Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Londoni gyermekvallalas,...

Chris30 kérdése:

Londoni gyermekvallalas, valaki tud reszleteket mondani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! egy jobb elet remenyeben parommal kikoltoztunk Londonba. Nem egyszeru a helyzetunk, mert dugig vagyunk hitelekkel, es most besikerult a baba is... Mindenkeppen meg szeretnenk tartani, es ha csak 1 mod van ra Angliaban szeretnenk maradni. Parom 8 hetes terhes, jarnia kellene vedonohoz, ill. vizsgalatokra, de nem tudjuk hogyan is mukodik ez az egesz itt kinn. Alberletben lakunk, ami draga. Hamarosan nem fog tudni dolgozni a parom. Milyen tamogatasokra szamithatunk, kihez fordulhatunk ez ugyben?

Minden segito hozzaszolast elore is koszonok!


2011. okt. 27. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Vedono: kb. 8 hetesen kell elmenni hozza, vert vesz, vizelet mintat es kitolti a kiskonyvet (egy nagy sarga mappa szeruseg). Bejegyez a rendszerebe es majd ertesitenek az idopontrol amikor lehet menni 12 hetes ultrahangra (van ahol telefonon jon az ertesites, van ahol postan). Ezutan valamikor a 14 het korul van a down szures (vervetel meg uh az eredmeny megvan par ora alatt) vagy 16 hetesen van az AFP. Minden korhazban mas nekem a 14 hetes volt de nem votl a 16 hetes. Aztan 20 hetesen van egy genetikai ultrahang ahol atnezik jol a babat. Ezutan csak akkor mentek uh-ra ha valami nem stimmel. En voltam meg ketszer mert nem nott rendesen a pocim es azt hittek nem no a kisfiam. Ezenkivul van tobb idopont a vedononel amikor szivhangot hallgat, vert es vizelet mintat vizsgal stb. Az elejen ritkabban a vegen gyakrabban kell menni.


Az anyagi resze:

Ha sosme dolgozott meg a baratnod (nem tudom, hogy az otthoni beleszamit vagy sem) akkor egyszeri tamogatast fogtok kapni 500£ ertekben. Ha beleszamit az otthon dolgozott munkaido akkor kb. havi 600£-ot fog kapni (en ezt kaptam) kb. 10 hoanpig. Utanna nem jar semmi.


Csaladipotlek 80 font havonta ez 16 eves korig jar


Child tax credit, ez is 16 eves korig jar es ez fizetes fuggo. Tehat ha sokat keresel akkor keves ha keves a kereseted akkor tobb. Attol is fugg, hogy bolcsis vagy ovis a gyerek es, hgoy mennyit fizettek a bolcsire. Szoval ezt igy nem lehet megmondani. Nekem csak 40£ havonta mert a ferjem is es en is dolgozunk igy nott a havi bejovetelunk. Amig otthon voltam a kisfiammal addig 80£ volt havonta. De nekem eleg jolkeres a ferjem igy pontosan nem tudom megtippelni, hogy nektek mennyi lenne.


Ha nem tudjatok fizetni az alberletet akkor jar housing benefit is segitsegkent. Ezzel szemben nincs tapasztalatom mert sajat hazunk van de olyat ismerek aki mar kapott segitsegkent. Ezt is meg kell igenyeleni es be kell bizonyitani, hogy nem tudjatok fizetni. Akkor a "council" rautal a bankszmlatokra egy bizonyos osszeget havonta amit ti tovabbutaltok majd a tulajnak vagy az ugynoksegnek (legalabbis 3 eve meg igy mukodott). Amennyiben ismet lesz jo munkatok es tudjatok fizetni azonnal le kell mondani.


Itt ki tudjatok szamolni, hogy milyen tamogatasokra vagytok jogosultak a keresetetek alapjan, es szinten ki tudjatok szamolni, hogy jar-e nektek emelt csaladi potlek es, hogy mennyi lesz a havi child tax credit:


[link]


Itt van a housing benefit amit a lakasra adnak ha nem eleg a fizetesetek az alberletre. A helyi onormanyzathoz kell fordulni. A nyomtatvanyt innen is le lehet majd tolteni es benyujtani a kerlemet ha mar tudni fogjatok a cimet es a teljes jovedelmeteket:

[link]

2011. okt. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kerdezo vagyok, koszonom a gyors valaszt!
2011. okt. 27. 21:18
 3/5 A kérdező kommentje:

Baratom aki elojegyzett az NI Numberre, csak november 17-en kapott idopontot. Addig a parom nem is mehet semmilyen orvosi vizsgalatra a terhesseggel kapcsolatosan?


Egyebkent mind a ketten szallodaban dolgozunk max. 700-800 Font fizuert! Megegyszer koszi szepen a valaszt!

2011. okt. 27. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:
nem olvastam el teljesen az elozo valaszt, de nagyon hasznosnak tunt abbol amit lattam. nem tudom hogy irta-e, de abban a pillanatban, hogy az orvos igazolja a terhesseget tudsz apply-olni council flat-re, aminek a lakbere nevetsegesen olcso, es azt a baba miatt viszonylag hamar meg is kapna
2011. okt. 28. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
elolvastam, es csak azt szeretnem megerositeni, hogy ugyanugy mukodik a housing benefit mint harom eve, a mi csaladunk is igyenybe veszi ezt a tamogatast
2011. okt. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!