Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megéri megházasodni, gyereketn...

Megéri megházasodni, gyereketnevelni?

Figyelt kérdés
Nem csak szülőket kérdezek.
2011. okt. 25. 13:09
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
70%
Nekem a gyereknevelésben az első 2-3 év nagyon nehéz volt. Teljesen kikészültem idegileg. Most már azt mondom, hogy jó, hogy van egy gyerekem, de nem vállalnék be még egyet. Talán még túl korai volt, nem voltak jók a körülmények sem, szóval ha újracsinálhatnám, lehet, hogy még várnék vele, és később vállalnék gyereket. Biztos nehéz lehet egyedül lenni, lelkileg, anyagilag, de vannak olyan emberek, akik képtelenek egy normális kapcsolatra, azok inkább maradjanak is egyedül. Szóval ez igazából emberfüggő. De az is igaz, hogy ha azt a pénzt most egyben kézbe megkapnám, amit pelenkára, tápszerre, gyerekruhára, játékokra stb költöttem, akkor lenne egy igen szuper kocsim, amivel igen jó helyre mehetnék nyaralni...
2011. okt. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
93%
Még hajadon vagyok és gyermektelen. Élettársam az van. Igen, megéri. Jelenleg is azért küzdöm, hogy megteremtsem ennek az alapot.
2011. okt. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
74%
Nem éri meg, elég nekem, hogy eltartsam magamat, a kutyámat, és fizessem az albérletet. Amúgy is ha választanom kell, a kutya és a gyerek között, akkor egyértelműen a kutya. Nem akarok családot, túl sokat csalódtam már a férfiakban.
2011. okt. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
31%
Én is hajadon vagyok 22 éves, élettársam van 5 éve de én is úgy gondolom hogy meg fogja érni, de mondjuk ez egy csúnya szó rá,spórolgatok ,bár utazgathatnék, meg vehetnék kocsit magamnak igaz, bár még nem vagyok kész gyereket vállalni mert szerintem előbb meg kell érni illetve meg kell teremteni a feltételeket hozzá hogy a gyerek semmiben ne szenvedjen hiányt főleg azért gondolom így mert én nem így nevelkedtem, de soha nem fogok bánkódni azon hogy mennyit költöttem pelenkára meg kajára ahelyett hogy ide oda lődörögtem volna, aki ilyen annak ne legyen gyereke. Sok gyerek volt körülöttem igaz nem én voltam az anyjuk és volt akivel nagyon sok probléma volt de még így is úgy gondolom hogy minden "bajjal" együtt megéri.
2011. okt. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Én örülök, hogy van gyerekünk. De ez az adott ember életvitelétől, értékrendjétől függ elsősorban.


A "megéri" szerintem sem a helyes kifejezés, mert olyan, mintha a gyerek kerülne a mérleg egyik nyelvébe, de akkor mi kerül a másikba? Szabadság, bulik, mászkálás, utazás, munka, önkiteljesedés?


Aki vágyik egy gyerekre, az nem a mérleget üzemeli be méricskélni a dolgokat, hanem egyszercsak elkezdi érezni, tudni, hogy neki azzal lenne teljes az élete, ha lenne egy/több utódja. Optimális esetben persze, mert sajnos nem csak tervezett gyerekek vannak, de abban az esetben is nagyon sok szülő "átfordul", mégiscsak örül neki és szívből szereti, tisztességgel, boldogságban felneveli. Sajnos a másik hányad osztályrésze a nehéz életkezdés, és a problémás családi hátteret egy életen át magával cipeli a lelkében.


Anyagilag már lehet méricskélni, hogy megéri -e, de az külön eszmefuttatás.

2011. okt. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
49%

Az embernek ősidők óta egyik életcélja, hogy gyermekeket hagyjon az utókorra. Ez a világ rendje. Óriási örömöt jelent a gyermekek felnevelése, háttérbe szorít minden kényelmetlen, kellemetlen, fárasztó velejárót - persze ehhez meg kell érni fejben.

Én azt látom, hogy vannak, akik nem akarnak lemondani a kényelmes, laza életről (ez az egész nyugati civilizációban így van), de legnagyobb részük keservesen megbánja a döntését, és akkor már rendszerint késő.

2011. okt. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig én sem voltam biztos magamban hogy akaro, illetve szép, jó életet tudok a gyermekemnek biztositani. Meg perszevolt egy jónéhány csalódásom a férfiak terén, de 30 körül kezdtem "üresnek" érezni az életem. Egyszerüen nem tudtam csak a karrieremet, szabadságomat élvezni, de már a utazgatásokból ia elegem volt-> rájöttem, családra vágyok. Ma boldogabb vagyok mint valaha kiegyensúlyozott 3 gyerekes anyuka!nincs az a kincs amiért "visszacsinálnám".
2011. okt. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Dettó, mint a 13:51-es.


Csak az utolsó mondatát átírnám a saját szám íze szerint:

Nem akarok családot, túl sokat csalódtam már a nőkben.

2011. okt. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
nem olvastam végig a kommenteket, én egy 21 éves lány vagyok, van egy 1 éves kapcsolatom (úgy néz ki, hogy együtt is leszünk sokáig:)) jelenleg MA-n tanulok, jövőre végzek. Egyelőre még ez a célom, a diploma és még 2 másik nyelvvizsga, azután házasság és baba (babák:)) nagyon szeretném! Szerintem megéri, bár biztos akkor tudnék konkrétabbat mondani, ha már édesanya lennék:)
2011. okt. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
77%

Nem éri meg. Eleve rettegnék a gondolattól, hogy évekig otthon kell maradni, és csak a házimunka és a gyereknevelés van, semmi más. Utána meg az egész értékrend megváltozik, nem azt kell néznem igen spórolok, hogy ide-oda elutazzak, hanem spórolok, hogy kifizessem a gyerek ruháit, tankönyveit, hóbortjait, stb. Mindeközben még aggódjak azon is, ki tudja a párom tényleg végleg velem marad-e vagy egyszer csak beadja az unalmast és szépen lelép és meg nevelhetem egyedül a gyereket, kizárt. Inkább maradok a biztos, és jól bevált életformámnál. Egyetlen esetben tudnám elképzelni, hogy gyereket szüljek, ha anyagilag annyira "el vagyok eresztve", hogy nem oszt nem szoroz mi történik, akár egyedül is ha nevelnem kéne bőven jutna magamra és rá is.

25/N

2011. okt. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!