dolga.
2011. okt. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
86%

Nyugottan mond meg hogy szex csak az új lakásban lesz,

a gyerekszobájában nem játszol vele felnötesdit.

2011. okt. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
49%

""szoktathatnám" át a párom"


Mint valami háziállatot?!


-------------------


"elgépeznénk egymás mellett, mint egy normális pár"


szép jövő...

2011. okt. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

tegnap 21:33

Az óvatosságot arra értettem, hogy nem szabad a másik minden dilijén kiakadni (hajlamosak vagyunk mindketten), néha le kell nyelni dolgokat. Én ezt az otthonalvós dolgot is abba a kategóriába tettem, de így átgondolva, látva más véleményét, tényleg jobb ha a sarkamra állok ezzel kapcsolatban.

Egyébként 24 vagyok, fél év után költöztünk össze (kezdetben az ő nógatására, az én fejemben anno meg se nagyon fordult).


tegnap 23:45

Ó és még nem is beszéltem az állatáldozatokról, Ku Klux Klán tagságunkról, önostorozásunkról. De látom Te már az idézőjelet sem tudod egy összetett szövegben értelmezni, így nem rovok Rád még több megterhelő infót. :)

2011. okt. 15. 07:20
 15/17 anonim ***** válasza:

Anno kicsit hasonló volt a férjemmel, bár más megközelítésben. Ő válás után volt, ehhez mérten kicsit "megkattanva", a vagyonmegosztásból nem jött ki jól, így a lánya nevén levő lakásban héderelt.


A költözést hozzám nem erőltettem. Ha nem akart jönni, akkor én elkerültem, hogy odaszokjak hozzá. Kitaláltam valami olyan programot, ami a lakáshoz kötött, vagy egyszerűen elmentem barátokkal szórakozni. Egy idő után tudatalatt felfogta, hogy ha velem akar lenni, akkor azt ezen a helyszínen tudja megoldani. Először jött egy fogkefe, mert csak reggelig, aztán egy váltás alsó, aztán gyűltek a cuccai és ő se vette észre, hogy gyakorlatilag apránként beköltözött. Ennek már három éve, azóta összeházasodtunk és jól érzi itt magát.

Én akkor nyugodtam meg, amikor arra értem haza, hogy egy valahonnan ajándékba kapott puffot tologat a lakásban, hogy hol legyen a helye, színben melyik másik bútor mellett mutat jól :)

2011. okt. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Fél a változástól. Fel kell nőnie, és szembenéznie a kihívásokkal. Ez tőle függ.


Ha az ára nem tetszik neki, akkor ki fizeti? A kettőtök fizetésének hány százalékába kerül? Ha több, mint 30%, akkor megértem, hogy nem tetszik.


Tedd otthonossá, várd őt haza, és ha még akkor se tetszik, és van jobb, akkor költözhettek másikba.

2011. okt. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem fél, én is félnék elválni a biztostól a bizonytalanért. Persze, a lakásdolognak másnak kellene lennie, de akkor is... Én 2 hét múlva költözök fel páromhoz Budapestre, mi 200 kmre lakunk onnan, de megteszem a lépést:-). Önálló életet akarok kezdeni, és már unom, hogy errefelé szinte csak a férfi munkaerő kell. Pesten is szerencsét próbálok. 23/N
2011. okt. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!