Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne észhez téríteni...

Hogy lehetne észhez téríteni barátnőnket, hogy ne éljen ennyire a rózsaszín ködben?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőnk, 5. éve vagyunk osztálytársak, de amióta van barátja, teljesen megváltozott. Eddig is egy érzékeny, családcentrikus lány volt, de amióta együtt vannak, egyszerűen nem lehet hozzá szólni. Nem azért, mert bunkó, hanem mert állandóan telefonál. Kb. 120 km választja el őket egymástól, minden második hétvégén találkoznak csak, ezért azzal próbálják bepótolni, hogy feszt a telefonon lógnak. De már olyan szinten, hogy suliban minden szünetben beszélnek. Vége sincs még a csengőnek, de már beszélnek. Órán vagy sms-eznek, vagy Facebook-on kommunikálnak. Utolsó óra után megyünk haza, a fél órás út alatt egy szót nem lehet váltani vele, mert telefonál. Egymást ébresztik reggel, és "együtt" alszanak el este. Suliba behozza a telefon töltőjét, és ott tölti a telefonját, mert annyit használja. Próbáltuk már mindenhogyan rávezetni, egyenesen megmondani, viccesen, de semmire nem vezetett. Egyszerűen teljesen elszigetelődik tőlünk és senki más nem számít, csak a barátja. Ha véletlenül mégis sikerül pár mondatot beszélni, akármilyen téma jön fel, biztos, hogy a barátjával köti össze. Ha meg emiatt kimarad egy telefonálás, megy a durci meg a veszekedés. Arról nem is szólva, hogy a barátja egy rendkívül provokatív személyiség, sokunknak nem szimpatikus, és barátnőnkkel is szokott bunkózni, ennek ellenére le nem cuppannának egymásról. Facebook-on kb. fél óránként írják ki egymás üzenőfalára a legkülönbözőbb változatokban, hogy mennyire szeretik egymást, vagy ilyen-olyan szerelmes idézeteket küldenek a másiknak. Kívülállóként már nem is szerelemnek nevezném ezt, hanem rajongásnak, de valami nagyon magas szinten. Olyan rossz ez így, ez az utolsó évünk a gimiben, és már nincsenek közös összejövetelek, se bulik vele, mert minden lépése a barátjától függ. Nem él velünk társasági életet, teljesen kizárja magát. Szép dolog ez a kapcsolat, de valahogy meg kellene találni az egyensúlyt. Mit lehetne tenni, hogy észhez térjen? Hogy foglalkozzon végre velünk is?
2011. okt. 20. 20:55
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Egyébként egy lépést se tettünk afelé, hogy szétmenjenek, a kettejük dolgába nem szólunk bele!
2011. okt. 20. 21:21
 12/23 A kérdező kommentje:
Egyébként egy lépést se tettünk afelé, hogy szétmenjenek, a kettejük dolgába egyszer se szóltunk bele.
2011. okt. 20. 21:21
 13/23 A kérdező kommentje:
21:19-es: vegyél magadnak.
2011. okt. 20. 21:22
 14/23 anonim ***** válasza:
91%
szia. nekem a legjobb barátnőmmel van hasonló "gond". eddig minden nagyon jó volt, olyanok voltunk, mint a tesók. összejött ezzel a gyerekkel, és azóta gyakorlatilag le sem szar. nem járunk már együtt sehova, msnen facen nem beszélünk semmit, miden este nála alszik suliban meg folyamatosan sms és facebook. iszonyat idegesítő és nagyon fáj de sajnos én már kezdem feladni, és beletörődni, hogy ez van. rádásul mindent a sráctól tesz függővé ha neki nem jo akkor a barátnőmnek sem...tudom mit érzel, sajnos értelmes válaszom nincs, de nagyon jól esett kiönteni a szívem. kitartás!
2011. okt. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Mégiscsak van valaki, aki megérti :) Sajnálom a helyzetet kedves utolsó, sajnos én is kezdem belátni, hogy jelenleg nem lehet mit tenni...
2011. okt. 20. 21:29
 16/23 anonim ***** válasza:
95%

utolsó vagyok. várni kell, amíg kicsit múlik a rózsaszín köd..csak ebben az a legrosszabb, hogy ha meg szakítanak akkor a te válladon sírja majd ki magát...meg az amikor előtte megbeszélitek, hogy közétek senki sem állhat aztán meg mégis... tényleg nem tudok semmit amivel fel lehetne ébreszteni, én már legszívesebben néha földhöz b*sznám a telefonját hogy kicsit figyeljen már rám amikor mondani szeretnék valamit...nálunk úgy volt hogy hétvégén felköszönt a szülinapom miatt..ami egy hónapja volt kb de mindegy. de kiderült hogy mégsem, mert a srácnál festés lesz és oda ő is kell...már kb 2 hete lefixáltuk, de mégis simán lemondta...ez van..

ti amikor megpróbáltatok beszélni vele őszíntén arról, hogy mennyire rossz ez nektek, akkor mit mondott?

2011. okt. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Nem tud rá mit mondani igazából, mert így két tűz közé kerül... Egyik oldalról vagyunk mi, a másik oldalról meg a barátja, akivel minden órában beszélni kell, különben összedől a világ. Szal megy tovább minden ugyan úgy. Rosszul érzem magam emiatt, mert szeretem, és ez az utolsó év, amikor a legtöbb időt együtt tölthetnénk, mert utána mindenki másfele megy. Nem az a baj, hogy együtt vannak, hanem hogy nincs egy aranyközépút, ami mindenkinek megfelelne...
2011. okt. 20. 21:41
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

teljesen ugyanezt érzem én is, nekünk is utolsó év, ugy képzeltem, hogy majd milyen jó lesz...ahhha....hát nagyon..

örülök neki hogy boldog csak nagyon fáj ez így...



ha gondolod, írj privit, ott is beszélgethetünk:)

2011. okt. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Okés :)
2011. okt. 20. 21:54
 20/23 anonim ***** válasza:

Kérdező, esetleg egy szabad pillanatban kérdezd meg (ha ilyen nincs, írj emailt, smst.. :) ) hogy nem hiányoznak-e neki a régi közös programok?

Ha nem, akkor nem tudsz mit tenni, neki már csak a barátja számít.

Ha igen, gyorsan próbáljatok meg valamit szervezni esetleg föld alá (ha pesti vagy, van egy csomó ilyen szórakozóhely), fürdőbe, ahol nem tudja a telefonját használni.

2011. okt. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!