Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tesz boldoggá sem a...

Miért nem tesz boldoggá sem a család, sem a karrierem?

Figyelt kérdés
Tökjófej családom van, anyukám nagyon kedves, mégis rengeteget szenved miattam. Mert folyton elégedetlen vagyok magammal, és látja mennyire boldogtalan vagyok. A kinézetemmel vagyok elégedetlen konkrétan, nem birom elfogadni magam, mindig még szebb akarok lenni. A munkahelyen, iskolában mindig sikereim voltak, kaptam az okleveleket, érmeket, elismeréseket, de sosem éreztem akkor semmit amikor átvettem őket. Semmi jóérzést, tulajdonképpen miért is éreztem volna, hiszen én csak szép akarok lenni, semmi más. Humorérzékem van, kedves vagyok izgalmas, de nincs meg hozzá az a kinézet amire vágynék, akkor meg, honnan lenne önbizalmam. A barátaim is szeretnek, a családom is, és annyira sajnálom, hogy nem tudok rájuk elég energiát fordítani, mert mindig csak ez az elégedetlenkedés van hogy miért vagyok ilyen sz.r miért nem lehetek szebb, miért nem kellek senkinek, és olyan sz.r hogy ezzel tönkreteszem őket, mert néha kirohanok és sírni kezdek, ők meg mondanak valamit, majd megint máskor kiborulok és olyan rossz ez, főleg anyukámnak mert én vagyok az egyetlen gyereke, és ezt kell végignéznie, hogy mennyire nem tartom magam semmire, kva rossz lehet neki! Nagyon rossz kimondani de minden vágyam, hogy szép lehessek, mint egy tárgy, hogy mindenki megnézzem, hogy a férfiak vágyakozzanak utánam, hogy legyek valaki. Hogy merjek fesztelenül menni az utcán. Annyira rossz ez. Engem tényleg csak a külsőm érdekel, a belsőmről tudom hogy jó, vagyis jó lenne, ha a külsőm is jó lenne. Úgy elmegy az életem.
2011. okt. 15. 20:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Olvass OSHO könyveket, pl. "Az élet misztériumai"-t, benne lesz egy pár irányadás a valódi élet és boldogság felé, hogy mik az igazi értékek az életben.
2011. okt. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
ha neked a külsőd a legfontosabb az életben, akkor a belsőd sem lehet olyan tökéletes, hogy ne javíthatnál rajta...
2011. okt. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nekem is a stylist jutott eszembe, aki segítene széppé varázsolni!
2011. okt. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%

Van akinek kifejezetten a te zöld szemeid tetszenek a legjobban. Van akinek pl. az ajkaid a legfontosabbak, olyan részeid, amik el kell ismerned, hogy szépek. Írj egy listát azokról a részeidről, amiket te szépnek látsz, és egyet azokról a részeidről, amiket el tudsz hinni, hogy valakinek tetszethetnek.

Neked tetszett már többféle szemszínű? Tudatosítsd magadban, h másnak is belefér, nem csak egyféle a szép, (sőt nem csak egy megoldás, nem csak egy igazság van, az élet ennél összetettebb).

Egy pozitív pletyka gyakorlatot ajánlok neked: egy szülinapon vagy buliban üljön egyikőtök a többieknek háttal és a többiek mondják el, hogy mit vennének át tőle szívesen, mijét látják szépnek, mit értékelnek nagyra benne. Csak pozitív dolgokat lehet mondani, mindent bele, kifejezetten a szépségeit is részletesen mondjátok ki egymásnak. Bátorság kell hozzá, fiúk-lányok vegyesen a legjobb ha vagytok, de ha belekezdtek, nagyon jó lesz. Másoknak is szüksége van rá, neked meg az átlagosnál is többet hoz.

Ha tetszel valakinek, megkérdezheted, mit tart szépnek rajtad-benned. Rá fogsz jönni, hogy másnak mások a szempontjai, súlyozása, elvárása mint neked. Hogy meg a másiknak a szabadságot, h ő dönthesse el, h szépnek lát-e, ne te dönts helyette. Megmondhatod a barátjelöltjeidnek, h neked fontos, h sokszor, részletesen elmondják, h mikor miért tetszel nekik. Tedd ezt nekik könnyűvé, merjenek téged dicsérni. Hogyan reagálsz, ha valaki megemlít valamit, ami tetszik neki?

Mit tehetsz te a szépségedért? Nem vagy túlsúlyos, ez pl. nagy előny, sokan szívesen cserélnének veled.

Egyébként a férfiak egész más miatt vágyakoznak utánad, mint amit te vélsz: fogalmuk sincs a hajvastagságodról, mellékes nekik egy csomó részlet, amin csak a nők paráznak. Az elevenség, vidámság, pajkosság, a másik nem iránti érdeklődés, tűz, izgalmasság, játék a másik nembéliekkel sokkal fontosabb. Figyeled és észreveszed a rezdüléseiket, burkolt, tétova jeleiket, közeledéseiket? Elutasítod vagy élvezed őket? Ez rajtad múlik. Tényleg nem kellenél senkinek, vagy kellenél, csak nem teszed nekik kellemessé a közeledést?

Egyébként a kinézeted kritizálása csak egy fedőtörténet? Mitől félsz? Mitől véd meg téged, ha nincs fiúd? Miért "érdeked"? Mi lenne még rosszabb?

2012. febr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Neked leginkább a belsőddel van baj. Az a baj hogy zokni vagy. Míg ilyen bunkó vagy nem igen vágyakozik rád senki. Egy jó pszichológus talán tudna segíteni.
2013. dec. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
ha olyan qrva okos vagy keress egy jól fizető állást (Pl:ügyvéd) és egy plasztikai sebész pasit,aztán szabasd magad szépre.és akkor tellik is rá és a pasid marketing fogása is lehetsz.
2014. okt. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!