Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom túlzottan "belefolyik"...

Anyósom túlzottan "belefolyik" az életünkbe. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Amikor még csak együtt éltünk a férjemmel, már akkor is "kötelező" volt minden vasárnap náluk ebédelni. Ha lemondtuk, sértődés volt belőle. Pedig én is főzök, imádok és tudok is (férjem szereti a főztömet, sőt, vitt már a kollégáinak is belőle).

Amióta megszületett a babám, egyenesen kibírhatatlan az anyós. Mikor terhes voltam, akkor is folyton dirigált, és csak a baba számított, de ez mostanra már nagyon is látványos.

Ha velük vagyunk, és anyósom kezében van a gyerek, mindig azt mondja: "nézzétek fiúk, milyen ügyesek vagyunk", "Apát nagyon szeretjük", "nézzük meg, miről beszélgetnek a fiúk", stb. Engem meg sem említ, mintha ott se lennék...

Emellett zavar, hogy állandóan rajtunk lóg, és a gyerekemnek hülyeségeket tanít, pl. ütögesd meg papa kopasz fejét. Ha rászólok, megsértődik.

Férjem velem van egy véleményen, de nem mer szólni az anyjának, hogy ne bántódjon meg.

Én sokszor finoman célzok, de elegem van abból, hogy én szóljak mindig a férjem anyjára. Mit lehetne tenni? Vagy hogyan vegyem rá a férjem, hogy beszéljen az anyjával? (Többször próbálkoztam már, de nem hajlandó.)


2009. jún. 24. 13:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj,de én nem értem az ilyen férfiakat mint a férjed.Anyóssal azért szaladt el ennyire a ló mert mindent ráhagytok.Tudja,hogy az Ő kicsi fia előbb bántaná meg a feleségét mint őt.Ezért nem vesz téged semmibe sem.Ha nem változtat a férjed a hozzáállásán,és nem a családját téged a feleségét helyezi az első helyre tönkre fog menni a házasságotok.Így nem lehet egy életet leélni.Ülj le vele ezt megbeszélni,és határozottan kérd meg,hogy tegye rendbe az anyját,és húzzatok egy határt,hogy eddig és nem tovább.Innét anyósnak semmi köze az életetekhez,nem szólhat bele a dolgaitokba a gyerek dolgaiba...stb...semmibe.Egyáltalán miért avatkozik bármilyen módon az életetekbe?Az Ő dolga szeretni a fiát és annak családját az unokáit nem az,hogy a Ti életeteket élje.Szólj is rá ha úgy látod és a férjed nem teszi meg,méghozzá határozottan.Ha nem hallgat rád vedd ki a kezéből a gyerekedet pakolj és menj haza vele.Vannak emberek akikkel nem lehet finomkodni mert nem értenek belőle.És nem kell,hogy állandóan rajtatok lógjon.Mi az,hogy kötelező vasárnapi ebéd náluk?Bocs,de ez is a férjed hibája.Ha van kedvetek menjetek,ha nincs ne menjetek.Nem kell,hogy anyós hisztivel mindent elérjen nálatok.Sértődjön meg ha akar kit érdekel.Majd megszokja egy idő után,hogy nem úgy ugráltok ahogy fütyül,és a Ti életetekben nincs sok szava.Csak tudni kell változtatni.

Tudom,hogy nehezen megy,de ha akarjátok sikerül.Nekünk sajnos úgy sikerült,hogy majdnem 2 évig felénk sem néztek úgy megharagudtak.De nem érdekelt bennünket.Aztán egyszer csak mégis jöttek békülni,gondolom rájöttek,hogy nem fogunk azért bocsánatot kérni mert nem hagytuk az életünket irányítani nekik.Mondjuk az én férjem mindig 100%-ban mellettem állt,és amikor szükséges volt ennek hangot is adott bárki előtt,az anyja előtt is.

Beszéld ezt meg a férjeddel minden képen,mert most még minden szép és jó köztetek,de a mama megmérgezi ha hagyja.

sok sikert hozzá.

2009. jún. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

Lehet sokan lepontoznak, mert túl sok itt az ember, aki gyülöli az anyósát..DE

Miért baj az, hogy ennyire szereti a kicsit? Nem intrikál ellened..nem utál látványosan..akkor miért nem lehet kibírni azt az egy napot?

És hogy ütögesse a papa kopasz fejét? Kívánom, hogy az legyen a pici egyetlen rossz dolga amit tanul.:D

És az sem biztos, hogy a férjed veled ért egyet..csak nem akar konfrontálódni.. Én nem látok semmi rosszat abban amit a mama csinál..lehetne rosszabb is.

Ahogy itt vannak olyanok is, akiknek szó szerint megkeseríti az életét az anyós.

2009. jún. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Építsd le szépen udvariasan, de nagyon határozottan az anyósodat!!!


Egy határozott döntéssel ezután megszűnnek a vasárnapi anyós-ebédek : szeretnétek együtt lenni, egész héten a hétvégi közös együttlétet vártátok!


Lehet, hogy pár hétig sértődés lesz belőle (hálistennek pár hétre megszabadulsz anyósodtól), de utána majd megszokják az új rendszert és KÉSZ! :]


Szerencsére én mindjárt az elején bevezettem a SAJÁT rendszerünket, tetszett-nem tetszett, ragaszkodtam a saját életünkhöz!


Ez volt a karácsonyi ünnepekkel is : anyósék azt akarták, hogy karácsony estéjét náluk ünnepeljük...

Nanem!... Az én szüleim is joggal kérhették volna ugyanezt!

Mi meg úgy döntöttük, hogy karácsony estéjét mi otthon ünnepeljük, a saját karácsonyi vacsoránk és a saját feldíszített fánk alatt!

Pár hét mosolyszünet után elfogadták, hogy EZ VAN! :]


A gyerekkel való sunyi üzengetésnek is végét lehet vetni : megfogod a gyereket és jó hangosan mondod neki "Látod kicsim milyen hülyeségeket mond a nagymamád?"... Ne félj, érteni fog belőle az anyósod...


Ha bejelentkezik, hogy jön hozzátok, akkor "sajnos, pont most megyünk el itthonról" meg "sajnos, épp akkor várunk vendégeket" és "sajnos, épp akkor nem érünk rá"...

Hamarosan rá fog jönni, hogy a viselkedésével eltávolodtok tőle, meg kell változnia, ha az unokáját gyakran akarja látni! (A gyereknek sem jó ez a gonoszkodó légkör!)


Ne a férjedet bujtogasd, hogy szóljon az anyjának, mert neki ez nagyon kellemetlen, bármennyire is igazat ad neked, ne kényszerítsd arra, hogy az anyjával szembe szálljon! Te is vagy olyan ügyes, talpraesett, hogy megoldd a helyzetet OKOSAN! (Egy másik nővel szemben te sokkal jobban tudod, milyen praktikával győzhetsz.)


Ne hagyd, hogy az anyósod uralkodjon felettetek!

2009. jún. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2009. jún. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2009. jún. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%
http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker.. bocsi az előbb rosszat linkeltem.Amúgy nálunk is ez volt és az lett a vége, hogy jól összevesztünk.Jó darabig nem jöttek az unoka tájára sem.Most vagyunk mondhatnám betartva a 3lépés.
2009. jún. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nagyon hasznos dolgokat írtatok nekem!

A baj az, hogy már minden nap anyós miatt veszekszünk.

Itt laknak tőlünk 2 sarokra, és anyós természetesnek veszi, hogy átjön, bejelentés nélkül. Amikor nagy ritkán a szüleim jönnek, akkor sem veszi észre magát, az ő kezében kell legyen a babám. Meg a dédimama sem mehet ám oda a babámhoz, mert anyósnál kell legyen akkor is...

És az is természetes (nekik, meg a férjemnek), hogy minden hétvégét anyósomékkal kell tölteni. Plusz elviselni majdnem minden nap, hogy átjön, és beleszól mindenbe (pl. turmixoljam a kaját a babának, holott már van 8 foga, vagy miért nem adjuk rá a cipőt, amit neki vettek, mikor kinn 35 fok meleg van...).

Ha a szüleimhez kilátogatunk valamelyik hétvégén, akkor is KELL anyósomékkal találkozni...

Most folyamatosan be akarják osztani, hogy az egész nyarat velük töltsük. Anyuékkal 3 napra megyünk nyaralni, anyósékkal 1 hétre. Utána szerettünk volna 3-asban is 1 hetet eltölteni, de abból csak 3 nap a miénk, mert 4 napra anyósék becsatlakoznak.

És a férjem kérdezi, miért vagyok ellenséges a szüleivel???

2009. jún. 24. 14:40
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
húúúú ez gáz!Miért költöztetek olyan közel egymáshoz?Legelőször a pároddal kellene megértetni a magánélet lényegét.Ha nem akkor nem sok jóval kecsegtetlek.Kérdezd meg az anyósodat a párod előtt hogy mi baja van veled?!
2009. jún. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!

Ha heti 1 napról lenne szó, az oké. De heti 5-6 napról beszélek.

Az jó, hogy imádja az unokáját, de ettől még nem kell hülyeségekre tanítani. Ugyanis ha a papa fejét ütheti, akkor másét is. Márpedig azt nem lehet, hogy a gyerekekkel is így bánjon, vagy velem.

És nem akarom anyóssal élni az életemet. Van sajátom.

Különböző véleményen vagyunk, de köszönöm a válaszod!

2009. jún. 24. 14:46
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Sztem abba tök igazad van hogy ne tanítsanak hülyeséget a gyereknek,"durr egy pofon a mamának"volt nálunk is utána 1 évesen alig birtam leszoktatni a pofozkodásról.Most meg azt engedték meg legutóbb,hogy a gáztűzhely gombjait tekergesse.Ebből is volt sértődés mert megmondtam,hogy senki hülyesége miatt nem akarok a gyerekem kezére ütni úgyhogy lesznek szivesek nem megengedni neki olyat amit én itthon nem engednék.Van ezer játéka játszanak azzal.Az átjárkálásról meg hagy ne beszéljek 100m-re laknak...
2009. jún. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!