Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Régimódi vagyok hogy a régiese...

Régimódi vagyok hogy a régiesebb nevek tetszenek?

Figyelt kérdés
Bár még nem tartok ott hogy gyerekem legyen, de néha elgondolkozom hogy ha lesz egy fiam akkor mi lesz a neve. Apumat Józsefnek hívták, ezért lehet adnám ezt a nevet majd a fiamnak. De amúgyis a régies nevek tetszenek: Péter, Nándor, András, Barnabás. Ha régimódi vagyok az baj?
2011. okt. 15. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem, miért lenne baj? :) Szépek ezek a nevek. Az lenne baj, ha Armandónak vagy Pokémonnak szeretnéd hívni a fiad..
2011. okt. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Nem, legalább normális neve lesz a fiadnak :)

Nem Dorián, Józsua, meg Diego :D


Remélem sok fiad lesz :)

2011. okt. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

dehogy baj.

szerintem a felsorolt nevek szépek, az meg még szebb gesztus, ha édesapát nevét kapja a gyereked.


egyébként szerintem ez a név-dolog kissé hullámzó illetve mindig vannak felkapott névtípusok.

szerintem a "régebbi" nevek közül a béla az egyedüli ami nem jó. meg el sem tudom képzelni, hogy egy pici babát bélának hívjon valaki.

2011. okt. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek a nevek abszolut nem régimódiak.

Rajtad kívült tetszenek ezek a nevek még pár embernek. :-)


2010-ben a leggyakoribb nevek között vannak az általad felsoroltak is.

2010-ben:

-Péter nevet kapta 893 baba

-Nándor nevet kapta 184 baba

-András nevet kapta 611 baba

-Barnabás nevet kapta 591 baba


:-) És ez csak az elmúlt év volt.

2011. okt. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezek nem annyira régiómódiak. Azt hittem ilyenekre gondolsz, mint Botond, Bendegúz, Tas, Hunor, Kende, Töhötöm.
2011. okt. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mindenkinek joga van ahhoz, hogy szabadon dönthessen a névválasztásról. Ennyi szabadságunk még van.
2011. okt. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

péter-apa neve,munkatársamneve,exem neve : D

nándor-főnököm neve

andrác- 2 barátom neve

barnabás-volt osztálytársam neve

2011. okt. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem. De amúgy sem ezen múlik a dolog. Én a Nedda névbe szerettem bele, amiről senki nem gondolná, hogy régimódi, pedig egy százéves Rejtő regény kapcsán ismertem meg :)
2011. okt. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Kondor Judit ***** válasza:
A fiam neve Gyula apum után,a lányomé Emese.
2011. okt. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Ez nem régimódiság. Egyszerűen magyar vagy, és ilyen nevet szeretnél adni a babádnak. És ez dicséretes.


24/N

2011. okt. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!