Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is szokott a családja...

Másnak is szokott a családja olyat mondani, hogy "majd ha gyereked lesz"?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és nem sok mindent tudok felmutatni párkapcsolat terén...Hallottam már olyat családtagoktól a hátam mögött, hogy nekem már tuti nem lesz párom, gyerekeim.

De az utóbbi időben néha már kapok olyat is, hogy "majd ha gyereked lesz" vagy ma pl: "még az az is lehet hogy férjhez fogsz menni, vagy akár gyerekeid is lehetnek". De közben meg néha úgy beszélnek mintha örök életre egyedül kellene berendezkednem, máskor meg többes számban beszélnek a jövőmről.


Másnál is előjönnek ilyesmivel?


2011. okt. 17. 21:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
13%
Mondják, hogy majd ha gyerekem lesz, de ez valahogy számomra annyira egyértelmű, hogy lesz, hogy az zavarna, ha nem mondanák:D
2011. okt. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Nekem azt emlegetik, hogy mikor lesz már unoka :D
2011. okt. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

Férjhez menni könnyű, de azt aki hozzád illik nehéz megtalálni.

Ütődöttek a rokonaid.

Ha egyszer férjhez mész és gyereket vállalsz jól gondold meg, hogy kit választasz.

Ezt nem érdemes kipipálni, nő gyerekkel már nem kell sehová.

A családod nem normális, sürgetnek, aztán, ha rosszat választanéál, akkor meg arról fognak dumálni.

Igen, nekem is ilyen sötétek voltak, rosszul is választottam, most meg anyu azon siránkozik, hogy mást kellett volna választani.

2011. okt. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
29%
A mi családunkban is ez megy.
2011. okt. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nekem ezzel kapcsolatban inkább az esik rosszul, hogy én majd szeretnék gyereket, valamikor biztosan lesz (már ha nem jön közbe semmi gond) szóval a jövőképemben benne van a család. De ezek a célzások meg olyanok mintha:

1. Biztatni akarnának, kb hogy "Ne izgulj úgyis lesz gyereked majd" szóval mintha ez ilyen nyugtatás lenne.

vagy

2. Ez ilyen lesajnáló szöveg lenne mint akit csak nyugtatni akarnak, de közben meg lemondanak rólam....

2011. okt. 17. 21:47
 6/14 anonim ***** válasza:
66%
nálunk akinek sokáig nem volt kapcsolata, 28-29 évesen egyszercsak beállítottak egy pasival, amiből aztán házasság is lett. Mindenki máskor találja meg a párját. Nézd meg az ő házasságaikat, és csak arra hallgass, akinek tökéletes a párkapcsolata. :)
2011. okt. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

Csak a begyepesedett konvencionalista felvilágosulatlan húgyagyú emberek piszkálják a saját családtagjaikat ilyen baromsággal.


Aki normális és empatikus, nem a külvilágnak való megfelelést tartja a legfontosabbnak, az azt mondja, hogy mindenkinek magánügye, hogy mikor lesz komolyabb kapcsolata, gyereke, családja stb. Nem vagyunk egyformák, vannak korábban és későn érő típusok egyaránt. Egyiknek sem jó, ha valamilyen sablont erőltetnek rájuk.

Egy koraérő ifjút frusztrálna, ha nem alapíthatna családot, mikor készen áll rá, de egy későnérő, örökifjú meg könnyen elküldi a bús p.cs.ba a nagy felnőttes felelősségről papoló okoskatörpöket.

2011. okt. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Septimius ***** válasza:
64%
Basszus, 22 éves vagy! Marha sok időd van még, én is ennyi vagyok, de eszem ágában sincs szülni egyelőre :D Nem a középkorban élünk, amikor 20 évesen már vénlány volt az ember, 30 éves korodig simán férjhez mehetsz :D Nekem is rendszeresen mond a családom ilyesmiket, mint ahogy neked, de szerintem ez természetes, mivel így próbálnak felkészíteni minket a valószínűsíthető jövőnkre! Ráadásul bármikor találkozhatsz valami jófej fiúval, akivel együtt akarsz maradni.
2011. okt. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
33%
Nekem kiskoromban mondták, hogy "majd visszakapod ezt a gyerekedtől..." :D Bár ez más téma. Kérdezgetni szokták, hogy nem szeretnél te is egy ilyen kisbabát? Utálom, amikor ezzel jönnek.
2011. okt. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

Száz öregszasszony sem tudhatja, hogy "egyszer majd neked is lesz"-e gyereked vagy sem, nemhogy ő.


Bármiféle gyerek-témával jönnek, egy alig 22 éves ember esetén, akinek más tervei vannak, akkor tessék szépen udvariasasn, de határozottan leállítani ezt a témát. Mindig, konzekvensen. Amikor ez a téma előjön, AZONNAL válts témát, vagy fordíts nekik hátat (ignoráld). Ha akarsz gyereket, az a te dolgod, nem az övék, mert az a te életed része lesz, nem az övéké, a felelősség a gyerek életéért a tiéd, nem az övék. Hogy mikor, az is a te döntésed, nem az övék. Szálljanak szépen le rólad és ne kormányozzák az életedet, az a te dolgod.


Az, hogy ennyire ellentétes tartamú szövegeket kapsz - amiről írtál, hogy egyszer így, egyszer úgy beszélnek rólad - azt jelzi, hogy maguk is zavarosak. Gyerekként is kezelnének, hogy maguk nmég szülők maradhassanak, de löknének is le, mert "már" 22 éves vagy és itt az ideje...


Majd te eldöntöd, hogy mit akarsz és mikor, a te dolgod éppen ebben az életkorban az, hogy megtaláld a célod, a vágyaid, a munkád, a társad, kialakítsd a saját életed, leválj a szüleidről végleg, hogy keresd a saját utadat, önmagad.

Nekik pedig nincs más dolguk, mint hogy ezt a keresést figyeljék, és segítsenek, ha a próbarepülések során néha megbicsaklik a szárnyad.


Addig pedig mindenki törődjön szépen a maga dolgával. Ma már az sem gond, ha 38 évesen szülsz, ez már nagyanyáink kora.


Élvezd csak a fiatalságodat és a függetlenségedet és használd ki az időt, amikor még nem terhel a család miatti felelőség súlya. Ne törődj azzal, hogy ki mit mond a hátad mögött, nem számít. Ő azt mond, amit akar, te pedig tedd azt, amit te akarsz! Szép is lenne, ha minden 22 évest zavarnánk szülni, akár való anyának, akár nem, akár korán érő, akár későn. Mintha még mindig a középkorban élnénk! :(

2011. okt. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!