Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne észhez téríteni...

Hogy lehetne észhez téríteni barátnőnket, hogy ne éljen ennyire a rózsaszín ködben?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőnk, 5. éve vagyunk osztálytársak, de amióta van barátja, teljesen megváltozott. Eddig is egy érzékeny, családcentrikus lány volt, de amióta együtt vannak, egyszerűen nem lehet hozzá szólni. Nem azért, mert bunkó, hanem mert állandóan telefonál. Kb. 120 km választja el őket egymástól, minden második hétvégén találkoznak csak, ezért azzal próbálják bepótolni, hogy feszt a telefonon lógnak. De már olyan szinten, hogy suliban minden szünetben beszélnek. Vége sincs még a csengőnek, de már beszélnek. Órán vagy sms-eznek, vagy Facebook-on kommunikálnak. Utolsó óra után megyünk haza, a fél órás út alatt egy szót nem lehet váltani vele, mert telefonál. Egymást ébresztik reggel, és "együtt" alszanak el este. Suliba behozza a telefon töltőjét, és ott tölti a telefonját, mert annyit használja. Próbáltuk már mindenhogyan rávezetni, egyenesen megmondani, viccesen, de semmire nem vezetett. Egyszerűen teljesen elszigetelődik tőlünk és senki más nem számít, csak a barátja. Ha véletlenül mégis sikerül pár mondatot beszélni, akármilyen téma jön fel, biztos, hogy a barátjával köti össze. Ha meg emiatt kimarad egy telefonálás, megy a durci meg a veszekedés. Arról nem is szólva, hogy a barátja egy rendkívül provokatív személyiség, sokunknak nem szimpatikus, és barátnőnkkel is szokott bunkózni, ennek ellenére le nem cuppannának egymásról. Facebook-on kb. fél óránként írják ki egymás üzenőfalára a legkülönbözőbb változatokban, hogy mennyire szeretik egymást, vagy ilyen-olyan szerelmes idézeteket küldenek a másiknak. Kívülállóként már nem is szerelemnek nevezném ezt, hanem rajongásnak, de valami nagyon magas szinten. Olyan rossz ez így, ez az utolsó évünk a gimiben, és már nincsenek közös összejövetelek, se bulik vele, mert minden lépése a barátjától függ. Nem él velünk társasági életet, teljesen kizárja magát. Szép dolog ez a kapcsolat, de valahogy meg kellene találni az egyensúlyt. Mit lehetne tenni, hogy észhez térjen? Hogy foglalkozzon végre velünk is?
2011. okt. 20. 20:55
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez egy nagyon jó ötlet :) Köszönöm :)
2011. okt. 20. 22:09
 22/23 anonim ***** válasza:

Szia! Az én barátnőm is az utolsó évben kattant meg. Pasit váltott, ráadásul az osztálytársunkat, mellé ült, folyton vele lógott. Nem akartam kettejük közé furakodni, de azért 4 év barátság után annyit elvártam volna, hogy reggel odaköszön, délután meg elköszön. Nem vesztünk össze, egyik napról a másikra tette ezt. A mi barátságunk emiatt tönkre ment, pedig én próbáltam vele ennek ellenére ápolni a kapcsolatot. Azóta is együtt van a sráccal, de már bevallotta, hogy nagyon megbánta, hogy összejött vele (nem szakít vele, mert pénzes a gyerek), és hogy emiatt tönkre ment a barátságunk.

A barátokat sosem szabad hanyagolni.

Én a helyedben átküldenék neki emailben egy olyan diavetítést, zenével, esetleg aláírt szövegekkel, amin a közös emlékeitek képei vannak. Bulik, kirándulások, filmnézés, ökörködés, sétálás... akármit. :)

2011. okt. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Én javasoltam a mobilmentes kikapcsolódást. :)

Egyébként, most hogy belegondoltam, nekem is volt egy ilyen barátnőm. Egyik napról a másikra minden megváltozott, amikor összejött az osztálytársunkkal. Szó nélkül átült mellé, addigi legjobb barátnőjét se szó se beszéd, hagyta ott.

Onnantól kezdve megszűnt a kommunikáció köztünk.

Mindig is tudtuk, hogy befolyásolható és kapcsolatfüggő, de hogy ennyire?

Fájdalmas tapasztalat volt, a kapcsolatuk persze nem tartott túl soká, de mi azóta elballagtunk, és a barátságunk teljesen megszűnt.

Sajnos sok ilyen ember van, és sajnálom őket, mert amíg önmagukban nem boldogok, addig egy kapcsolatban sem lesznek igazán azok, és igaz barátokra mindenkinek szüksége van, mert a pasik bizony jönnek-mennek, főleg tizenévesen.

23/L

2011. okt. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!