Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjuk egy a kislányun...

Hogyan mondjuk egy a kislányunknak, hogy kistestvére lesz?

Figyelt kérdés

A párommal imádjuk,Ő a mindenünk és ez látszik is rajta...

Sokak szerint el van kényeztetve,de szerintünk ez nem annyira igaz.

Még nem jár oviba,majd 4-5 éves kora körül szeretném beadni,mert addig itthon leszek vele.Mindennap megyünk közösségbe,a barátnőit/barátait szereti,de amikor kérdezem tőle,hogy mit szólna egy testvérhez,akkor azt mondja,hogy nem szeretne testvért.

Eléggé akaratos,általában az van itthon,amit Ő szeretne,mindent megadunk neki,ezért nem tudom,hogy reagálna erre.

Tegnap is annyira kiborult este amiatt,mert mondtam neki,hogy megyünk fürdeni és emiatt nem nézhette tovább a mesét,hogy alig bírtam megnyugtatni és éjszaka is többször át kellett mennie a páromnak hozzá,mert nem volt hajlandó aludni.

Nem tudom,hogyha egy ilyen apróság ennyire megrázza,akkor mi lesz akkor,hogyha megtudja,hogy kistestvére lesz.


2011. okt. 19. 16:09
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
*el
2011. okt. 19. 16:14
 2/43 anonim ***** válasza:
88%
Bocsi, de ha egy gyerekkel se bírtok el, miért vállaltok másodikat?
2011. okt. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
91%

Durván elkényeztettétek. Készülj a legrosszabbra! Mennyi idős?

amúgy mi az hogy ő diktál? Alkalmazkodni kell a gyerekhez, de nem lesni a kívánságait.

2011. okt. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:

Elbírunk vele,általában szófogadó,csak otthon néha ilyen.

De mások előtt soha nincsenek ilyen gondjaink vele.

2011. okt. 19. 16:16
 5/43 anonim ***** válasza:
91%

Ebben az életkorban még normális, hogy ennyire megrázza valami, mivel még nem tudja megfelelően kezelni azt a dühöt, amit ilyenkor érez. Jó megtanítani neki, hogy miképpen kell kezelnie.

Ha nagyon nem szeretne testvért,akkor én elbeszélgetnék vele, hogy miért nem. Biztos vannak elképzelései arról, hogy ez milyen hátrányokkal járna számára, ezt kellene valahogy feloldani Benne.

Ha Neked vagy a párodnak van testvére, jó ha mondjuk kicsit emlegetitek, hogy milyen jó hogy van, mennyi mindent csináltatok együtt..


Egy pszichológus ismerősöm, amikor megszületett a testvér, akkor amúgy vett az idősebb gyermekének apróságot és azt mondta Neki, hogy ezt a testvére hozta Neki ajándékba. Nekem ez nagyon tetszett, szerintem jó ötlet. Ezt is fel lehet majd esetleg használni.


Sok sikert Nektek!


Jah és még egy kérdés..többször át kellett mennie a párodnak este, mert nem tudott aludni? Ez mit takar? Mert ha nem tud aludni, akkor nem tud, majd megoldja. De csinált is valamit, amiért feltétlenül át kellett hozzá menni?

2011. okt. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
83%
A gyerek el van kényeztetve. Ülj le, szépen magyarázd el neki, hogy majd ketten lesznek, de ugyanúgy szeretni fogjátok őt is. És kezdd el hozzászoktatni, hogy nem mindig az van, amit ő akar, mert nagyon nagy bajok lesznek még vele. Bár lehet, hogy már késő...
2011. okt. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
56%

Kötelező lesz 3 éves kortól óvodába adnod az új közoktatási törvény szerint:


[link]


Egyébként már aktuális a kistesó bejelentése? Ő mennyi idős?

2011. okt. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
58%

Simán elmondod. Ha nem tetszik neki, akkor is ez van.

Nehogy már "féljetek" egy pici gyerektől.

2011. okt. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
67%
Majd lesznek. Engem anyukám megkérdezett, hogy akarok-e kistesót, mondtam, hogy igen, ő meg hogy jó. Azóta is mondom néha hogy "megbántam hogy kértem" :D Egyébként mondjátok el neki, és még van pár hónapotok felkészíteni. Vond be a babaruha vásárlásba, mesélj neki, hogy mi lesz ha megszületik stb. Ne érje váratlanul szegényt.
2011. okt. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

3 éves.


Próbálok nemet mondani neki,de ha nem az van,amit Ő szeretne,akkor sír és olyankor megszakad a szívem.Ezért inkább mindig próbálunk a kedvében járni.


Éjszaka pedig már nem szokott kelni,csak most valami gond volt(szerintem a sírás miatt,mert nem tévézhetett tovább) és hallottuk,ahogy énekel meg beszél a babáihoz,ezért átment a párom hozzá és akkor visszaaludt.Ezt még eljátszotta még párszor,de azóta semmi gond nem volt.

Általában az ilyen sírások után 10 perc múlva ugyanolyan vidám,mint előtte.

2011. okt. 19. 16:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!