Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan dolgozzam fel ezt a...

Hogyan dolgozzam fel ezt a szörnyűséget?

Figyelt kérdés

Ma reggel teljesen váratlanul meghalt egy olyan ember, akit igazán nagyon szerettem. Régi szerelmem volt, de a szakítás után is nagyon szerettem még sokáig, sőt még most is. Viszont az elmúlt egy évben rengeteget veszekedtünk, sokszor félreértettük egymást nagyon bután, és legutóbb elég nagy dolgon ugrottunk egymásnak. Annyira hogy nem is kerestük egymást, én bennem többször volt, hogy kibéküljek vele hogy felkeressem, de nem voltam hozzá sosem elég bátor és mindig halogattam, pedig mindennap eszembe jutott milyen jó lenne felkeresni és viszontlátni, tényleg elég csúnya dolgon kaptunk össze, joggal bántott, úgy terveztem magamban jobb ha időt adok neki, és egy hónap múlva a születésnapján akartam felkeresni. Erre ma reggel jött a hír, meghalt rákban, valami nagyon alattomosban, ő sem tudott róla, teljesen kezeletlen volt.

Rettenetesen fáj, hogy nem mertem felkeresni, hogy nem tudtam úgy elegengedni, hogy tudattam volna vele mennyire szerettem és mennyire sokat jelent. Úgy érzem lebénultam, nem is találok szavakat, már be sem engedtek hozzá senkit, csak a legközelebbi hozzátartozóját, telefonálni sem lehetett neki. Életvidám, élénk, örök szenvedélyes ember volt. Még sosem vesztettem el senkit, reggel 8 óra óta folyamatosan sírok, valaki segítsen!


2011. okt. 21. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Őszintén sajnállak. Elveszíteni valakit, akit nagyon szerettünk, nincs ennél nagyobb fájdalom, de mégis valahogy túl kell tenni magad rajta. Az idő majd begyógyít minden sebet.
2011. okt. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress fel egy szakembert, pszichologikust ök tudják hogy tudod feldolgozni. Minden esetre ha még rosszba kerültél valakivel okvetlenül békülj ki vele, hisz láthatod rövid az élet!
2011. okt. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is sajnálom. Másodszor, lehet bunkónak tartasz majd h ezt írom, de törődj bele és felejtsd el. Ez az élet velejárója. Az emberek meghalnak. Lépj tovább és ne nézz vissza. Nehéz, de mást nem tehetsz. Nincs értelme keseregni siratni. Nem szabad elfelejteni, nem ezt írom. Emlékezni kell, de nem önmarcangolóan.
2011. okt. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ezt feldolgozni nem is lehet, elfogadni kell és belenyugodni, hogy ő már nincs veled és nem is lesz sosem.

a fájdalmad add ki magadból akár egy orvosnak akár egy hozzád közel álló embernek.

őszinte részvétem . :(

2011. okt. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én megjártam ugyanezt az utat. Egy évig jártunk, és a szakításunk után pár nappal meghalt. Semmi más nem segített csak az idő. Ha úgy érzed nem megy egyedül akkor keress fel egy pszichológust akinek kibeszélheted magad.
2011. okt. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy durvának fog tűnni, amit írok, de én úgy fognám fel a helyedben, hogy ezt az élet nem véletlenül rendezte így. Ahogy írod, ti egy se veled, se nélküled jellegű, konfliktusos kapcsolatban voltatok, nem tudtad őt elengedni. Így, hogy elhunyt, viszont már végérvényesen lezárult előtted ez a lehetőség, így mást nem tehetsz, mint hogy tényleg elengeded. Anyukámnak is volt egy szerelme, aki a szakításuk után meghalt autóbalesetben, tragikus hirtelenséggel. Nemrég beszélgettünk erről anyukámmal, és mondta, hogy így utólag úgy értékeli ezt, hogy nem volt ez véletlen, mert az is lehet, hogyha együtt maradnak, akkor ő is ott ül vele a kocsiban és vele együtt hal szörnyet én pedig ott maradtam volna kisgyerekként anya nélkül. Én sem tudok mást mondani, az idő fog segíteni, ennél jobb gyógyír nincs. Hosszú gyászidőszakon fogsz átmenni, érzelmi viharokkal és pár hónap múlva már könnyebb lesz.
2011. okt. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Sírd ki magamd, aztán egyszer majd jobb lesz.

Pszichológushoz azért mégsem rohangálhatunk mindennel, ha sokáig nem sikerül feldolgozni, akkor gondold meg esetleg, de hát most kaptad a hírt, ilyenkor még egy alig ismert személy halála is sokkoló tud lenni.

Sajnos nehezen tudjuk elfogadni a halált, pedig az élet velejárója. Az összeveszésen meg ne aggódj, ilyen is van. Ha van valami az élet után, akkor biztos tudja a dolgot, ha nincs, akkor meg őt már úgyse érdekli. Majd szép lassan túlteszed magad a dolgon. Emlékezz meg róla, menj el a temetésére, és próbáld lezárni magadban a dolgot.

2011. okt. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%
Először is én is nagyon sajnálom ami történt! Szerintem először tényleg sírd ki magad, és ha megnyugodtál gyújts egy gyertyát és tegyél úgy mintha ott ülne előtted és mondd el neki, ami szeretnél! Biztos lehetsz benne, hogy hallani fogja...ha ma nem vagy rá képes, akkor pár nap múlva, de ha megteszed biztos, hogy neked is jobb lesz!
2011. okt. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Öszintén sajnálak.Tudom min mész keresztül.Sajnos én apukámat vesztettem el nagyon hirtelen.Igaz eltávolodtunk egymástól miután a szüleim elváltak(13éves voltam akkor).15éves koromtól nem is láttam.de érdekes mindig az életem része maradt.Mindig felhivott telefonon.Hétvégente ha bajba voltam.Mikor a kisfiam született.Aztán sajnos agyvérzést kapott.2 hetente mentünk hozzá a korházba nagyon messze volt 250km -re.Engem is marcangolt a büntudat hogy nem mentem hozzá,mikor hivott ,hogy nem vitem el neki a fiamat megmutatni.

De túltettem magam már 3 éve hogy elment örökre.Sajnos nőnapon:( Nagyon sokáig vártam hétvégente hogy felhivjon,ösztönösen,megszokásból.Nem rég született meg a kislányom olyan rossz volt hogy nem hivott fel,hogy nem tudtam neki elmesélni hogy meg lett a gyönyörü kisunokája:(

Remélem neked is be fog gyogyulni a szivedbe az a nagy lyuk.Adj időt magadnak. 26/N

2011. okt. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Én hiszek a túlvilágban (tapasztaltam olyan dolgot ami erre utal) Ha ez a barátod ott van, akkor tudja hogy mit gondolsz, és biztos nincs benne harag. De ha egyedül vagy, akkor beszéld ki magadból, és ő biztos hallani fogja. A sors ezt akarta!
2011. okt. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!