Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai gyerekeknek nincs...

A mai gyerekeknek nincs gyerekkora?

Figyelt kérdés
Ledöbbenve olvasom hogy 12-13 éves gyerekek fogyókúráról, szexuális témákról kérdeznek. Sajnálom őket, mert valszeg rossz példát látnak, és túl hamar akarnak felnőttek lenni, pedig ha tudnák hogy a gondtalan gyermekkor soha nem jön vissza, akkor talán mernének gyerekek lenni.
2011. okt. 25. 20:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én 17 vagyok. A saját osztályomon látom, hogy mindenki azzal van elfoglalva, hogy neki legyen a legjobb telefonja, ő legyen a legszebb/legmenőbb. Van egy két olyan gyerek akinek nem ezek a fontosak, nem járnak divatos ruhákba, nem használnak sminket miegymás. Van egy két éves fél tesóm és mindent elkövetünk annak érdekében, hogy rengeteg élménye legyen és véletlenül se úgy nőjön fel, hogy neki is ezek legyenek a fontosak. Engem a szüleim nem engednek el bulizni max ha áthívom a barátnőimet. Sokan mondják, hogy nem élem ki magam és majd később fog rám jönni. Szerintem nem így van. Lehet bennem van a baj, de nem vágyom arra, hogy már lassan a lányoknál is kényesebb fiúkkal és cicababákkal vegyem magam körül egy éjszakára. Én is sajnálom, hogy ma már "gáznak" számít ha valaki nema modern kor szerint él.


17/L

2011. okt. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Régen ilyen idős korban már dolgoztak vagy férjhez mentek a gyerekek, tehát a romlás mellett javulás is van. A szülőkön múlik sok dolog, és sajnos a mai szülőtársadalom alkalmatlan gyereknevelésre, tisztelet a kivételnek.
2011. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A 3 éves unokahúgom lakkozza a körmét, csak rózsaszín ruhát hajlandó felvenni, kizárólag kopogós cipőben jár (hiába kéne még egy évet nőnie, hogy jó legyen), a szülinapján parfüm és szempillafesték volt rajta. Imádom a kiscsajt, de akkora ribi lesz belőle. És az anyja hagyja, a nagymama meg csak nevet, hogy legalább igényes és nőiesebb, mint a trampli anyja.... Néha úgy sajnálom, néha meg az agyvérzés kerülget. Neki se lesz így sok gyerekkora.
2011. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Nos valaki felvette, h szerinte milyen az ideális gyerekkor nos én emlékszem 12-13 évesen még nem volt mobilom bár az osztályban volt egy két embernek, de a többségnek nem! A divat nem érdekelt azt vettem fel amit anyuval együtt megvettünk! Suli után tanulás 2-3 óra és utána a szomszéd gyerekekkel fociztunk, játszottunk v bújócskáztunk és egészen estéig haza se lehetett rángatni minket! Emlékszem mindig nagyon jól éreztem magam! A fogyókúra eszembe se jutott azt ettem amit én akartam! és volt olyan is, h a szórakozást a valamilyen ünnep alkalmából rendezett tini disco JELENTETTE este 9-ig a keményebbeknek 10-ig! és nagyon jó volt sokat gondolok arra az időszakra igazából elmondhatom magamról, h a gyerekkorombon nem az jelentette a legnagyobb gondot, h Nike-e a cipőm v éppenséggel milyen telefonom van és, h hogyan találok haza részegen egy buliból!

23/l

2011. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Kérdeztetek, válaszolok, mivel ti is megtiszteltetek a kommentekkel. 29 éves nő vagyok. Én 12-13-évesen a nyaraimat a nagymamáméknál töltöttem, sok barátom volt, akikkel nyaranta max a ház körül sétáltunk, beszélgettünk. Ha jól emlékszem, nyaranta annyi idősen 7 órára haza kellett érnem, egy percet sem késhettem, és a szüleim mindig tudni akarták hova megyek, kinél, kivel leszek. A mai gyerekeknek talán nevetséges, de édesapám mindig kikérdezte a leckét, segített ha valamit nem értettem. Annyi idősen én még elővettem bizony a babát és a barátnőimmel együtt játszottunk, és igen, annyi idősen rajzfilmeket, meséket néztünk.
2011. okt. 25. 21:11
 16/18 A kérdező kommentje:
Egy nagyon fontos dolgot kihagytam! Édesanyám volt a bizalmasom, és bármilyen témáról őszintén, és természetesen lehetett vele beszélni. Ez a mai napig így van.
2011. okt. 25. 21:22
 17/18 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de én ellenkeznék. A mai gyerekeknek igen sokáig tart a gyerekkora. Előttünk három generációval az volt a divat, hogy a kisgyerek babázott meg karikázott, de a 14 éves lány már eladósorban volt és 16 éves korára bekötötték a fejét. Onnantól a háztartást vezette.


Ehhez képest ma mi van? A gyerekek húszéves korig gyerekek. Aztán hirtelen vének lesznek.

23 éves vagyok, írt itt egy 23 éves lány, aki megdöbbentett. Én pontosan emlékszem, hogy anno az osztályunkban 12-13 évesen már minden lány halálosan szerelmes volt, vagy a menő srácba, vagy Ville Valoba, vagy akárki másba. Mindenkinek udvaroltak már és mindenki kapott szerelmes leveleket, verseket is. Kivéve a nagyon gáz lányok.

Ezzel nincs semmi baj. Baj azzal az álszent társadalommal van, aki állítja és elhiszi, hogy ő jobb volt. Komolyan, jártam négy iskolába, szóval van viszonyítási alapom, és sehol nem tapasztaltam, hogy a kiskamasz gyerekek ne pont ugyanúgy viselkedtek volna, mint a mostaniak. Például rendszeresen segítettem a könyvtárosnak (azóta én is az lettem :D), és tíz betévedő gyerekből kilenc csak az imet meg a bravot nézte...

2011. okt. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Hát ez már ilyen... :)

Én 20 éves vagyok, 16 éves húgom van. Ő az osztálytársaihoz képest ég és föld. :D Nem azt mondom, hogy például a divat nem érdekli.. De nem fiúzik, zavarba jön a szex témától a barátnői előtt is konkrétan, fogyókúra meg eszébe se jut. (Mondjuk le is csapnám, sportol, izmos, fogyni nem hiszem hogy nagyon tudna..)

Ezzel szemben a barátnői erősen sminkelnek, konkrétan k.rvás képeket töltögetnek fel magukról facebookra, meg ahol csak látni lehet, minden buliban mással smárolnak...

Szerintem az a legfőbb különbség, hogy tök másban nőttek fel. Nekik általában nincs idősebb testvérük, hanem ők a legidősebbek, ebben a korban élnek.. :)

2011. okt. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!