Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyósom mindenbe beleköt....

Az anyósom mindenbe beleköt. Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
2 házra lakik tőlünk, és mindenbe beleköt. Pl. egyik nap nem főztem,mert nem volt időm, egyszerre én voltam a rossz, hogy a fiának nem adok enni,meg hogy mi lesz így vele, másnap esett az eső, de a teraszra kiraktam babakocsiba a gyereket, míg én kinnt olvastam, ő aludt, fel volt öltöztetve, csak esőbe nem tudtam sétálni vinni, de a levegő meg kell neki, erre belekötött abba,hogy szegény 4 hónapos kislányom kiteszem az esőre (terasz alá nem esett be az eső..), milyen anya vagyok én, nála jobb helye lenne a babának. Sajnos 3. hónapba elapadt a tejem, akkor azért voltam a rossz, mert hogy tápszeres gyerekből nem lesz semmi, minek szültem meg, stb. Minden nap ott lóg nálunk, este 10kor úgy kell "kirakni", hogy aludni szeretnénk már. Míg nem vett el a férjem feleségül, addig tök normális volt, együtt vásároltunk, fagyiztunk, moziztunk, stb. azóta mintha kifordították volna önmagából. Férjemnek hiába mondom, ő ezeket nem hallja, mert mikor itthon van a férjem, az anyós egy angyal, és csak bólogat, hogy az anyja nem ilyen.:-( Engem már kiakaszt, azon vagyok,hogy elköltözök a picivel anyuékhoz. Mit tudnék tenni? Anyós 45 éves, férjem 25, én 23.
2010. jún. 17. 11:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
ne legyél puding, mondd meg neki, hogy mi a bajod! Vagy zárd ki, amikor a párod nincs otthon.
2010. jún. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Szerintem a ferjednek surgossen beszelnie kellene vele.A masik megoldas,pedig koltozzetek minnel messzebb tole,igy nem lessz annyiszor a kozeletekben es nyugisabb eletet elhettek.Nalunk is pont ez van,csak hazassag es gyerek meg nincs.Amig jartunk,addig az anyos rendes volt,amint osszekoltoztunk elkezdodtek a problemak.Ezt leginkabb a ferjed segitsegevel oldhatjatok meg.Nyiltan probaljatok meg beszelni vele.Nalunk ez sem valt be,ahelyett,hogy megmondta volna,hogy utal a faradtsagra meg a stresszre hivatkozott,hogy ezert ilyen.
2010. jún. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Szólj a párodnak, hogy beszéljen az anyukájával és állítsa le, különben megszűnik a "jó viszony". Mondj el mindent a párodnak, amit ide leírtál! Neki kell elsősorban fellépnie, hiszen az ő anyukája. Ha ő nem csinál semmit, akkor a megoldás az, hogy kapu bezár, ajtó bezár, csengőből ki az elemet és ennyi. Ha olyanod van, beengeded, ha nem, akkor nem. Ebből nem lehet sértődés, egyedüli nőként még szép, hogy bezárkózol, a kicsit meg ne ébressze fel a csengő. Ha van kulcsa, akkor hagyd a zárban a kulcsot. A telefont lenémíthatod, hogy ne zavarja a kicsit. :)
2010. jún. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
58%
adj neki egy szakadt pulcsit. ha mindenbe beleköt, azzal jó sokáig ellesz. :D
2010. jún. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Tanuld meg meghúzni a határokat. Mondd meg anyósnak (persze normálisan), hogy te tudod mit hogy kell csinálni és nem kérsz a tanácsaiból. Ha most nem sikerül később még rosszabb lesz. Ti életetek, ti családotok, semmi ok arra, hogy anyós este 10ig ott üljön a nyakatokon. Ha nem akarja észrevenni magát, egyszerűen menjetek el a kicsivel otthonról, zárd be az ajtót stb.

Erre a házasságotok is rámehet, ha most nem vagy észnél!

2010. jún. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
A masik megoldas a parom latogatja,de en nem.Mar 3 eve,ha egyedul vagyok es hiv nem veszem fel a telefont.Bevallom egyszer-ketszer volt,hogy megjatszottam,hogy nem vagyok itthon.A parom jelenleteben nagyon kedves,de meg,akkor is neha van egy ket beszolasa.En igy oldottam meg,mert ugy dontottem a sajat nyugalmam fontosabb,minthogy napokig ideges legyek es sirjak.
2010. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csinálj úgy mint az anyós! Legyél vele köcsög, oktasd ki és a férjed előtt legyél te is kedves vele, mert mint ahogy mondtad, a férjed csak azt látja h anyuka mekkora jó fej! Utálom az ilyen embereket. Sajnálom ha ingerült vagyok, nekem is van egy kedves aranyos anyósom akivel már a tököm ki van és nekem is 4 hós a kislányom :)) hasonló cipőben járunk csak mázli hogy mi fél órára lakunk tőlük, de így is megy a szarkavarás...
2010. jún. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
De írtam, hogy a férjem nem hiszi el, mert hogy az ő anyja nem ilyen, ő még nem hallotta amiket mondott!:-( Már azon vagyok, hogy felveszem a telefonomon a beszélgetéseket, aztán talán megjön az esze! Ha nem beszél vele 1 héten belül lelépünk a picimmel, talán akkor észhez tér! :-(
2010. jún. 17. 11:30
 9/24 anonim ***** válasza:
Akkor a ferjed elott kerdezz ra,az anyosra,hogy a multkor miert viselkedett ugy.Talan valami arulkodo jel lessz ra,hogy csak megjatssza magat.
2010. jún. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Ne a férjedet büntesd.Ezért ne hagyd el.Tényleg beszélj vele,hogy állítsa le anyukát,Öt nem zavarja hogy késő estig ott van nálatok?

Mi együtt élünk a párom szüleivel,Én anyóskám is hasonló volt.Csak pofára esett mert a kisfia leállította.Azóta tudja hogy merre hány méter velem.Én nem vagyok szájalós,csak hallgattam mikor szekált.De a kisfiam beolvasott neki és ez mellbe vágta."Ezt tőle nem várta!"

Mi most készülünk 8 km re költözni tőlük:)

2010. jún. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!