Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megkérte a kezem, de nem...

Megkérte a kezem, de nem tudom, mi legyen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
5 éve új munkahelyre kerültem,ott összejöttem egy jóképű fickóval,aki 45 éves,sikeres orvos volt.Nagyon jó kapcsolatnak indult,csak közben jöttek problémák,nővérek udvarolgattak neki,s én kezdtem féltékeny lenni,ekkor majdnem szakítottunk,de helyrejött minden.5 év után megkérte a kezem,s nem tudom,vállaljam -e a házasságot,vagy sem egy olyan emberrel,akit a munkahelyén a nők elég gyakran megkörnyékeznek.
2011. okt. 18. 17:55
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
azért tartok tőle,mert már egyszer elváltam egy rossz házasság miatt
2011. okt. 18. 17:59
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell döntened. De amit leírtál, az ne befolyásoljon. Jobb lenne, ha csak azért kért volna meg, mert tudja, hogy úgyse áll le vele egy nő se? Ő azért kért meg, mert a legyeskedő nők ellenére is te kellesz neki. Szerintem ez jó pont.
2011. okt. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem baj, ha neki nem kellenek a nővérek. Ha a népszerűsége számít valamit, inkább pozitív. Versengnek érte, mégis te kellesz neki.
2011. okt. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem elégszetek meg egy házasság nélküli boldog élettel? Ha nekem lett volna már egy rossz házasságom biztos nem akarnék egy következőt... Lehettek boldogok anélkül is. Plusz ha ne adj isten ez a kapcsolat is zátonyra fut, merthát ugye semmit nem lehet előre tudni...akkor az elválás is valamivel könnyebb lesz.
2011. okt. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy adott-e rá okot, hogy ne bízz benne. Hidd el, mindenkit megkörnyékeznek az ellenkező nem tagjai, kit így, kit úgy, ezt sosem lehet kivédeni. Nem másoktól függ, hogy hűséges lesz-e hozzád, hanem tőle. És ha megkéri a kezed, valóószínűleg komolyan gondolja a dolgot.

Érdemes viszont elgondolkodni, hogy miért vannak ellenérzéseid ezzel kapcsolatban. Csaltak már meg? Te csaltad már meg őt? El tudod képzelni vele az öregkorodat? Olyan férfi, amilyenről álmodoztál? Jól érzed magad, ha vele vagy? Mit gondolsz, neki jó veled?

Ha ezekre már biztosan tudod a választ, azt is tudni fogod, hogy szeretnél-e feleségül menni hozzá, és jóban-rosszban vele lenni, míg a halál el nem választ.

2011. okt. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
csaltak már meg
2011. okt. 18. 18:04
 7/19 anonim ***** válasza:
Hát nehéz rá válaszolni! Nyilván van benned egy félelem, mert volt egy rossz házasságod, de nem biztos, hogy a második is kudarcba fulladna! Meg kell benne bíznod! Neked kérte meg a kezedet és nem az egyik nővérnek! Téged szeretne elvenni feleségül! Szerintem ez a fontos! Mászhat a nővérke, a párodra, ha ő téged szeret, nem fog megcsalni!! Sok boldogságot! :)
2011. okt. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy okod van a bizalmatlanságra, akkor a fene megette az egészet, akár össze íratkoztok, akár sem. A 45 éves dokinak éppenséggel már ideje volt, hogy benőjön a feje lágya. Nem tudom, te hány éves vagy? Azt sem, hogy a "majdnem" szakításnak volt-e valami konkrét oka, vagy csak általában zavart, hogy a pasid bejön másnak is. A két szitu ugyanis nem egyforma probléma!! Arról nem tehet, hogy jól néz ki, de ha ki is használja, hogy sok nőnek bejön... Hát, az hosszútávon nem egy életbiztosítás.

De az első és legfontosabb kérdés, hogy TE megbízol-e benne eléggé ahhoz, hogy hozzákösd az életed. Ha nem, nyugodtan mondj nemet. Lehet, hogy éppen ez fog téged "felértékelni" a szemében.:-))

2011. okt. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
5 évvel vagyok fiatalabb
2011. okt. 18. 18:08
 10/19 anonim ***** válasza:
Az, hogy megkérte a kezed, az nem jelenti azt, hogy jövőhéten már anyakönyvvezetőhöz kell szaladni. Ha nem érzed magad érzelmileg biztonságba vele, akkor miért vagytok együtt? Ha párkapcsolatba már nem okoz gondot, akkor házasságban sem fog, az csak egy papír. De ha nem érzed, amit kéne, elég ciki így 5 év után, 45 évesen.
2011. okt. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!