Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek se lehet gyereket...

Szerintetek se lehet gyereket együtt nevelni kutyával?

Figyelt kérdés

Még nincs tervben a baba, csak jövőre lesz az esküvő, talán 2-3 év múlva szeretnénk gyereket. Van egy 2 éves, 5 kilós Bichon kutyusom. Nagyon jólnevelt, 2 év alatt az agresszió legkisebb jelét sem mutatta, simán kivehetem a kaját a szájából is, rám se morog. Mindenkivel nagyon barátságos, az utcán sokszor megsimogatják gyerekek, nagyon szépen tűri, sose volt semmi baj vele.

Anyukám már azon stresszel, hogy úúristen, mi lesz, ha lesz gyerekem, meg hogy akkor oda kell adjam a kutyát valakinek, mert nem lehet együtt. Egy teljesen biztos, a kutyát semmijen körülmények között nem adnám oda senkinek, ez biztos. Szerintem nagyon túlreagálja, sokan nevelnek együtt gyereket és kutyát, ha jólnevelt és tisztán van tartva, ápolva van, a lakás pedig rendesen takaírtva nem hiszem, hogy godnot okozna. De anyum annyit mondja...

Szerintetek?


2011. okt. 19. 09:50
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
88%
simán lehet kutyátok a gyerkőc mellett. np.
2011. okt. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
84%

Nem egy kismamát látok babakocsival, amint pórázon megy mellettük a kutya is. Ha otthon odafigyelsz a higiéniára (pl. ne legyen szőrszál a cumin) akkor nem lehet gond.

A gyerek legalább szereni fogja az állatokat.

Arra viszont számíts, ha megszokja a gyerek a kutyát, mindig kell majd neki. (pl. ha a kedvenc elhalálozna, a gyerek nem értené, hova lett és kéne neki másik).

De összességében kivitelezhető, persze figyelni kell, nehogy a kutya irígy legyen a gyerekre.

Viszont az első 1-2 hónapban kell valaki, aki napközben leviszi a kutyát (ha nincs kert és nem mehet ki magától)mert te az elején a babától nem fogsz tudni mozdulni.

2011. okt. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
91%
Én német dogot tartok a pici mellett, de semmi baj sincs. Bár igaz, minden szemem rajtuk van ha játszanak, eddig semmi gond nem volt /a gyerkőc a kutya hátán ülve szokott "lovagolni":-) húzza nyúzza, a kutya meg maximum nyal egyet az arcára/..
2011. okt. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
4%

Kutyát a lakásban , de gyerek lehet kinnt a kertben is nem igaz? Kedves leendő anyuka, aki mellesleg kutyaimádó!

Micsoda elfajult világban élek!

2011. okt. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
91%
Engem kutya és macska mellett neveltek, már mindkettő 2 éves volt azt hiszem, amikor megszülettem. Soha semmilyen olyan betegségem nem volt, amihez közük lett volna. Viszont nagyon hasznos volt, hogy már kicsi koromtól kezdve hozzászoktam az állatokhoz. Most is nagyon szeretem őket!
2011. okt. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ezzel semmi gond nincs. Imádni fogják egymást (mármint a gyerek és a kutya).
2011. okt. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
86%

Abszolút tartható együtt kisgyerek és kutya, csak oda kell figyelni és lelkiismeretesen, következetesen nevelni mindkettőt.

Sőt! Így még a hülye sikítozásról és hadonászásról is könnyen le lehet nevelni a gyereket, mivel az általában zavarja a kutyát.

2011. okt. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
90%

Az első hat hétben érdemes odafigyelni, hogy ne nagyon érintkezzenek, mert a babának még fejletlen az immunrendszere, illetve később is fokozatosan szoktatni a kutya "bacijaihoz". (Főleg az e-coli miatt lehet ebben a korban veszélyes, mivel a kutya akár a saját sejhaját is megnyalogatja.)

Ha erre figyelsz és a kutya is jól van nevelve, illetve a gyereknek is korán megtanítod a kutya-etikettet (ne okozzon fájdalmat, stb), akkor nem lesz semmi gond.


Én a yorkinkat elkülönítettem, mert láttam, hogy bántja az egoját az új jövevény és ezért nem bíztam benne. A másik kutya csak érdeklődött, nem rivalizált, így őt hamarabb közel engedtem, nem is volt baj.

2011. okt. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
91%

Persze, hogy lehet, pláne egy bichonnal, pláne, ha ilyen szelíd, ahogy mondod.

Én pl. egy rotweillerrel éltem együtt kiskoromban lakásban... És sose bántott. Mindig voltak kutyáink, egyedül a dobermann csípte meg egyszer a fenekem, de őt vissza is adtuk a tenyésztőnek.


Szóval nyugodtan lehet gyereket kutyával együtt "tartani", nem lesz semmi baj. Legalább korán megtanulja a gyerek, hogy hogyan kell bánni egy állattal. Az pedig sosem baj.


Nekünk, van két törpenyuszink és egy Maine Coon macskánk, aki majd kb. 10 kilós lesz, mire szülök. Sőt, addigra nyilván nagyobb családi házban fogunk lakni, tehát lesz legalább egy, de inkább két kutyánk is - egy német dog és egy bernáthegyi álmaink netovábbja. Szóval a gyerekeink kész állatkertben fognak felnőni és ez így van jól, el sem tudnám képzelni másként.

2011. okt. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
10%
Teljes mertekben igaza van a mamadnak. Mindenki, akinek valaha kutyaja volt, jol tudja hogy az ebek szokasa orrukkal sokszor farkuk tajekank kotoraszni /bolhavadaszati vagy szepeszeti okbol, az a kutya dolga/, mily konnyen orrara ragadhatnak a ganaldferegtojasok, melyek ragados tulajdonsaguknal fogva a kiuritesnel az szorere tapadnak. Meg a jol nevelt kutyak eletszokasai is olyanok, hogy egy tisztesseges embernek sem szabadna magat egy ebtol megnyalatni vagy plane csokoltatni, s hogy kepes valaki evotanyerjat egy kutyaval kinyalatatni, mivel ezek veszelyesek az ember szamara. TEhat a galandfereg miatt nem ajanlott, mivel ennek az eloskodonek a tojasat tudja atadni a gyermekednek, de meg nektek is!
2011. okt. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!