Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért esik rosszul, ha megcsal...

Miért esik rosszul, ha megcsalnak?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, én is mélységesen elítélem a megcsalást. Csak kíváncsi vagyok, hogy kinek miért fáj. (Büszkeség? Önzőség? Stb.)
2011. okt. 26. 19:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Csalódás. Hogy akiről azt hittem, szeret, mégse..
2011. okt. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
megalázás
2011. okt. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Megalázó, mert azt érzem, hogy én nem vagyok elég. És csalódás, mert azt hittem, hogy szeret, de tévedtem. Ez a két érzés elég pocsék tud lenni.
2011. okt. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert az önbizalmad azonnal a béka feneke alá csúszik, miközben megaláznak.
2011. okt. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert mindent megadtam neki, egész lényemet, és mégis más kell neki, aki mást nem tud adni, csak két szétvetett lábat. Hogy ronda a csaj mint a bűn (és nem csak szerintem) és eddig se éreztem magam szépnek nagyon, de most már egyáltalán nincs önbizalmam, mióta a párom megcsalt leadtam 12 kilót, és nem azért mert fogyóztam, hanem annyira megtört, hogy ennyit érek neki. Vagyis ő azt mondta, hogy nem tudtam neki megértést adni, pedig tényleg a végletekig bármire képes vagyok érte. (mai napig, mert megbocsátottam neki és együtt maradtunk)

Fáj, hogy megtette, mert azt hittem őszintén szeret, és tényleg csak én kellek neki, midnen tekintetben. Lehet, hogy mélységesen megbánta. De megcsinálta.

2011. okt. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

mert akarom tiszta szívből, hogy csak engem szeressen! és ez nem igaz


mármint még nem volt ilyenben részem, de tuti ez lenne az érzés :)

2011. okt. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert számomra az "árulás", vagy nem is tudom, hogy fejezzem ki magam (lehet, nem ez a legjobb szó). És hát nem esik a legjobban, ha valakiben megbízol, és ennek ellenére elárul.


Lehet, csak én vagyok így, de engem nem csak az a gondolat idegesít, hogy egy másik nővel van, és nem én vagyok az egyetlen, meg én nem vagyok elég jó neki, hanem az is, hogy engem nem tisztel/szeret annyira, hogy ne verjen át, és nem vagyok elég fontos neki, hogy ne tegye meg, miközben tudja, hogy elveszít, ha megcsal.


Meg ugye az is rossz, hogy ez nálam a kapcsolat vége, mert nehezen bízom, és egy ilyen eset után már nem tudnék.

2011. okt. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

1. Mert fáj, ha becsapnak. S attól sokkal jobban fáj, akiben megbízol.


2. Önbizalmat megtépázza


3. Mert én nem bántanám meg a másikat ezzel, ő mégis miért tesz ilyet velem. Számomra csak az lehet a válasz, hogy nem is szeret úgy, ahogy én szeretem. Hát, ez is tud baromira fájni.

2011. okt. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
100%

mert mikor kiderul meghalsz belul. elmegy az etvagyat es ha ragondolsz csomo van a torkodban. mert remegsz annyira faj. mert olyan mintha a szived jol megszorongattak volna. a sziv reszen eros fajdalmat erzel-testi tunet. lefogyhatsz. nem birsz aludni csak sirsz. aztan mikor mar mulik az ido nem akarsz semmi mast csak aludni, mert akkor legalabb nem gondolsz ra. mert minden ejjel felriadsz, neha arra, hogy mig aludtal kozben is potyogtak a konnyeid-fura. mert akirol azt hitted hogy szeret az elarult, megalazott, lecserelt, mert semmibe vett. mert az intim kapcsolat ami koztunk volt kiderult hogy csak szex volt, a szerelmet megjatszottak es mi meg elhittuk. mert rajovunk arra, hogy ujra becsaptak es hogy a vilag nem igazsagos. mert te tisztesseges voltal es nem ezt erdemelted, es ez faj. neha haragot erzel, ami elmulik mert a fajdalom elnyomja ot. mikor remegsz, mikor meghalsz belul es keresed a valaszokat a miertekre. probalsz megbocsajtani es lehet sikerul de ez se tart sokaig mert a harag elnyomja a megbocsatast, a haragot meg ujra elnyomja a fajdalom. megkeserito csalodas, es semmit se tudsz tenni. a szived kore falakat allitasz hogy megvedd magad, meghalsz belul. csak az ido tud segiteni.

soroljam meg?

2011. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
utolsó tökéletesen kifejezte amit én is próbáltam megfogalmazni.
2011. okt. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!