Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy dolgozzam fel barátom...

Hogy dolgozzam fel barátom halálát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20éves lány vagyok,augusztus elsején meghalt egyik barátom.10éve ismertem,napi kapcsolatba voltam vele.Egyszerűen nem fogom fel.Még azt várom,hogy lássam...A facen látom,hogy a képeimet lájkolta,hogy felköszöntött szülinapomon,a sok közös képeink...Suliba egy busszal jártunk,úgy hiányzik onnan is...Napközbe még csak-csak elfoglalom magam,de esténként úgy összeszorul a szívem,vajon ő most hol lehet,lát minket? Mikor fog enyhülni ez az érzés? :(


2011. szept. 3. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem!Idővel hidd el enyhülni fog a hiánya!(Nekem mamám halt meg lassan 1éve!Azt hittem nem bírom ki!De már kezdek bele nyugodni!)Hogy hol lehet? Én bízom abban hogy jobb helye van mint itt!És hogy figyel,és vigyáz rám!Gondolj te is erre!Én beszélni is szoktam hozzá!Főleg ha depis vagyok!...
2011. szept. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

20:47 vagyok!


UI: 20/L

2011. szept. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!

Ezt teljesen sosem fogod tudni feldolgozni. Nekem 2 évvel ezelőtt a párom halt meg, a mai napig érthetetlen okokból kifolyólag és mind a mai napig nem sikerült feldolgoznom a történteket. Nagyon nehéz időszak volt, illetve még manapság is az. Enyhült a fájdalmam valamilyen szinten, de úgy érzem, hogy ezt 100%-ig nem lehet, nem is tudom feldolgozni. Sok ideig fog tartani, ez mindenkinél változó, mire enyhül valamennyire a dolog.

Viszont ha úgy érzed, hogy nincs kivel beszélgetned erről a dologról, akkor nyugodtan írj privátot!

21/L

2011. szept. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hmmm. Háát, nem mondom hogy ne gondolj rá,, mm nekem apám halt meg. És amíg foglalkozol ezzel nehéz elfelejteni. Nem is tudom mit mondjak.


Ezzel szerintem nem lehet úgy megbékélni hogy na most már nem zavar, mert annál azért komolyabb. Én is olyankor vagyok legjobban amikor az egész kimegy a fejemből és önfeledten elvagyok, egyébként nehéz vele mit kezdeni.


Ettől még lehet enyhülhet, de az is akkor ha van jó ami ellensúlyozza, csak úgy nem fog. Mármint otthon ülsz 3 évet nem csinálsz semmit, hát az még rosszabb lenne, de ez se enyhülne.


Hát sajnos előbb utóbb tovább kell lépni, valahogy :S . Részvétem.

2011. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem. :(

Hogy hol van? Mindenhol, ahol gondolsz rá, az emlékeidben. Ha eszedbe jutnak a közös dolgaitok és mosolyogni is tudsz rajtuk, akkor mondható el, hogy enyhült a fájdalmad.

2011. szept. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

részvétem

szerintem úgy igazán sosem fog elmúlni

és hogy hol van? a szivedben :)

nekem a nővérem régi barátja halt meg 4 évvel ezelőtt

és bár elég köcsög módon szakitott nővéremmel,mégpedig akkor amikor nővérem terhes lett tőle,még mindig nagyon szeretem és hiányzik

és bár 4 éve halt meg,néha még most is sírok titokban esténként miatta ... ://

13l

2011. szept. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy idézetet írok neked:


"- Nem hittem, hogy így végződik.

- Vég? Nem, az út nem itt ér véget. A halál, csak egy másik ösvény melyre mind rálépünk. Amikor a világ szürke esőfüggönye felgördül, és minden ezüstös tükörré válik, akkor meglátod.

- Mit Gandalf? Mit látok?

- Fehér partokat, azon túl egy távoli országot mely zöld, és napsütötte.

- Hát, ez nem is rossz.

- Nem, nem bizony."

[A Gyűrűk ura 3., pippin & gandalf]

2011. szept. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Olyan szép az idézet,köszönöm!

olyan hirtelen történt minden,egyszer csak jött a hír,hogy Tomi meghalt.nem volt beteg,egy baleset és vége...

2011. szept. 3. 21:33
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt barátnőm azt mondta, hogy nem is érti miért szomorkodunk az emberek halálán. Hiszen jó helyre kerül, ki meghal, és boldog lesz.

Ha átgondoljuk van benne valami, de ha arra gondolunk, hogy nem láthatjuk többé, s nem ölelhetjük át még egyszer, az igencsak fáj.

Nekem még sosem halt meg senkim, csak most nemrégiben egy ismerősöm, de az is megérintett.

Vissza a témához, évek múlva is lesznek pillanatok amikor eszedbe jut, s elszomorodsz, de próbálj arra gondolni, hogy jó helyen van, és lát téged, tudja mit gondolsz, szerintem ez segít. Valamennyire. :)

2011. szept. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. szept. 15. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!