Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fel fogok nőni valaha?

Fel fogok nőni valaha?

Figyelt kérdés

A legtöbb embernek eléggé hasonlóan alakul a szerelmi élete:

Fiatalon túlesnek néhány hosszabb-rövidebb kapcsolaton és kalandon, aztán megállapodnak, benő a fejük lágya.

Valamiért ez nálam nem akar bekövetkezni.

Addig minden stimmel, hogy ráakadok valakire, akivel kölcsönös a szimpátia, kialakul a szerelem, a párkapcsolat.

Ez viszont maximum 2-3 hónapig tart, és utána nagyon erősen elvágyom a kapcsolatból, megszűnik a varázs, és vele a szerelem is. Új nőre vágyom, új izgalomra, újdonságra, a régi bizsergésre.

Aztán kezdődik az egész elölről. Amikor még 18-20 éves voltam, azt hittem, ezt hamarosan kinövöm, de még most, 29 évesen sem változott a helyzet.

Mások látszólag olyan jól megvannak 10-20-30 éves kapcsolatokban is, én meg 3 hónapnál többet képtelen vagyok elviselni.

Van rá esély, hogy ez megváltozzon?


2011. okt. 19. 13:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom.


Az már egy pozitív lépés, hogy felismerted a gondot. A 2-3 hónap viszont semmiképp nem normális.

Gondolkodtál már rajta, mi lehet a gond? (Megjegyzem ennyi idő alatt szerelem nem alakulhat ki, max. vonzódás.)


Szülői példa? Mármint szüleid hogy éltek?


Pszichológushoz menés lehetősége felmerült már?

2011. okt. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Tul konnyen megkapod a noket, azert unsz rajuk.
2011. okt. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
Második válaszolóval értek egyet. Igaz arról nem írtál, h h szoktál csajozni...
2011. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
Ha találsz egy normális nőt, akinek 1-2 hónapig udvarolsz és nem enged az ágyába (megy az ágyadba) 5 perc után, akkor talán másképp látod a dolgokat, tényleg szerelmes leszel bele (szerintem amit érzel irántuk, csak vonzódás). Sok sikert!
2011. okt. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Tipikus pasi. Szerintem van rá esély, hogy kinődd, de nem mostanában. Egy 26 éves barátom is ugyan ilyen. Az elején érdekes aztán miután meglett, már kevésbé. Véleményem szerint kéne találnod egy olyan lányt, akibe tényleg nagyon szerelmes vagy és aki többet érne annál, hogy 1-2 hónap után eldobd. Vagy esetleg már gondoltál arra, hogy egy már meglévő kapcsolatot feldobj? ( Bármivel, Pl. máshogy szexeljetek, vagy utazzatok el Stb. )

Utolsó tippként azt javasolnám, hogy keress fel egy szakembert a témában és beszélgess el vele, lehet, hogy mély, lelki okai vannak a dolognak.

2011. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 LadyLee ***** válasza:

Fura. Valószínűleg még sosem voltál igzán szerelmes - peched volt és nem találkoztál olyannal, akibe bele tudtál volna szeretni.


Bennem kb. 2-3 hónapnyi kapcsolat után szokott egyáltalán kialakulni igazán a szerelem, sőt. Eléggé nehezen esek szerelembe, de ha igen, akkor az tartós, nem múlik el 1-2 hónap, év alatt.

2011. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:

én 26 voltam, mikor először!! szerelmes lettem. 17-től 19 éves koromig volt egy nőm, akkor azt hittem, szerelmes vagyok, aztán utána csak csajoztam, 7 évig. 26 évesen viszont találkoztam azzal a Nővel, aki mellett rájöttem, h mi az a szerelem, és aki azóta már a menyasszonyom.

Sztem ne stresszelj ezen, meg fog változni a dolog, lehet, h pont nem is fogsz rá számítani.

29/F

2011. okt. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

A szüleim kapcsolata jó, a rokonságban is egyetlen válás fordult csak elő.

Hogy könnyen kapnám a nőket? Ez relatív. Inkább csak kitartóan ismerkedek, és tudom, hogy kiknél nem érdemes sokat próbálkozni, mert úgysem lesz belőle semmi.

Igazán szerelmes kétszer voltam, és noha egyik sem volt nagyon hosszú kapcsolat, nem éreztem, hogy nagyon összetörtem volna.

Ha őszintén magamba nézek, akkor valóban megunom a nőket viszonylag hamar, mind lelki, mind szexuális téren.

Abban a pillanatban, hogy elmúlik a bizsergés, ami egy kapcsolat elején van, eltűnik a szerelem is részemről.

Mondhatnám, hogy félek a kötöttségektől, de nem a kötöttségtől félek, hanem attól, hogy olyannal éljek hosszabb ideig, akivel már csak a megszokás tart minket össze, a rutin.

És mivel a szerelem nálam ilyen mulandó, nem tudom elképzelni, hogy valakivel összeköltözzek vagy házasságot kössek.

2011. okt. 19. 13:53
 9/31 anonim ***** válasza:
75%

Nézd, 1-2 hónap alatt normálisan megismerni sem lehet a másikat, nemhogy megunni!


Nem bántani akarlak, de a te fejedben valami nagyon nincs rendben. Csak egyre kérlek: valamilyen társadalmi/családi nyomásnak engedve nehogy összekösd az életed egy nővel, mert szegény nagyon rosszul jár... :(

2011. okt. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Már miért ne lenne vele minden rendben? szerintem teljesen ok. Sokkal jobb mint megmaradni egy olyan kapcsolatban ahol úgyis tudom, hogy a másik nem hozzám való, és csak azért vagyok vele mert nincs jobb. Sok pasi inkább választja azt, hogy megmarad a pocsolyában mintsem kilépne rendesen és menne újra tiszta lappal vadászni.


Majd találsz valakit akivel úgy fogod érezni, hogy nem akarod elveszíteni. Addig meg csak próbálkozz és udvarolgass :) jobb mint keseregni hogy jaj nincs normális nőm. Egyébként sokszor volt velem is ez, pedig én nő vagyok, hogy megismertem valakit, nagyon tetszett, aztán pár találkozás múlva már rájöttem hogy nem is tetszik annyira, mert a személyiségéből hiányzott valami. Szóval nekem számomra igazán vonzó pasit nehéz találni...


Egyébként az a véleményem hogy 1-2 hónap bőven elég arra, hogy nagyobb taszító dolgokra rájöjjünk. több idő ahhoz kell, hogy kisebb hibák derüljenek ki. Legalábbis tapasztalatom szerint.


33/N

2011. okt. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!