Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szoktátok ünnepelni a...

Hogy szoktátok ünnepelni a Karácsonyt?

Figyelt kérdés
Mindenre kíváncsi vagyok, ami a karácsonyi szokásotokkal kapcsolatosak, ki, hogy ünnepli (szerintem) az év legszebb ünnepét, vagy hogyan zajlanak az előkészületek? Mit szoktatok ilyenkor sütni-főzni? Stb. :)
2011. okt. 26. 08:24
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Lehet még válaszolni? :)


Én még a szüleimmel élek. Mikor gyerekek voltunk a tesómmal, akkor úgy volt, hogy a szenteste volt a szűk családi köré, a 25.-e és a 26.-a elosztva anya és apa rokonai közt. Egyik nap a nagybátyám és nagypapám jött hozzánk (apa elhozta őket kocsival), másik nap anya testvérei és a családjuk jöttek, vagy mi mentünk hozzájuk. Ott, mivel anyának 2 testvére van, és ott van több gyerek stb., és nagyobb készülődés, minden évben ilyen vetésforgóban megy a dolog, hogy mikor ki a soros vendéglátónak. Régen velük is ajándékoztunk, de aztán ezt kb. gimis korom elején abbahagytuk, mert nem is állt mindenki annyira jól anyagilag a családban (mi állunk a legjobban), meg hát elég nehéz volt ennyi ajándékot kitalálni stb.

A szűk családi köré a szenteste. Reggel még nem nagyon van semmi, de úgy délutántájban elkezdjük a fát díszíteni (én, apa, régen a tesóm is), anya addig főz meg süt. Apával a kertben is rakunk ki díszeket, pl. a terasz tetejére égőket teszünk, meg régen volt a kertben fenyő, és arra is tettünk fényeket. Meg takarítunk is. A fát már egy ideje megvesszük ilyenkorra, mármint a szobában bent lévő karácsonyfát. Aztán olyan délután 5 körül mindannyian elkezdjük a fa alá rakni az ajándékokat, és amikor mindenkié ott van, akkor vacsorázunk (halászlé, szilvával töltött hús, bejgli, kókuszgolyó, anya egyéb sütijei), esetleg koccintunk valamivel, azt már sokszor a nappaliban. Anyának vannak ilyen régi kazettái karácsonyi dalokkal, azt felrakja aláfestésnek, és aztán ajándékozunk. Régen, amikor gyerekek voltunk, a tesóm meg én osztottuk ki az ajándékokat a rajtuk lévő név alapján. De olyan is volt, hogy nem így volt. Utána este kipróbáljuk az ajándékokat. Eszünk sütiket, gyújtunk csillagszórót.


Mostanra annyit változott a dolog, hogy apám rokoni ágán már senki nem él, így az a nap a tesómé, aki már nem velünk él, hanem a feleségével, és van gyerekük is, de mivel ők a szűk családi kör tagjai, ezért most van olyan is, hogy délelőtt vagy kora délután jönnek 24.-én ajándékozni, és a másik két nap pedig egymás rokonaival tudnak így lenni.

2016. nov. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!