Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy dolgozzam fel, hogy 19...

Hogy dolgozzam fel, hogy 19 évesen itthon folyamatos lelki terrornak és verésnek vagyok kitéve?

Figyelt kérdés

Anyagiak miatt kellett itthon maradnom, nincs pénzem elköltözni, mivel egyetemre járok. 1 éve keresek munkát, de sehova sem kellek, mivel túl sok az órám és kevés a szabadidőm, így állandóra nem vesznek fel, néha csak alkalmi munkákat kapok. 50km-re lakom a várostól, így járok be minden nap.

Na már most, akár anyámnak (neki gyakrabban), akár apámnak van épp rossz kedve, egyből nekemrontanak, hiába nem tettem semmit. Mindenért egyből rajtam csattan az ostor, mert én max visszaszólok, védem magam, de aztán egyre többször kitör rajtam a sírás, mert már nem bírom idegekkel és én meg ezt másokon vezetem le, türelmetlen, agresszív, ideges vagyok egyre gyakrabban, pedig alapjában nyugodt természetű voltam mindig is. Bármi van, ha anyámnak pl a kisujját kell is mozdítania értem, mondjuk a városban van és 2km-re odább el kell vinni kocsival, máris szemrehányja, kiabál érte, ha pedig meg merem védeni maga, gyakran meg is pofoz. Így történt ma is. Azért akadt ki RÁM, mert holnap megyek dolgozni és azt hittem, hogy a ruhám a szekrényemben van tisztán (2 napja még ott volt), erre a testvérem elvitte és felvette. Én ezért kimostam és lehet nem fog megszáradni.Ezért kész fejleüvöltés járt. Aztán jött az, hogy az egyetemi szociális támogatáshoz papírok kellettek, és mivel én 1 hét múlva felsőfokú nyelvvizsgára megyek, az idő pedig szorít, anyám meg az önkormányzatnál dolgozik, megkértem, hozza el nekem az onnan kellő papírokat. Erre ma bejelentette, hogy ő nem fog nekem 19 éves létemre futkozni semmiért sem, másnak sem futkozik az anyja semmiért, intézzek mindent magam. Aztán mikor normálisan visszavágtam, elmagyaráztam a dolgot, elkezdett ócsárolni engem, hogy takarodjak el a házából, mire én is kikeltem magamból, erre nekemrontott és megpofozott. Hogy lehet az ilyen minden héten eltűrni, elviselni, hogy ne legyen belőlem lelkileg beteg, megtört felnőtt? A húgom már az alkoholba és bizonyos legális szerekbe menekült a szüleim elől. Én hogy viseljem el ezt minden ilyen nélkül, hogy tegyem túl magam rajta? sajnos anyagilag rájuk vagyok szorulva.


2011. szept. 29. 17:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
szerintem vedd fel a diákhitelt és minnél hamarabb menj el onnan!!!nemtudod elintézni hogy kollégiumba menj?? hiszen 50km-re laksz a várostól mniden nap bejársz az sok!!! egyébként ott az egyetemen nincs valami pszihológus vagy ilyesmi akinek elmnodhatnád a problémádat lehet tudna valamit tenni az ügy érdekében! kívánom, hogy minnél hamarabb megoldódjon a problémád!!!
2011. szept. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
kollégiumba nem vesznek fel? onnan el tudnál menni dolgozni,mert kevesebbet kellene utazgatnod is...
2011. szept. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Járj levelezőre, a mellett tudsz dolgozni, és el tudsz költözni.
2011. szept. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az időt kénytelen vagy kibírni. Majd fog változni! Kérdez felnőttesen ilyenkor, hogy ennyiért leordítod a fejem? Hogy szembesüljön a dolgokkal. Mindig határozottan, felnőttesen reagálj, észre fogják venni, hogy túl lőnek a célon és ha nem mutatják is, átgondolják. Ki is nevetheted őket időnként, néha beszólhatsz, hogy "anya miért vagy ilyen idegbeteg", de úgy hogy el tudj szaladni. Ezt neked kell kiharcolnod, kijárnod, csak igy lesz normális a kapcsolat.Rájönnek hogy felnőtt emberrel nem érdemes már szórakozni.
2011. szept. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda gagyi anyàd van. Szégyelheti magàt, hogy a lànya egy értelmes, okos tanuló és nem segiti semmiben. Talàn itt lesznek,akik megmondjàk hovafordùhatnàl.Az ilyen nõ nem érdemel gyereket.
2011. szept. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Nem az utazás veszi el sok időmet, én ebben is rugalmas voltam az álláshidetésekkor, még azt is vállaltam volna, hogy reggel 6-tól este 11-ig talpon vagyok, de nem jött össze. Mindenhova olyan diákot keresnek, aki heti 5x ráér, nekem meg heti háromszor reggeltől estig órám van. Elég húzós szakra járok, sok a megértős, nem magolós tárgy, ezért sem lenne jó levelezőn. A másik fő oka pedig a nappali tagozatnak az, hogy nincs még szakmám, semmilyen tapasztalatom a diákmunkán kívül, levelezőn pedig nincs diákmunka, rendes állásba meg hova vennének fel egy sima érettségivel?! Úgy voltam, hogy felajánlották, hogy támogatnak és lakhatok itthon, erre folyamatosan csak a felsőbbrendűségüket fitogtatják, ez az ő házuk, az ő pénzük (még arra is azt mondják, amit nem tőlük kapok)... anyám meg folyton csak beleokoskodik mindenbe, de segíteni nem akar. Folyamatosan szemrehányja, ha a kisujját mozdítania kell értem.
2011. szept. 29. 18:11
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz át távolabbi egyetemre (Győr, Debrecen, Szeged, stb.), oda tuti felvesznek koliba. Az ilyen állatokat minél előbb, minél messzebbre ott kell hagyni!
2011. szept. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Minden hétvégén egy teljes napot itthon segítek, takarítok stb. A napi főzésen és napi mosáson kívül szinte mindent én csinálok hétvégente, pedig lenne jobb dolgom is, hisz előttem a felsőfokú nyelvvizsga, ami nem könnyű (ja, már ezért is megkaptam a magamét, hogyha meg merek bukni, mit kapok... mert felajánlották, hogy ők fizetik! hiba volt elfogadnom...). De neem, én segítek itthon és rájuk áldozom a szabadidőmet, heti 2x délután is segítek apám vállalkozásában 1-1 órát. Erre ma is mondom, mikor anyám el akart paterolni, meg azt mondja, hogy egy lusta dög vagyok és semmit nem csinálok egész héten, mondtam, hogy mennyit segítek, csak ő ezt nem értékeli, erre teljesen elborult az agya és akkor kezdett nekemjönni! Pedig több tanúm is van, hogy minden hétvégén itthon takarítok, illetve tanulok bulik stb helyett.
2011. szept. 29. 18:15
 9/28 A kérdező kommentje:

"Jelentkezz át távolabbi egyetemre (Győr, Debrecen, Szeged, stb.), oda tuti felvesznek koliba. Az ilyen állatokat minél előbb, minél messzebbre ott kell hagyni!"


Jövőre külföldöt tervezem, természetesen anyám vissza akar tartani, el akarja venni az utolsó csepp önbizalmam is a dologtól. Olyanokat mond, hogy úgysem fog sikerülni, mert béna vok stb.stb. Egyszer meg azt is mondta, hogy semmilyen támogatásra ne számítsak. Persze, hisz ma is a fejemhez vágta, hogy a 19 éves lányára még gondja van, hogy micsoda nyűg vagyok neki. Azon kívül, hogy főz rám (vagyis az egész családra, én csak eszem belőle), meg néha 1-1 ruhámat kimossa (nagy részét én mosom magamnak), mi gondja is van rám? Hmm... reálisan belegondolva semmi. Csak ő képzeleg be magának dolgokat, mindenbe beleszól, azt hiszi irányítani kell még engem, holott magam is tökéletesen boldogulok mindennel.

2011. szept. 29. 18:19
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Szar helyzet az tény, de ha nagyon akarnád meg tudnád oldani. Tényleg át lehet jelentezni mási egyetemre. Illetve kolit is kaphatnál várólistával ott ahol most vagy. Nem lenne drágább mint a havi vonat/buszbérlet. A diákhitelt pedig-ha nincs más megoldás-fel kell venni mert azért van. Így teljesen tudnál függetlenedni tőlük.Megoldható, egyik barátnőm egy forintot nem kap otthonról, haza sem mehet 20 éves létére, itt él a koliban még nyáron is. De megoldja és sokszor több pénze van mint nekem mert annyira talpraesett.
2011. szept. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!