Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Zsidók, ti tartotok otthont...

Zsidók, ti tartotok otthont karácsonyt? Ha igen hány éves voltál, mikor az elsőt ünnepelted? Ti hogy szoktátok ünnepelni, milyen kajákat esztek?

Figyelt kérdés
2010. szept. 24. 23:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
Nem vagyok zsidó,de tudom,hogy náluk nincs karácsony. Ők nem hisznek Jézus születésében. Viszont több ünnepük is van,pl. a hanuka ( a többit nem tudom),akkor viszont szigorúan betartják az előírásokat.
2010. szept. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

Még annyit,hogy pl. a görögkeletiek sem tartják a karácsonyt,ők az újévet ünneplik.

Gondolom a mohamedánok sem tartják. Sőt a Jehovák sem tartják.

2010. szept. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés engem is érdekelne, mert hát Magyarországon azért csak elterjedt a karácsony ünneplése, iskolában is, stb.
2010. szept. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy náluk alapból nincs, de ismerek olyan zsidót, aki szokott karácsonyozni. emiatt kérdezem, hogy hogy tartják a karácsonyt, ha mégis megünneplik.


pl olyat hallottam, h hanufának hívták a fát, amit karácsonykor feldíszítettek.

meg egyik ismerősöm 27 éves korában ünnepelte először, egy másik zsidó ismerősömnek meg a gyerekkori fényképein láttam, hogy karácsonyfájuk volt.


emiatt azokat a zsidókat kérdezem, akik tartanak, és nem azokat a zsidókat, akik soha se tartottak még karácsonyt, se a nem zsidókat. (bár, ha muszlim vagy, akkor érdekelne, hogy ha tartasz, vagy valaha tartottál, az milyen volt)

2010. szept. 24. 23:43
 5/16 anonim ***** válasza:
Hanuka!
2010. szept. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

nem a hanukát kérdem, mert az nem karányony.


nem ilyen alapinformációk érdekelnek a zsidókról. azokat én is tudom.

2010. szept. 24. 23:53
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ortodox, vallásos zsidók nem tartják a karácsonyt, csak a zsidó ünnepeket. Azok, akik csak származásukat tekintve zsidók, ugyanúgy ünneplik, mint bárki más. Mellesleg a karácsony már rég kinőtte kizárólag vallásos jellegét, ünneplik az ateisták is.
2010. szept. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én zsidó haverom is már gyerekkorában ünnepelte a karácsonyt.

Nem ortodox, de húsvétkor pászkával ette a sonkát.

2010. szept. 25. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

előző,

a karácsonyi menüje is másabb volt?

2010. szept. 25. 10:54
 10/16 anonim ***** válasza:
A karácsony eredetileg nem vallási ünnep
2010. szept. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!