Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a diszkalkulia hátránya?

Mi a diszkalkulia hátránya?

Figyelt kérdés
Lehet annak valami hátránya ha diszkalkuliás vagyok?Pl felnőttkorban munkahelynél vagy ilyesmi?
2011. okt. 17. 16:12
 1/8 Yarra ***** válasza:
100%
Gondolom nem dolgozhatsz pénztárban vagy eladóként. nem tudom hány éves vagy, de ha még a pályaválasztás előtt állsz, válassz olyan szakmát ahol nem kell számolni, pl nyelvek, irodalom stb. A barátnőm fia látássérült, ő beszélt azt hiszem az iskola pszichológusával vagy kivel, hogy mik a lehetőségei, és ő elmondta neki, hogy milyen irányzatokon nem lényeges az hogy ő látássérült. Próbálj te is találni valakit a suliban aki tanácsot ad a pályaválasztásnál.
2011. okt. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Menj apeh-ellenörnek. Ott szeretik az ilyet :D
2011. okt. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Antimod ***** válasza:
100%
Az attól függ, milyen fokozatú. Nekem nagyon enyhe, néha felcserélek számokat, összekeverem a fél ötöt a fél néggyel, de komoly problémám még sosem lett belőle. Kétszer kell odafigyelni a számoknál, és ne reklámozd ezt, ha enyhe, úgysem derül ki.
2011. okt. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnak is ez volt a problémája. Neki elég nagymértékben. Az iskolában volt felmentése matematikából nem osztályozhatták.


Ha van rá lehetőséged (anyagi és idő) keress meg egy ezzel foglalkozó fejlesztőpedagógust, (nevelési tanácsadókban tudnak segíteni) és lehet fejleszteni. Szakmaválasztásnál pedig valami olyat keress, amihez nem kell számolgatni (fodrász, kozmetikus, nővér...)

2011. okt. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik kolléganőm szerintünk az, legalábbis a többi munkatársakkal így gondoljuk. Ő persze gondosan titkolja, de sajnos mindig lebukik, hogy két számot sem tud hibátlanul összeadni, ami baj, mert nálunk tudni kell legalább ennyit. Az még nem jutott eszébe, hogy esetleg számológépet is használhat, hátha úgy könnyebb.
2011. okt. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Ne haragudjatok de muszáj offolnom. Nővérnek ne menj mert ott bizony kell számolni, én nagyon nem örülnék ha diszkalkuliás nővér látna el. Még egyszer bocsi.
2011. okt. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Nálam az a hátrány,hogy nem mehetek olyan szakra amit nagyon szeretnék,mert kell hozzá matek..Így most egy másik szakon vagyok amit annyira nem szeretek..:(
2012. jan. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elárulom, hogy a kozmetikus és a fodrász is számol, hacsak nem akar ingyen hajat és körmöt vágni.
2014. aug. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!