Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szoktátok ünnepelni a...

Hogy szoktátok ünnepelni a Karácsonyt?

Figyelt kérdés
Mindenre kíváncsi vagyok, ami a karácsonyi szokásotokkal kapcsolatosak, ki, hogy ünnepli (szerintem) az év legszebb ünnepét, vagy hogyan zajlanak az előkészületek? Mit szoktatok ilyenkor sütni-főzni? Stb. :)
2011. okt. 26. 08:24
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Kedves Második Hozzászóló!


Nagyon tetszett a hozzászólásod, és némely mozzanatában magamra illetve a nálunk zajló eseményekre ismertem. A fa színén nem igazán szoktunk civakodni, mert általában minden évben az összes, régi és új dísz felkerül rá, amelyek a lehető legtöbb színkombinációt adják. :)

Köszönöm a válaszodat! :)

2011. okt. 26. 14:45
 12/21 A kérdező kommentje:

Kedves ma 09:25 Hozzászóló! (Így most már talán könnyebb az azonosíthatóság)


Egészen megéheztem, miközben olvastam a hozzászólásodat, nagyon finom karácsonyaitok lehetnek. :)

Kérdésedre válaszom:

Én idén fogom először együtt ünnepelni a Szentestét párommal, ezért még nincsenek kialakult szokásaink, menünk, stb.

Míg szüleimmel éltem, nálunk 24-én délelőtt elkezdődött a készülődés, sütés-főzés, fa díszítés, szaloncukor kötés. Estére mindenki a fa alá készítette a szépen becsomagolt ajándékokat, majd olyan 8 óra magasságában megérkezett a szűk családi kör (az utóbbi években már csak unokabátyám, nagybátyám és nagymamám). Megettük az ünnepi vacsorát, ami két fajta levesből állt: fahéjas borleves vagy húsleves cérnametéltel, második diós bundában sült hal, rántott hús, fasírt, egészben sült pulykaehhez sajtos krumplipüré és rizs vagy ananászos pulyka, és különböző befőttek és savanyúk. A desszert pedig a szokásos beigli és mézeskalács volt. (Szerintem egész évben nem szoktunk annyit enni, mint karácsonykor) :D

A vacsi után meg a kedvenc részem következett: az ajándékbontás. Utána még egy-két óra kellemes beszélgetés, majd a családtagok búcsúztak, mi meg fáradtan, teli hassal bedőltünk az ágyba. :)

25-én pedig mentünk apum részéről a nagyszülőkhöz, a 26-a legtöbb esetben szabad volt, az utóbbi 2 évben párom szüleinél vendégeskedtünk ezen a napon. :)

2011. okt. 26. 14:59
 13/21 A kérdező kommentje:

Kedves ma 10:56 Hozzászóló!


A konyha átengedése nem is olyan rossz ötlet. De nálunk most muszáj lesz, hogy én tartsam ott a frontot. Bár, ha jobban belegondok, nem is zavar annyira, ugyanis szeretek sütni-főzni, de hétköznap a napi 8 órás munkám mellett kevés lehetőségem van rá. Így legalább majd karácsonykor kiélhetem magam ezen a téren. :)

Azt elhszem, hogy nem túl kellemes karácsonyi ügyeleten lenni (bár szerintem orvosnál alapból nem túl jó dolog), és hát, aki egyszer megégette magát, nem nagyon megy tűz közelébe... :P

Kívánom, hogy minden rendben legyen, orvosmentesen teljen az ünnep nálatok és előre is jó pihenést kívánok, érezzétek jól magatokat! Nincs is jobb egy gyönyörű, fehér hóval borított telelésnél, miközben csokimasszázsban részesítenek. :))))

Köszönöm a Te válaszodat is! :)

2011. okt. 26. 15:06
 14/21 A kérdező kommentje:

Kedves ma 10:59!


Tényleg, el is felejtettem, hogy aszalt szilvával töltött pulyka nálunk is szokott lenni (illetve szüleimnél most már). :) Párom például nem szereti, úgyhogy az idén csak 1-2 adagos lehet... :)

A hozzászólásodat olvasva jutott eszembe, hogy páromnak is 25-én lesz a szülinapja, úgyhogy még azt sem szabad elfelejtenem... :)


"Amúgy nekem a kedvenc ünnepem a karácsony:) Nagyon nagyon szeretem, de nem az ajándékok miatt hanem az egész hangulat miatt, amúgy nem is csinálunk nagy ajándékozást! Ilyenkor számomra még a sült húsnak is más íze van. Imádom a karácsonyi zenéket, meg hogy az utcák ki vannak világítva, a sok szaloncukrot, meg minden ami a karácsonyhoz tartozik:)"


Azthiszem ehhez a hozzászólásodhoz nem is kell többet mondanom annál, hogy szívemből beszéltél.... :))))


Köszönöm a hozzászólásodat! :)

2011. okt. 26. 15:12
 15/21 A kérdező kommentje:

ma 12:09 hozzászólónak:


"Leleményesek a gyerekek!" --> még tán jobban, mint mi, felnőttek :)))

2011. okt. 26. 15:13
 16/21 A kérdező kommentje:

Kedves ma 13:58!


Csak nem saját esküvő lesz?! :))

2011. okt. 26. 15:14
 17/21 A kérdező kommentje:

Kedves ma 14:43 Hozzászóló!


Gratulálok Nektek is a kislányotokhoz. Biztos nagyon szép ünnepetek lesz. :)

2011. okt. 26. 15:16
 18/21 anonim válasza:

Annyira tetszenek a hozzászólásaitok, kedves szokásaitok vannak :)

Nálunk már nincsen családlátogatás (régebben is elég egyoldalú volt, mindig mi mentünk, a vége felé elég kényszeresnek tűnt, így felhagytunk vele), hanem csak szüleim, öcsém és én. Párom is el szokott jönni, én is hozzájuk, meg nővéréékhez szoktunk menni. Tavaly pont akkor mentünk, mikor a kisfiuk megkapta az ajándékait (3 éves). Nagyon örültem, hogy részese lehettem ennek a pillanatnak :) Remélem idén is így lesz.

Nálunk a menü: húsleves, káposzta leves, rántott hús, sült hús, rizs, sült krumpli, krumplipüré, és az elmaradhatatlan bejgli, ilyesmik :) Halat nem szeretjük, csak apum és a papám, úgyhogy anyu ilyenkor csinál nekik halászlevet vagy sült halat. Idén én szeretnék főzni, és egy kis változatosságot vinni a menübe. Remélem hagyja anyu, hogy kibontakozhassak :):)

23L

2011. okt. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy szokott lenni, hogy nagypapámat (akinek szegénynek volt egy agyvérzése-azóta nagyjából felépült, de nem nagyon van társasága, és most már otthonba is került) hazahozzuk, hogy legyünk együtt. Én díszítem a fát, anya süt-főz (ált. húsleves és hal vagy pulyka a menü krumplival plus beigli... különlegességekkel nemcsak a hagyomány miatt nem próbálkozunk, hanem mert nagypapám ezekhez a klassikus ételekhez van szokva). Aztán együtt nézünk tévét (ált. vmi téli sportot :D), meg mki még az utolsó simításokat elvégzi a csomagoláson bent a saját kuckójában, aztán szól a Jézuska csengője :D, mki kimegy a nappaliba a fa elé, éneklünk közösen (nem túl sokat, külön-külön is üvegvágó hangunk van, nemhogy egyszerre :D), csillagszórózunk, aztán ajándékbontás :). Aztán nagypapámat visszaviszik anyáék.


Aztán a 25-e ez a pihenőnap a családban, akkor ált. nézzük a karácsonyi filmeket a tévében, olvasunk, esetleg közös képeket nézegetünk vagy társasozunk.


26-án ált. rokoni összeröffenés van. Hosszú évekig ki volt bérelve ez a nap az apai ágnak nálunk, de apukám nagybátyja, aki ennek a lelke volt, sajnos meghalt, a felesége kénytelen volt átköltözni egy ilyen luxusabb otthonba (mármint nem is igazi idősek otthona, csak egy olyan bérház időseknek, ahol van portaszolgálat meg orvos), és azóta senki nem is rendezi meg, egyszer rendezte meg nagybátyám, azt' ennyi (mi rendeztünk volna, ha elférne az egész család nálunk, de néha 8an alig férünk be az étkezőbe)... és kben sem sajnálom, mert eléggé elharapódzott a viszony apa és a nagybátyám közt az utóbbi időben, és nem apukám a hibás, és a sztorikat hallva nem vagyok benne biztos, hogy képes lennék jópofizni. Szval mostanában 26-án unokatesóimhoz megyünk (nya unokatesójának gyerekei)-eddig is mindig meglátogattunk egymást karácsony közelében, csak régebben 27-28-29. környékén történt meg. Na, náluk nagyon szeretek lenni, mindig felszabadult a hangulat, nem játsszák meg magukat (adják a kis defektjeiket, de így imádom őket :D)... és náluk mindig társasozunk :).


na, így nézne ki nálunk a karácsony.


22/l

2011. okt. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nagyon jó nektek h igy telnek a karacsonyok!

Nalunk egyaltalan nincs felhajtas, olyan mint egy sima vasarnap kb. a kulonbseg annyi h van fenyöfa (elö) de ezt elöfordul h 23.an este vagy 24.en reggel vesszük meg, es akkor rohangalunk mint a mergezett eger mert nincs sehol normalis fa.

Aztan anyuval fözunk sutunk, eszunk ebedet, vacsorat, a menu mindig mas, de hal es majonezes krumpli mindig van. este altalaban iszogatunk meg tevezunk.

2011. nov. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!