Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nincs életem .

Mit tegyek? Nincs életem .

Figyelt kérdés
Az apám egy alkoholista.És már kezet is emelt anyura.Sok balhé van,és ezt már nem bírom . Ha nem iszik akkor rendes meg minden,de mikor iszik akkor teljesen más ember lesz, mindenkibe beleköt ,trágár szavakat mond, szétver mindent , a tányérokat dobál. Szóval ilyenek és ez megy szinte minden nap , és nem tudom ,hogy mit tehetnénk?Teljesen kivagyok idegileg meg anya is .Apámnak már munkahelye sincs , ami van kis pénzünk azt is elissza. Nem volt gyerekkorunk az öcsémmel , és szinte sírok ha láttok egy normális családot,hogy milyen jól vannak ,rengetegszer sírok esténként.16-évesen ez szerintem nem normális ha valaki tiszta ideg minden ért .próbálok tanulni ,hogy véletlen se olyan legyek mint az apám , csak szégyenkezzek miatta , minden karácsonyunkat tönkre tette , felborítja a karácsonyfát ,őrjöngés mindig ,akkor is be volt rúgva .Pedig ilyenkor együtt kéne lennünk ehelyett a kocsmában iszogatott .Anyum nem nagyon akar elmenni mert mi lenne a házzal csak anyu dolgozik ,apám magát nem bírná eltartani nem,hogy a házat .nagyszülőkhöz meg nem akarok menni mert csak idegeskednék ,hogy mi van otthon,apu meg nem hajlandó elvonóra menni. 16/F
2011. okt. 16. 20:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A saját életeddel kell törődnöd, később ezeket nem tudod már kijavítani a lelkedben. Jobban jársz a nagyszülőkkel, még lehet pár éved nyugodt, addig amíg felnősz. Neked egy épp lelkű férfivá kell válnod, mi lesz a gyerekeiddel, ezt a mintát viszed magaddal. A legjobb ha belátod hogy a nagyinál jobb lesz.
2011. okt. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Miért nem adja be anyukád a válópert? 2 gyerekkel biztos neki ítélik a házat.

Meg szerintem ház nélkül,albérletben is jobb lenne nektek mint otthon. anyuykádnak erre kéne gondolnia.

2011. okt. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

nehéz helyzet,és tarthatatlan állapot.

te esetedben ott van az édesanyád,és a testvéred is.

3an össze kell tartanotok.ha ennyire kilátástalan az állapot, muszáj kilépnetek ebből.mert ha apád nem hajlandó elvonóra menni, tenni azért hogy ne ez az állapot uralkodjon, akkor nektek kell lépni.én különköltözést javasolok. talán megoldható.

2011. okt. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%

Nehéz kérdés de sajnos sok millióan kűzdenek ezzel a problémával!

SEHOGYAN nem tudsz TE változtatni az otthoni dolgokon illetve apád viselkedésén.Az egyetlen út,ha összeszorítod a fogadat(tudom ezzel a válasszal nem vagy előrébb)és leérettségizel(mert gondolom 16 évesen tanulsz még)és tovább tanulsz és ELMÉSZ kollégiumba!Mire lediplomázol és megszünik a kolesz helyed,addigra 24-25 éves leszel elmész dolgozni és albérletbe költözni.

De most szerintem mást nem tudsz csinálni.Járj el sportolni hogy addig se légy otthon,megismersz egy csomó embert,barátot szerzel,becsajozol,kicsit kiszakít ebből a rémes közegből,ahol élsz.Szar helyzet,de ne add fel.Ha vége a sulinak elköltözöl és vége is az egész lidércnyomásnak!Csak tanulj jól h felvegyenek az egyetemre!

2011. okt. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Pedig anyádnak el kellene válnia apádtól! Van tesód? Egy anya nem nevelheti a gyerekeit ilyen állat mellett, másik meg az, hogy ő is tűr, vár, hátha megjavul aztán majd 10-20 év múlva sajnálni fogja az éveket hogy egy alkoholistával élte le az életét. Az ilyenekre nem szabad várni, anyádnak nem szabadna elnézni ezt az állapotot, hogy veri és állandóan veszekszik, kocsmázik, elissza a pénzt. Esetleg költözzetek anyáddal az ő szüleihez, valami megoldásnak kell lennie! Apád meg igya el az agyát és pukkadjon bele az alkolholba! Tudom mit érzel, nekem is alkesz apám van, de mi 10 éve elköltöztünk tőle és anyám összejött egy normális, dolgos emberrel. Lépnetek kell, alkoholistába ne bízzatok hogy leszokik!!!
2011. okt. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm ,majd próbálok beszélni anyuval ,mert ez így nem állapot , de akkor mi lesz apuval, megy a híd alá ? azt se szeretném ..
2011. okt. 16. 20:31
 7/14 anonim ***** válasza:
Addig kell kibírnod míg befejezed az iskolát és állást találsz, akkor elköltözöl az öcséddel a nagyihoz. Ne haragudj, de nem tudok jobbat. Ha édesanyád felnőtt nőként két gyerekes anyaként nem talál megoldást és vállalja az áldozat szerepet, te mit tehetnél? Gondolom, hogy öcsédet is sajnálod, meg az anyut is, de te nem tudod kirángatni az áldozatszerepből, amit ő választott magának. Azért benneteket megkímélhetett volna. Majd csak jobb lesz, bízzál benne. Láttam már egy-két csodát.Szia.
2011. okt. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
ha elköltöznénk , a házat nem bírná fent tartani .
2011. okt. 16. 20:32
 9/14 anonim ***** válasza:

figyelj,az legyen a legkevesebb,hogy mi van apucival...

apa alkoholistam, és rántja le a családot magával együtt!!

valószínüleg ez nagy pofon lesz neki, talán észhez téríti,de ebben is kételkedem...

2011. okt. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 16. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!