Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki semmilyen munkát nem tud elsajátítani és mindenre alkalmatlan?

Figyelt kérdés
Biztos ,hogy kissé alul is értékelem magam.32 éves vagyok és úgy érzem nem tudnék semmilyen munkát megtanulni mert butának érzem magam.2 szakmám van és az érettségi és a két szakmát is a szülők befolyásolására választottam.Nem is mertem egyikbe sem dolizni mert én voltam a legrosszabb gyaksziból.Végül szalag mellé mentem dolgozni ott meg nem tudtam fölvenni a tempót és lassú voltam és hiába koncentráltam nem vettem észre sokszor a szalagon a hibás cuccokat.Azzal vígasztaltak,hogy nem mindenki alkalmas szalagmunkára.Apukám és nagymamám is kicsit lassított felvétel volt.Majd lett két gyerkőcöm akiket állítólag szépen nevelek de munka és teljesítés terén kudarcos vagyok.Van esélyem szerintetek valamikor dolgozni menni?Kudarcos vagyok munka terén.Rossz az önismeretem?Hogyan előzzem meg a további kudarcokat?Hogyan teszteljem le,hogy mihez vagyok hülye és mihez nem?
2011. okt. 26. 15:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
78%
Na igen, lustának titulálni a másikat a legegyszerűbb, ahhoz aztán még a gondolkodásra sem kell venni a fáradtságot.
2011. okt. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
27%

Bocs! Én lustáztalak le, de írtam is, hogy nem bántásból, de nekem akkor is ez tűnik ki a soraidból.

Akik ilyen kifogásokkal jöttek eddig a környezetembe, tehát erre hivatkozva nem dolgoztak, mind rájött a végén, hogy ez a feltételezés nem is olyan alaptalan.

Nem akartam bele lépni a lelkedbe, de ha ez a véleményem, nem tudom azt írni, hogy annyira sajnállak.... meg jaj Te szegény....

Itt is csak igazolást keresel az alkalmatlanságodra.

Tényleg nem rosszindulatból írom!

2011. okt. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Hobbim az olvasás,gereblyézés,kapálás,kertészkedés,görkorcsolyázás,séta,gépelés a számítógépen minden ami nem csoportmunka

Amiket felsoroltam az nem kifogás hanem tények.Én próbáltam dolgozni a szándék mindig megvolt de ami nem megy azt nem kell erőlteni és az embert is kirugják ha nem megy a meló nem sokat szaxoznak.Mindán munkához képesség kell.Az a lusta aki nem fogad el semmijjen ajánlatot ,,nem ezért tanultam"címszó alatt.

2011. okt. 26. 18:51
 14/21 A kérdező kommentje:
Amúgy a szakmám kerámiaformázó és gyermekápoló.
2011. okt. 26. 18:52
 15/21 anonim ***** válasza:
54%

Akkor ötletek:vállalkozásban kerámiázás otthon, itt nem lenne, aki kritizáljon és sietned sem kellene.

Számítógépes munkák, például irodai, ott, ha szerencséd van, nem lesz közvetlen a nyakadon kolléga.

Kertészeti munkák, ezekből is sok fajta van, vagy virágkötészet, mert biztos jó a kézügyességed, ha kerámiázni is tudsz.

Könyvtári munkák esetleg, vagy könyvesbolti eladó.

Ezekből lenne lehetőség valamelyikre, mit gondolsz?Kedved lenne hozzá?

J és gyerekekkel kapcsolatos munka, ha más nem, dajkaság, bár én azzal nekem van tapasztalatom, sokan azt hiszik, milyen szép és jó munka, de elég nehéz.Többet voltam a konyhán, mint gyerekekkel, szóval, az nem egy álommeló, de aki bírja fizikailag, annak jó, a kritizálás ott viszont mindennapos!

2011. okt. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
75%

Nem győztél meg! Nekem ez még mindig siránkozás.


Nézz mélyen magadba.

Ne azt mondogasd, amit már évek óta mindenkinek, most ne mással, hanem önmagaddal "beszélj". Válaszold meg magadnak az alábbiakat.

A két szakmának a tanulása , és a két gyerkőc 3 éves koráig való folyamatos otthonlétet leszámítva is kellett volna már dolgoznod 6 évet.

Ennek tükrébe

- A kb 6 év alatt, hány munkahelyre jelentkeztél, hány helyen próbáltál meg helytállni?

Kerestél egyáltalán, vagy csak otthonról sajnáltad magad, hogy úgyse sikerülne?

Ha ez a szám 12 alatt van, akkor arra se méltattad magad, hogy félévente megpróbálj valamit. Pedig ha munkát keres valaki ténylegesen, fél évente biztos akad valamilyen lehetőség.

- Miért nem dolgozol gyermek ápolóként, vagy bébiszitterként? Hány ilyen hirdetésre jelentkeztél, hány gyerekkel foglalkoztál ahhoz, hogy ténylegesen ki tudd jelenteni,hogy neked ez nem megy. Vagy csak ezt is úgy gondolod?

- Miért nem gyakorolsz otthon, miért nem csinálsz szép kerámiákat? Megpróbáltál fejlődni? Megpróbáltál unalmas pillanataidban valamit kihozni magadból, vagy csak ültél és sajnáltad magad, hogy nem megy ?


Még mindíg nem tudok másképp fogalmazni mint így.

Nem teszed, mert vesződséggel jár! Nem teszed, mert tenni kell érte. Te nem akarsz tenni, tehát lusta vagy!


Egy érdekes mondást olvastam valamelyik nap a neten.

Értelmes gondolat.

Három madár ül a fán. Ebből kettő elhatározza,hogy elrepül. Hány madár marad a fán?

Ha egyre gondolsz tévedsz!

3. Mert az elhatározás nem cselekvés, csak egy ábránd addig amíg nem teszel a megvalósulásért.

2011. okt. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Látom nehéz a felfogásod.Már leírtam párszor,hogy nem vagyok jó a szakmába egyikbe se mert nincs kézügyességem és a gyerekápolói meg nehezen megy nagy a felelősség én meg szétszórt vagyok alapból ott is akartam hagyni..A nyáron nincs hova tennem a gyereket ráadásul fogyatékos .A kerámiához kell hely és pénz is.Esetleg az irodai vagy könyvtári kézenfekvő meg a virágkertészet de mindegyikből annyi van mint a nyű.
2011. okt. 27. 15:48
 18/21 A kérdező kommentje:

Te normális vagy ????Tudsz számolni??

Hogy dolgoztam volna 6 évet?

24 évesen fejeztem be a sulit és 24 évesen szültem.Mikor 2,5 éves volt az első gyerek elmentem a helyi kábelgyárba ahol fölmondtak egy hónap után mert nem tudok időre dolgozni utána elmentem másik szalagmunkára mert csak ott volt felvétel ahol 3 és fél hónapra rugtak ki ,,nem vagyok jó munkaerő" címszó alatt meg amit úgy láttam egyenesen van az ferdén volt a szalagon és jöttek a selejtek.Utána kiderült,hogy a gyerekem autista és azt hurcoláztam mindenfele és lett másik gyerekem az két és fél éves és most kezdek megint munkát keresni.Minek keressen munkahelyen munkát addig az aki nem tudja megoldani a gyereket télen,nyáron.Légyszíves ha nem látsz bele a másik ember életébe ne ítélkezz felette!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Örűljél annak,hogy minden összejött neked könnyen.

2011. okt. 27. 16:05
 19/21 A kérdező kommentje:
Inkább az általam föltett kérdésre válaSZOLJÁL és arra ,hogy mit tegyek a pályatévesztés elkerülése érdekébe.Amúgy meg pályaválasztási tanácsadó is mondta,hogy ne erőltessem egyik szakmát sem és ne olyat válasszak ami bármelyikre is hasonlít.
2011. okt. 27. 16:31
 20/21 anonim ***** válasza:
57%

Par embert ismerek akik palyat valtoztattak.

Szeretsz mozgni, nem mindig egy helyen lenni, ucsorogni, ugyanazokat a kepeket bamulni.

Miert nem mesz el szemelyes edzonek? Megvalaszthatod munkaidodet, mozogsz, minden oraban mas emberrel vagy, meg a kuntcsaftok kozul is tudsz valogatni. Kepzes nem hosszabb mint 4 honap, az alap, onnan aztan kepezheted magad tovabb, ha tetszik. Ugy gondolod, hogy ma az emberek nem birnak megfizetni? Meglepodnel.

Gyerekapolo vagy, tehat kommunikacio, elsosegelyben jartas vagy. Fiatal vagy, csak derusnek, segitokesznek es biztatonak kell lenned.

2011. nov. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!