Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom miért ilyen, mit...

Anyósom miért ilyen, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
A férjem az egyetlen gyermeke, és 10 éve özvegy. A nyugdíja nem olyan rossz, nem nyomorog belőle, de sosem tud félretenni. Míg élt a férje, addig jól ment a szekér, de anyósom nem képes tudomásul venni hogy egyszer fent-egyszer lent. Férjemmel és a kisfiúnkkal albérletben lakunk, én sajnos nem dolgozom, nemrég járt le a gyesem, most a munkakeresés fázisában vagyok. Szóval, nem állunk mi sem valami fényesen anyagilag, ráadásul anyósom a férjemet pumpolja pénzzel. Mikor jobban éltünk nem is volt ezzel gond, de most nekünk is csak épphogy a számlákra jut, ruhákat csak turkálósat tudok venni, 10 000 Ft-os váratlan kiadásra nincs félretett pénzünk, de anyósom úgy gondolja neki megjár az anyagi támogatás. Mikor azt mondja neki a férjem, hogy:nincs, akkor lelkileg zsarolja a férjemet és így mindig eléri a célját. Most is 50 000 Ft-ot adott neki valamilyen elmaradt csekkekre. De közben hozzáteszem minden hétvégén terülj-terülj asztalkám van nála, jár ide-oda, színház, stb, ha az unokájáról van szó, mindig valami szuper ajándékkal lepi meg...csak engem az zavar, hogy alapjaiban tőlünk veszi el. Leszögezem, én azt vallom, az ember támogassa a szüleit-de csak akkor ha tudja! Anyósom persze nem tudja, hogy tudom ezt az egész pénzkérést, nekem a férjem mondta el, de csak nagy nehezen tudtam belőle kiszedni. Tehát nem állhatok oda anyós elé, mert akkor a férjemet hozom kellemetlen helyzetbe, de valahogy jó lenne anyósommal is megértetni, hogy nem tudjuk anyagilag támogatni. A férjem nyugtatgat, hogy tudja kezelni a helyzetet, csak akkor ad pénz anyósomnak, ha az nem érinti a mi költségvetésünket, de ez nem így van. Az én pénztárcámban 1 hete 1500 Ft volt(azóta már semmi), hiába szólok a férjemnek, hogy ez édes kevés bármire is, nekem nem ad. Én oldjam meg az étkezésem, bevásárolni elmegy mikor van nála pénz és persze olyankor minden hasztalan dolgot megvesz, szóval egyáltalán nem tud a pénzzel bánni-de ez egy más kérdés. Attól félek a férjem kölcsönökbe veri magát anyós miatt, amit nekem nem fog elmondani, mert tudja hogy ellenezném és balhé lenne itthon. Mikor megkérdeztem a férjemet, hogy ez az ötvenezer most milyen alapon megy, kölcsönadjuk, vagy hogyan, akkor felháborodott, hogy hogy kérdezhetek ilyet, miből tudná az anyja visszaadni?!
2011. okt. 27. 06:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

10.000 Ft-os váratlan kiadásra sincs pénzetek, de a férjed most adott neki 50.000-et... ezt nem értem, mindegy.

Itt nem az anyóssal van a fő gond, hanem a férjeddel. Akaratgyenge. Ha az anyós eléri lelki zsarolással, amit akar, akkor tedd te is ezt.

Ha nem vezet ez semmire, akkor vagy beletörődsz, vagy elválsz. Ez később csak rosszabb lesz.

2011. okt. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
szerintem kezdjél el panaszkodni az anyosodnak, mintha nem tudnál a férjed adományairol,hogy menyire nem elég a pénzetek nem tudsz vásárolni a helyzetett ,amit itt le irtál.pl 1 hete csak 1500 ft van a vásárlásra,és majd elgondolkodik,ha normális.
2011. okt. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Éna nyosodnak panaszkodnák,nem elég a pénzetek.A pároddal meg beszéld meg ezt.Ne hunny szemet ez felett.ez nem normális.

Mi is adunk kölcsön anyósoméknak,ö is add nekünk ha megszorolunk de nem rendszeresen ,De mindenki vissza adja a következő hónapban a tartozását.

2011. okt. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb baj a férjeddel van! Milyen házasság az,ahol nem közösen kezelik a jövedelmüket? Mi az,hogy te hiába kérsz tőle pénzt,neked nem ad? Bevásárol,ha van éppen pénze! Nem tud a pénzzel bánni,minden felesleges dolgot meg vesz.

Először ezt a kérdést kell rendbe raknotok,azután lehet az anyós problémát megbeszélni!

Házasságban minden közös!

Én inkább azt kérdezném,hogy a férjem miért ilyen?

2011. okt. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A férjem sajnos akaratgyenge-ez nem kérdéses, de ettől függetlenül imádom, és eszem ágában sincs emiatt elhagyni. Azon vagyok, hogy rendezzük a problémákat! Olvastam már itt egyszer régen hasonló kérdést, úgyhogy ez nem egyedi jelenség. Nem vagyunk külön kasszán, csak egyszerűen sokszor a csekkek kifizetése után alig marad. De van hónap mikor (és ez elég ritkán van sajna) ez nem így van. A férjemmel természetesen beszéltem, eleinte ő is ellenállt anyósnak, de ahogy elmesélte (persze nem ezekkel a szavakkal) elkezdte zsarolni őt lelkileg...jött olyannal, hogy mikor a férjem kért még "fiatal" korában, mindig adott neki pénzt, holott azt magára is költhette volna. Nekem ez rettentő undorító, de nem akarok családi viszályt, úgyhogy ezt kettőjükre hagynám. Nekem lényegesen nagyobb szám van, a férjem nem ilyen. Azt sem akarom elkérni, hogy a férjem ne bízzon bennem és hogy ne legyen konfliktus inkább a hátam mögött támogassa az anyját. Épp ezért gondoltam, hogy anyósomra szeretnék hatni valahogyan.
2011. okt. 27. 09:10
 6/8 A kérdező kommentje:
Felvetődött itt, hogy a férjem miért nem tud bánni a pénzzel...erre nagyon egyszerű a válasz: mert ezt látta otthon, ebben nőtt fel. Lásd az anyját. Ennyi! :(
2011. okt. 27. 09:11
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

nálunk hasonló a helyzet, csak apósommal.

Tényleg rosszul álltak mikor házasodtunk tavaly, ezért ugye nem járultak hozzá a költségekhez ami nem gond, de már másnap kellett adni pénzt tüzelőre (nem kis tételt, 100 ezer forintot), utána a kocsi szervizelésére mert állandóan elromlott. Mi közben építkeztünk, és úgy voltam vele, a kocsi nem létkérdés, lehet anélkül is élni, de nekünk így soha nem lesz kocsink, de még a házat sem tudjuk befejezni. Bátty autójavításába is beszálltunk, ami szép gesztus, csak nekünk így nem marad pénz.

Azóta mi rosszul állunk, apósék meg szerencsére jobban, az adókulcs miatt, tehát nem kérnek. Viszont eszébe sem jutott hogy visszaadhatná amit kért. Viszont ő simán elfogadja hogy a parkolópénzt, benzinpénzt (pár ezres tételek) kifizessük, szóval csak a saját kölcsönével nagyvonalú. Anyósom ezekről nem tud, mert nem tudhat, ő abszolút nem ilyen, adakozó természet nagyon.

ezt a pénzt soha nem látjuk viszont, pedig nagyon jól jönne. Persze közben akadt más ismerős, akinek elárverezik a házát, stb, férjem meg mindig segít mindenkin, amikor épp van itthon pénz, mert jószívű, de ezért mi még mindig tartozunk pl a szüleimnek. Szóval nem könnyű ez a helyzet, én kivagyok ettől, hogy az idősebbek (de nem öregek) tőlünk huszonévesektől pumpolnak, és mi meg nem jutunk egyről a kettőre....

2011. okt. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Férjed tipikus anyuci pici fia. nem fog változni szerintem, ha a távolból is tudja anyuka zsarolni érzelmileg. ez van...
2011. okt. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!