Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok megbízni a...

Miért nem tudok megbízni a férjemben és mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok megbízni a férjemben, úgy érzem, az életében a fontossági sorrendben a legeslegutolsó helyen állok, egy szükséges rossz vagyok neki. Ez minden veszekedésünk okozója, megértem, hogy kiborul ezen, de nem tudom hogy "javuljak" meg. Kiskorom óta azt sulykolták belém, hogy senkiben nem szabad megbíznom, még a saját szüleimben sem. Lehet ez hat ki?
2011. okt. 27. 09:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Szolgáltatott bármilyen okot arra, hogy ne bízz benne?
2011. okt. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy szakembert, aki segít az esetleges rossz beidegződésektől megszabadulni. Ezen a férjed nem tud segíteni, hisz ha nem ad bizalmatlanságra okot, nem tud min változtatni.

Ha nem akarsz pszichológushoz menni, egy jó kineziológus is segíthet.

2011. okt. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Kik sulykolták beléd, hogy az emberekben nem szabad megbízni?
2011. okt. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

Na, én biza sokáig naiv kislány voltam, és mindenkinek mag adtam a bizalmat. Most már tudom, hogy hiba volt. Sokan átcseszték a fejem.

Azóta én is úgy vagyok vele, hogy még szegény szüleimben sem bízok meg.


Talán alapvetően nem is az a baj, higgy nem bízol benne, hanem az, hogy ezt hangoztatod. Nem kell éreztetni vele, és akkor nem lehet ez vita tárgya sem.


24/n

2011. okt. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
* higgy=hogy
2011. okt. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Apum mondta és mondja mindig, egész kiskoromtól kezdve, hogy senkiben, még bennük sem szabad megbíznom. Okot nem ad, legalábbis remélem, de pl. most éjszaka dolgozni volt, de mikor kérdeztem, mi volt, hányan voltak, nem tudott válaszolni. De lehet csak nem akart.
2011. okt. 27. 09:58
 7/20 anonim ***** válasza:
70%

Lehet, hogy az emberekben nem lehet megbízni, jobb is ha nyitott szemmel jársz a világban.

DE! a férjedben talán már bízhatnál. Együtt éltek, feksztetek, keltek, ő hidd el, hogy az a személy, akiben bízhatsz.

Magamról tudom,hogy minél jobban fognak egy kapcsolatban, annál jobban menekülök. Én mindenhová engedem a férjem, hiszen ő is dolgozik, kell neki a kikapcsolódás, ráadásul nem az anyja vagyok, hogy dirigáljak. A pénzből is azt vesz, amit akar, még ha drága is, ő dolgozott meg érte keservesen, nem én..

Ha nem engedném csavarogni (ami nála sörözés a kollégákkal, vagy meccs nézés) akkor több vita lenne, nem tudná lelazítani a munkahelyi stresszt, és rajtam csattanna. Na meg tudom magamról, h én sem szeretem ha megkötnek,és nem "engednek" valahova.

Ha meg meg akar csalni, vagy kihül a kapcsolat, akkor az úgyis meg fog történni, ha nem mész feleslegesen az agyára. DE ha kiborítod a féltékenykedéssel, akkor nem úgy fog hozzád hazamenni, hogy "jajj de jó az én kis szerelmemmel lenni" hanem keserű szájízzel hogy "na ma vajon ennek a nőnek lesz-e valami baja, mehetek-e este valahova" stb.

Szóval egy a vége: ne menj az agyára, s így nem üldözöd el magadtól. Ha mindent megadsz neki, és NEM MÉSZ AZ AGYÁRA akkor egy átsörözött este után boldogsággal fog hozzád hazemenni, nem pedig félve, vagy bosszankodva. S ha megkap mindent, nem is fogja máshol keresni..

Logikus az egész.Próbálj meg pasi aggyal gondolkodni, te hogy reagálnál fordított esetben a dolgokra.

2011. okt. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Kiskorom óta azt sulykolták belém, hogy senkiben nem szabad megbíznom, még a saját szüleimben sem. Lehet ez hat ki?"

Bizony, lehet. És jó hogy foglalkozol vele, mert teljesen tönkreteheted a kapcsolataidat.

Meg is döbbentett az idézett rész. Ki sulykolta ezt beléd? maguk a szülők? hogy ne bízz bennük?

Van egy olyan fogalom: ősbizalom.

A csecsemők, kisgyerekek arcán lehet látni ezt: ahogy minden fenntartás nélkül átadják szeretettel magukat a szülőnek, ill. a vele foglalkozónak. Feltétlen szeretet ez. És tragédiák alapja: ha evvel visszaélnek, ha méltatlanul viselkednek, ha bántják a kicsit. Ez az ősbizalmon alapuló feltétlen szeretet sérül meg. Megkockáztatom a kijelentést: ez okozza a későbbi emberi kapcsolatokban a legtöbb fájdalmat, szenvedést, tragédiát.

Meg kell kísérelni a helyreállítását. Ez eredendően van, ezért „ősbizalom, ez velünk születik: ez eltörik, sérül, elfogy a hatásokra. Az első lépés: elfogadom, ez a helyzet, ez adatik, ezekkel az emberekkel találkozom, ilyen feladatok adódnak. Ezeket kell megismernem, amennyire lehet megértenem – és ezen alapul, hogy szeretem. A megismerés, mint tudati művelet nem választható el a szeretettől. Archaikus nyelvekben még a szó is azonos: „megismerte feleségét” mondták a nászra.

Érdekel, mint fogadod, amiket írtam, talán továbbiak abból kiindulva lehetnek.

2011. okt. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, teljesen igazad van, meg logikus is, de egyszerűen képtelen vagyok rá. Na meg szerintem nem egy házas embernek való 3 napig bulizni a kollégákkal. Több szabadságot neki sincs "joga" követelni, mert egyelőre én dolgozom többet, ő hónapokig otthon volt munkanélkülin. Tényleg engednem kéne őt, de nem tudom. Ráadásul tényleg teljesen úgy érzem, csak addig kellettem neki, amíg nem volt hol laknia, miből élnie. Most már, hogy van munkája, felesleges lettem neki.
2011. okt. 27. 10:13
 10/20 A kérdező kommentje:
Az előző a 09:59-esnek szólt, 10:12-es, igen, apum mondja mindig, hogy nem bízhatok meg senkiben, de pl. sírni sem sírhattam soha előttünk, mert az meg a gyengeség jele és az önbizalomhiányom is ebből fakad, az örökké maximálisan akarok teljesíteni mindent életem is.
2011. okt. 27. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!