Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A baratommal 1 eve leszunk...

A baratommal 1 eve leszunk eggyutt es nagyon szeretjuk egymast, az az egy gond van hogy neha vitazunk minden semmisegen vagyis O neki vannak dolgok amik nalam nem tetszenek es szeretne ha valtoznak. Szerintetek igaza van?

Figyelt kérdés
azt mondja onfeju vagyok es szeretne ha gyokerestol meg valtoznak en azt mondtam neki hogy elfogadom amilyen de o ezt soha nem mondta nekem es haragudni nem tudok ra aka mit mond mert nagyon szeretem ami vele nem igy van mert sokszor ha valami artalmatlant is mondok megseryodik mit tegyek? igaza van?
2011. szept. 10. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az szeretné, hogy gyökerestül megváltozz, akkor mit szeret benned?Az ember nem tud akkorát változni, ha nem fogadja el, később nagyon kiütközhet.
2011. szept. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyikőtöknek sincs igaza.

Egy jó kapcsolatban nem kritizáljuk egymást és nem foglakozunk vele kinek van igaza, hanem vagy elfogadjuk a másikat a hibáival együtt, vagy kilépünk a kapcsolatból.

2011. szept. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én sosem vitatkoztam a (volt) barátommal, elfogadtam olyannak amilyen, és (látszólag) ő is engem. Ez nem volt téma nálunk. De mégis, nyílvánvaló volt, hogy ő minden szempontból jobb volt nálam (pl.: anyagilag, emberileg, tanulmányilag stb.) és ezért önkénytelenül is, de lekezelt.

Én ilyen vagyok és kész.

De örültem volna, ha inkább kimondja, hogy változzak meg, mert akkor érte megtettem volna. De nem szólt semmit.

2011. szept. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
neharagudj de en ugy vettem ki ebbol az egeszbol,hogy o nem igazan akar te hozzad alakalmazkodni .,mert ha szeretek valakit akkor elfogadom a hibaival eggyutt.,es azert valjuk be 2 ember nem tudja egyforman szeretni a masikunkat .,ezt ugy ertettem hogy az egyik fel megis csak jobban szereti a masikat .,nalunk a parom szeret jobban .,en is imadom ot de o engem meg jobban .,es ezt forditva is eszre vennem.,38 hkm
2011. szept. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Érett személyiségű emberek tudják, hogy hibái mindenkinek, saját maguknak és a párjuknak is vannak. Ilyenkor mérlegelünk, hogy képesek vagyunk-e ezeket elfogadni és ezzel együtt szeretni a másikat, vagy nem. Vannak személyiségjegyek, amiken nem lehet változtatni, neked pl. az önfejűség ilyen, ezzel együtt vagy TE. A barátod pedig nem képes elfogadni, mert még éretlen. Sajnálom.
2011. szept. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Softness ***** válasza:
szerintem ha ezek epito jellegu valtozasok lennenek,miert ne lehetne,mi mikor osszejottunk a parommal mind kettonknek nagyon sokat kellett valtozni, mert mas kulturabol jottunk, de imadjuk egymast es megtettuk ezt a masikert,persze epp esz keretein belul voltak az elvarasok, de semmi sem lehetetlen...
2011. szept. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! akinek személyiségvonása valami, és éppenséggel rossz tulajdonság, azon lehet csiszolni, tudatosan figyelni rá, hogy fékezzük, de gyökerestül kiirtani NEM. Egyrészt aki gyökerestül meg akarja változtatni a másikat, az képtelen elfogadni és szeretni, másrészt pedig a hibáinktól leszünk azok, akik vagyunk, és ha ezt feladjuk, saját magunkat erőszakoljuk meg! Én pl nagyon lobbanékony, könnyen bepöccenős, nagydumás típus vagyok. Tudatosan figyelek rá, hogy az indulataimat kordában tartsam és nagyon sokat fejlődtem már ebben. De tudom ugyanakkor, hogyha felidegesít valami vagy frusztráció ér, higgadt bűbájos tündérke én soha nem leszek és nem is tudnék lenni. Engem pedig így kell szeretni és elfogadni. Az elfogadás a kulcsszó.
2011. szept. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Softness ***** válasza:

20:39-es vagyok,teljesen egyetertek veled, ,,attol hogy valaki belekop a vizesesbe az meg vizeses marad. ,,

Nyilvan vannak olyan tulajdonsagok amiken nem lehet es nem is kell valtoztatni

2011. szept. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!