Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen nyelven tanítsuk a...

Milyen nyelven tanítsuk a gyerekünket?

Figyelt kérdés

Férjem német, most épp Bécsben élünk, és pár évig biztosan itt is maradunk. Viszont angol nyelvterületen ismerkedtünk meg, és az nekem jobban is megy, mint a német, így mi angolul beszélünk egymás közt.

Nemrég kiderült, hogy terhes vagyok, és szóba jött, milyen nyelven beszéljünk majd a babával.

Mind a három lehetséges nyelv ugyanannyira egyértlemű:

-magyar, hisz én magyar vagyok, a családom is, nem beszél mindenki angolul, hogyan kommunikálna a nagyi meg az unoka, azokban a hetekben, amikor otthon vagyok?

-német, hisz a férjem német, és német nyelvterületen élünk

-angol, hisz itthon ezt használjuk


Tudom, hogy két nyelven lehet tanítani egy gyereket a kezdetektől fogva, de a három már túl sok lenne neki.. nem?

Ti mit tennétek?


2011. okt. 26. 11:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Hát mindhármat! Reménykedj benne, hogy jóeszű kölök lesz :P
2011. okt. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Szerintem mindketten az anyanyelveteken. Az angol meg majd ráragad.
2011. okt. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem sok. Barátnőm magyar a férje horvát és német nyelvterületen élnek.

A kicsi az anyjához magyarul v németül szól, az apjához horvátul és franciául. A nagybácsival és nagyszülőkkel pedig magyarul kommunikál.

2011. okt. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Te beszélj hozzà magyarùl, a férjed németül.

A 3ik nyelvet hagyjàtok, amikor iskolàban fogja tanulni.

Nem hiszem, hogy az angolt perfekten tudod akcentus nélkül. Ha rosszul hallja és tanulja be, utàna nagyon nehezen tudja kijavitani.

2011. okt. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem lenne sok a három. :)

Bármennyit megtanulnak kicsinek.

Van ismerősöm, ahol a gyerekeknek szintén három anyanyelvük van: angol, magyar és francia.

Egyikkel sincs gondjuk.

2011. okt. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

SZIA

az lenne az ideális, ha minden szülő, csak a saját anyanyelvén beszélne a gyerkőccel. Így már alapól kétnyelvű lesz.

Ha ti egymás között angolul beszéltek, ahhoz is nagyon hamar alkalmazkodni fog.

Az öcsém felesége amerikai, ők is saját nyelvükön beszélnek a gyerekeikkel, szépen beszélik is mindkettőt, most 4 évesek. És az oviban angol-spanyol oktatás folyik.

2011. okt. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%
Magyar, német. Az angolt meg majd megtanulják a suliban:)
2011. okt. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogja tanulni mindhárom nyelvet, az én gyerekeim is háromnyelvűek. A lényeg: a férjed CSAK németül, te CSAK magyarul beszélj hozzá. Az angol meg rá fog ragadni, ha hallja, hogy ti egymással úgy beszéltek.
2011. okt. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%
Csináljátok azt, hogy te csak magyarul, a férjed csak németül szól hozzá. Az angol talán ráragad általatok, hisz ti csak így kommunikáltok. A gyerek agya ilyenkor nagyon fogékony. Eleinte le lesz maradva beszédileg a korosztályától, mert neki dupla (tán tripla) anyagot kell tudni, de aztán beéri őket. És ezzel nagyon jót tesztek vele.
2011. okt. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is ez a helyzet és magyar vagyok a férjem finn , egymás közt pedig angolul beszélünk. nekünk azt mondták hogy mindkét szülő a saját anyanyelvén beszéljen hozzá, az angol pedig egy közös családi nyelv lesz ami fokozatosan ráragad.
2011. okt. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!