Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ajánlanátok Budapesten ilyen...

Ajánlanátok Budapesten ilyen vallási közösséget? (ld. Lent)

Figyelt kérdés

Olyan -akár keresztény, akár más vallású- gyülekezetet/csoportot szeretnék találni, ahol

-nem akarnak megtéríteni, hanem akkor is befogadnak, ha

nem hiszek abban, amiben ők

-lehet a vallás kérdéseiről nyíltan (tabuk nélkül)

beszélgetni, vitatkozni

-rendszeres istentiszteletek v. összejövetelek vannak,

amelyekre kisgyerekeket is lehet hozni!


Ha ismertek ilyen közösséget, kérlek írjátok meg, nagyon sokat segítenétek! És kérlek, hogy NE evangéliumi keresztény gyülekezeteket ajánlgassatok!


2011. aug. 14. 13:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Olyan nincs,ha nem értesz velük egyet.,Mégis befogadnak.
2011. aug. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Én tudnék neked ajánlani egy olyan keresztény gyülekezetet, ahol rendszeresek az istentiszteletek, gyermekfelügyelet is van, sok programot is szerveznek és nem akarnak erőszakosan megtéríteni. Csak sajnos valamiért ez egy olyan keresztény gyüli, ahol az evangéliumot hirdetik. Nem is értem hogy lehetnek ilyenek...
2011. aug. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
láp pál: biztos vagyok benne, hogy van ilyen. Írtam, hogy nemcsak keresztény gyülekezetek érdekelnek, más vallások között pedig vannak olyanok, amelyek sokkal toleránsabbak. Sőt, régebben ismertem is egy ilyen gyülekezetet, ami még ráadásul keresztény volt. De ez Szegeden volt, nekem Pesten kellene...
2011. aug. 14. 14:44
 4/19 A kérdező kommentje:

13:39: Hiába gúnyolódsz, igenis vannak olyan keresztény gyülekezetek, ahol nem "hirdetik az evangéliumot" olyan értelemben, ahogy te gondolod. Ahol nem azt prédikálják éjjel-nappal, hogy 'térj meg, fogadd el Jézust, szüless újjá...', meg hogy kétféle ember van: újjászületett és újjá nem született; hanem rábízzák az egyénre, ill. az Istenre a kapcsolatuk rendezését. És még azon sem botránkoznak meg, ha Isten esetleg olyan módon szólít meg valakit, ahogy az számukra nem szokványos, vagy nem igazolható a Biblia alapján.

Remélem, ebből már nyilvánvaló, mit értek azon, hogy nem evangéliumi gyülekezetet keresek.

2011. aug. 14. 15:11
 5/19 anonim ***** válasza:

Hát kedves kérdező, te nagyon megvetted magad ezzel a "nem akarnak megtéríteni erőszakosan" mesével!


Szerinted Jézus hűséges követőit az első században minek nevezték általában? Kedves, toleráns felekezetnek, akik a légynek sem ártanak, vagy veszélyes és alattomos szektának, akik véres emberáldozatokat mutatnak be?! A rosszindulatú rágalmazók akkor is a legborzalmasabb hírbe keverték őket, ha tudták.


Te is mások véleményére akarsz hagyatkozni? Vagy te személyesen tapasztaltad már, hogy "erőszakosan" meg akartak valahol téríteni???

Milyen aljas rágalom ez a legtöbb magát kereszténynek tartó csoport felé!


Valóban vannak káros szekták, melyek akár fizikai erőszakot is alkalmaznak céljaik elérése (ilyenek a legnagyobbak is, ugye tudjuk, kikről van szó), de a legtöbb felekezet nem ilyen. Sőt a legtöbben még addig sem mennek el, ameddig Jézus parancsolta meg, hogy el kell menni! Meddig? A tanítványképző munka végzéséről van szó házról házra.


DE MÉG EZ SEM ERŐSZAK SEMMILYEN TEKINTETBEN.


Mert akkor az első századok tanítványait ugyanúgy el kellene ítélni.

Kedves kérdező, tanulni nem szégyen.

2011. aug. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Hát, kedves válaszoló, te pedig nagyon beletenyereltél...

"Vagy te személyesen tapasztaltad már, hogy "erőszakosan" meg akartak valahol téríteni???" Pontosan. Sőt, nemcsak akartak, hanem meg is térítettek. Még jobbat mondok: én magam is térítettem -és nem "káros szektákba, hanem kizárólag történelmi egyházakba jártam. Tehát pontosan tudom, miről van szó.


Mellesleg az 'erőszakos' szót nem én használtam. Én olyan gyülekezetről beszéltem, ahol SEMMILYEN formában nem akarnak megtéríteni.

2011. aug. 14. 16:42
 7/19 anonim ***** válasza:
49%

"Valóban vannak káros szekták, melyek akár fizikai erőszakot is alkalmaznak céljaik elérése (ilyenek a legnagyobbak is, ugye tudjuk, kikről van szó)"


Most magamat idéztem, mivel a "káros szekták" közé bizony határozottan odatartoznak a legnagyobb, magukat "kereszténynek" tartó egyházak is!! Na, azokra tényleg lehet mondani, hogy az erőszak minden formáját gyakorolják, mind ahogy a többségre is igaz ez alkalomadtán.


De nem mindre jellemző, hogy manipulálják a Bibliai igazságot.

2011. aug. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, miről beszélsz, de megkérlek, hogy ne is fejtsd ki, mert a kérdéshez semmi köze nincs.


Ha valaki tudna a kérdésre is válaszolni, nagyon megköszönném! :)

2011. aug. 14. 18:49
 9/19 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%
A pesti Golgota gyülekezet valóban nagyon toleráns. Nem is csoda, hiszen úgy robbant anno a missziójuk, hogy ezrével jöttek megtért hippik a gyülekezetbe. Onnan (mármint a régi amerikaiakból, nem a pestiből) indult először a keresztény rockzene is. Biztosan lesz olyan, hogy valaki a hitedről akar veled beszélgetni, és elmondani neked, hogy szerinte miért a kereszténység az igaz, de nagyon nem jellemző rájuk az erőszakosság. www.golgota.hu
2011. aug. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is a Golgotát ajánlom.

Ha nem akarod senki se szól hozzád... van gyerekfelügyelet.

Vannak "vitaestek" amikor lehet beszélgetni kritikus kérdésekről... vannak házicsoportok ahol szintén.


Elég nagy ahhoz, hogy elvessz benne és csak hallgass és érts mindent úgy ahogy te akarsz... de elég barátságos ahhoz hogy találj barátokat.


Amíg oda jártam nem volt 2 ember akik ugyanúgy gondolkodtak volna a hitről...

2011. aug. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!