Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok a férfiak akiktől a nő...

Azok a férfiak akiktől a nő akart elválni örökre sérült emberek maradnak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 17:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"De pontosan úgy, mint a dalokban, melyeket a kávéházi chansonénekesnők énekelnek. S a dalok tanulsága mindig annyi, hogy az összetört szíveket nem lehet többé eggyéragasztani. Az életben is ennyi a tanulság. Ha egy ember egyszer bizalommal, föltétlen érzésekkel közeledett valakihez, s érzéseit megsértették, “szívét összetörték”, soha többé nem tud igazi bizalmat, feltétlen odaadást érezni egy másik ember iránt. Nincs érzékenyebb anyag a földön, mint az emberi anyag. Képtelen arra, hogy elfeledjen egy sértést, mellyel lelkét vagy érzéseit illették. S bármiféle baráti vagy szerelmi találkozást hoz is még számára az élet, gyanakvó marad, minden kapcsolat torz és gonosz játékalkalom lesz számára, örökké bosszút akar. Ilyen az ember. Vigyázz, ha ilyen megsértett szívűekkel állasz szemközt: nem tudod őket megengesztelni. S nincs az a türelem, bölcsesség, nagylelkűség, szenvedély, mely az ilyen csalódott szíveket nyugtatni tudja. "


Márai Sándor: Arról, hogy a szívek összetörnek

2011. okt. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az én páromtól azért vált el a felesége,mert a nőszemély beleszerelmesedett egy másik férfiba.

Akkor a páromat ez nagyon megviselte.

De ma már csak jókat mosolygunk ezen közösen,mert ha nem így történik mi talán sosem találunk egymásra!!

2011. okt. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Körülményektől is függ!( Ha cseppet sem sérült, én olyannal mondjuk szóba sem állnék.)Ha ő még szerette a feleségét, voltak gyerekei, akik a feleséghez, esetleg messze kerültek, azt nagyon nehezen heveri ki egy normális ember, biztos eltelik 4-5 év, de valamennyire élete végéig megmarad a nyoma. Főleg, ha a koránál, anyagi helyzeténél fogva már új családra sincs lehetősége, tényleg nem sok értelme van onnan az életének, talán még ha a munkájának él. Ha voltak gyerekek, én mindenképpen beszélnék azért egyet az exszel, mielőtt kapcsolatot kezdek egy ilyen hátterű emberrel, érdekes dolgok derülhetnek ki (de az is, hogy pl. beleszeretett egy új paliba, és otthagyta, akkor rendben van)
2011. okt. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
De jó ez a Márai idézet! Egyetértek vele! Én is belefutottam egy ilyen pasiba. Mármint bele is szerettem! Jól padlóra is küldött.:(
2011. okt. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!