Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Adnál kölcsön ismerősnek pénzt?

Adnál kölcsön ismerősnek pénzt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 14:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
amúgy igen, kis összeget papír nélkül, nagyobbat (pl. 20 ezer és afelett) szigorúan papírral.
2011. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Csak közeli rokonnak, akiben megbízom.


Egyszer apum adott egy haverjának kölcsönbe pénzt amiről én nem tudtam. Sajnos azt sem tudom hogy mennyit (van aki 30 ezret mondott, van aki meg kb 100 ezer ft-ot) és időközben apum meghalt. Ez az ismerős mondanom sem kell, egy szóval sem hozza fel soha ezt a témát...Szóval az a pénz szépen oda lett. Mondjuk mentségére szóljon azóta nagyon kedves: segít ha kell meg ilyenek, de a pénzünk szépen ott maradt nála. Szóval ha valakinek is adnék pénzt, akkor csak lepapírozva.

2011. okt. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Apósom azt mondta:

Csak akkor adjak kölcsön pénzt, ha az nem fog hiányozni később sem.


Úgyhogy nem, senkinek. Nekem nincs olyan pénzem, ami felesleges a számomra

2011. okt. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem. Max.rokonnak. De ott is lepapíroznánk, az ördög nem alszik. Amúgy meg bár olyan anyagi helyzetben lehetnék, hogy érdemes lenne ezen gondolkodnom :)
2011. okt. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Senkinek!

Papirral sem. Adtam kölcsönt, most megy a c!gánykodás az illetővel. Közjegyzőnél beadtam a fizetési meghagyást, azóta átment a végrehajtóhoz a dolog. Megéri? Nem...

2011. okt. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

csak annak a pár nagyon közeli barátomnak, akiket már elég ideje ismerek ahhoz, hogy tudjam, visszakerül. nekik sem nagy összegeket, max 5-10 ezreket. ilyen összeget is főleg csak akkor ha tudom, hogy amúgy van neki ennyi, csak épp nincs nála, és hirtelen kell.


2-300 ft-ot nem szoktam kölcsönadni, hanem úgymond meghívom az illetőt arra a sörre vagy kajára, és mivel van benne annyi gerinc, legközelebb ő hív vissza hasonló összegben.

2011. okt. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Egyszer adtam egy közeli ismerősnek, akivel jóban voltunk, nem adta meg és el is tűnt. (elköltözött, telefonszáma megszűnt) Nem nagy összeg volt, "csak" egy ezres, de azért na.

Szóval azóta nem adnék, maximum nagyon-nagyon jó barátnak, rokonnak, és nem sokat.

2011. okt. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Tubarózsa ***** válasza:

Szia!

Attól függ milyen ismerös, és hogy mennyit!

legjobb bnőmnek akit hugomként szeretek, már sokszor adtam kölcsön, és mindig vissza adta(ha nem is pénzbe de pl adtam neki ezer ft-ot, ő meg vett nekem egy szoknyát) most összesen 30ezerrel lóg, (koncert jegy+vásárlás) de szegény a héten vesztette el az állását, igy még várnom kell, de amint lesz munkája tutti megadja! de pl tesójának már nem adnék, mert ő nem adja vissza.

szóval attól függ milyen ismerös és mennyit. ja és az sem mindegy nekem hogy mire kéri!!!

üdv.

2011. okt. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Adnék,de attl függ hogy kicsoda.Pl.:Tesómnak(33/F) soha nem fogok adni,mivel már több mint egy éve nem adja vissza a kölcsönkért összeget(75.000FT).Ráadásul lesz...ja a fejemet,csak akkoriban érdeklődött utánam,most már nem.

Most volt a szülinapom,és még csak fel sem hívott,mondta anyunak hogy tegye le a telefont és visszahív minket felköszönteni,hát azóta is hív.

24/L

2011. okt. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!