Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül a gyermekvállalás?

Mennyibe kerül a gyermekvállalás?

Figyelt kérdés
Melyek azok a költségek amik szóba jönnek a 9hónap alatt és a szülés után milyen kiadással jár egy kisbaba?
2009. okt. 30. 21:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%
alaphangon fél milla. de ki lehet hozni olcsóbban is, csak akkor bizonyos dolgokból lejjebb kell adni...
2009. okt. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%

Hát ez összetett dolog. Attól függ, hogy milyenek az igényeitek, követed-e a "trendet", mániákusan vitamin és gyógyszerpárti vagy-e, magánrendelésre jársz-e vagy sem, kapsz-e kölcsön terhesruhákat, vagy neked kell venni, fogtok-e kapni kölcsön babaruhákat, babakocsit, kiságyat, szoptatni fogsz-e vagy tápszret adsz a kicsinek.

Én jártam magánrendelésre, ott havonta egyszer voltam 2000-ft/alkalom. Az első három hónapban szedtem terhesvitamint az kb összesen 8000.-Ft, mindösszesen egy terhesnadrágot vettem 8000.-ft a többit kölcsönkaptam a barátnőimtől. Nem voltunk négydimenziós ultrahangon, és nem csináltattam se videót, se fényképet (horror összegekért)a babáról. A szülésnél a doki akihez magánúton jártam nem volt ott, mert elutazott, így ügyeletesnél szültem, (spóroltam egy rakás pénzt). Babaágyat etetőszéket bébihordozót kaptunk kölcsön, babakocsit vettünk 30000.-Ft-ért. Babaruhákat kaptunk, arra nem költöttem. Pelenkát a Dm-be vettem akciósan jó áron, babakencékből gyógyszertárit használok, kb 2000.-Ft /hónap, pelenkára kb 7000.-Ft kell egy hónapban. A kisbaba megszületése után regisztráltam a dm bababónusz programjába, kaptam azóta már jópár kedvezményes vásárlásra jogosító kupont. Ja, két szoptatósmelltartót vettem 5000.-Ft-ért, mert szoptatok. Étkezési szokásom nem változott, nem szedek vitamint és homeós izéket, ásványvizet iszok, vagy teát, tehát plussz kiadásom ezen a területen nincs.

Mennyire részletesen érdekel a dolog?!

2009. okt. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

Ezt így nem lehet megmondani összegszerűen. 100 ezertől a csillagos égig bármi belefér. Nem minden család tud 500 ezret kiadni a 9 hónap alatt, plusz a babának (rengeteg szegény család van).


Nálunk pld. kaptunk rengeteg ruhát, babakocsit, mózeskosarat, téli overallokat, stb. Ezekre nem kellett költenünk.


De a nőgyógyász alkalmanként 5000 (magánrendelés, és ez még olcsónak tűnik, máshol 8-10 ezer/alkalom). Szülés nálunk 100 ezer volt a dokinak, 30 ezer a szülésznőnek.


Kinti babakocsi 30 ezer, kiságy,kád, pelenkázó szekrény, polcos szekrények 80 ezer, etetőszék 25 ezer.


Havonta 10 ezer megy pelenkára, 7 ezer tápszerre, 3 ezer üveges bébikajára, 3 ezer gyógyszer, vitamin, popsitörlő, piperecuccok.

2009. okt. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Hát én az első válaszoló -alaphangon félmillájával- erősen nem értek egyet. Bőven alatta vagyunk, ennek az összegnek. Persze ezzel kezdődhet is a vita, hogy ki mennyit költ, és aki ettől kevesebbet az igénytelen, vagy a gyerekétől tagadja meg a jót..darázsfészek ez a téma.
2009. okt. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

3. vagyok. Most hogy olvasom a 2. hozzászólót, rájöttem, kimaradt még pár dolog.. terhesruhák, Elevit, stb, tehát magamnak.


Úgy a szülésig (szüléssel együtt) kb. 300 ezret költöttünk el a babára, és mióta megvan, havi 25 ezer körül költünk RÁ! :) (sajnos tápszeres volt 3 hónapos kora óta, úgyhogy az egy plusz költség lett, amire az elején nem is számítottunk, mert hát azt nem gondoltam, hogy nem lesz tejem).

2009. okt. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

Először is ha terhesség alatt magándokihoz jársz,akkor annak az ára. Nekem ez vizsgálatokként 5000ft volt.(kb.50000)

A babakelengye(pár db rugi,pár body,kocsikabátok,lábzsák,takarok,törölközök,cumisüveg,cumi,sapkák,előke,pólya,matrac, húzat, bébihordó,légzésfigyelő.ez kb.110000ft volt.

-gyerekes lámpa+függöny+bordűr:12000ft,

-nekem köntös,szoptaos hálóingek, törölközök, betét, papucs,mellszívó:45000ft,

babakocsit+bababútort ajándékba kaptuk!

-gyógyszerek,vitaminok terhesség alatt:10000ft.

-szülés után pénz a dokinak( még nem tudom mennyit adunk)!

Összesen kb:230000ft

nagyjából ennyi!

37hetes kismama

2009. okt. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
62%

22:07-es vagyok!

Terhesrucikat elfelejtettem, az kb.50000ft-ra jött ki!

Ha babakocsit+butort is nekeünk kellett volna venni 600000ft simán kellett volna

2009. okt. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
74%

Szia, ez nagyon-nagyon relativ!

Pl. ha nem jarsz privat dokihoz a 9 honap alatt, es a szulesre sem fizetsz, akkor a 9 honap nem kerul sokba. Par ruhat veszel ami kenyelmes, ami kismama ruha, de ezeket hasznaltan is megveheted, hiszen nem sokaig kell oket hordani.

Ha a baba szopik, akkor 6 honapos koraig az o etkezese megoldott, tehat nem kerul penzbe.

Nalunk pl. szopizott a kicsi, egyaltalan nem volt beteges, popsitorlot nem hasznaltam. Pelenkat kellett neki csak venni.

Ruhat vettem is, kaptam is, es turkaltam is rengeteget.

Babakocsit mar nagyon jo aron kapsz, en 35 ezerert vettem, es egy alap kisagyat, a legolcsobbat, ez volt 14 ezer a matraccal egyutt. Kiskadat kb. 1000 Ft-ert, es a ruhacskaknak egy kisszekrenyt hasznaltan vettunk, valamint pelenkazos reszt hozza.

A legolcsobb egy baba amikor picike, ha egeszseges es szopizik nem kerul sokba.

Nekem az ovodas koratol kerul igazan penzbe a gyerkoc. De onnantol kezdve folyamatosan csak dragabb.

A babakort kerdeztem, tovabb nem irom.

A bababoltok nagyon nagy resze felesleges, es csak uzlet szerintem.

Ja, meg annyit, hogy rokonoktol hasznos dolgot kertem ajandekba. Amikor jottek megkerdeztek mit kerek, es kertem toluk pledet, takarot a babakocsiba, labzsakot a babakocsiba, es tejszivo gepet is.

Ha hasznaltam veszel meg mindent rengeteget tudsz sporolni, es nagyon korbe kell nezni!

Mikorra tervezitek a babat?

2009. okt. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
49%

Ha már tárgyilagosan és mindenre kiterjedően nézzük a témát a fentebb említetteken túl ott van ám a TGYÁS után a " kiesett" fizetés is.

Ez is beletartozik szerintem a " gyermekvállalás" komplex körébe.

Én max. GYED et kapok, a fizetésem pedig a négyszerese netto. Ez mind kiesik 18 hónapon keresztül. 2 éves kora körül szándékozom ugyanis visszamenni.

2009. okt. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%
Ja, igazad van, a kiesett fizut nem számoltuk ide. :) Nekem is max. gyedem van, a nettó fizum ennek a háromszorosa volt. De nem cserélnék az egy évvel ezelőtti állapotommal. :))
2009. okt. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!