Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit tegyek? Abortusz...

Most mit tegyek? Abortusz vagy gyermekvállalás?

Figyelt kérdés

Van egy úgymond legjobb barátom, fiú. 14 éve vagyunk elválaszthatatlan viszonyban. Rengeteg szakításon túl segítettük egymást, eljártunk bulizni és kibeszéltük magunkból a fájdalmat. Így történt ez, mikor a vőlegényem egyik napról a másikra kidobott, arra hivatkozva, hogy csak a pénzéért mennék hozzá. Fogalmam sincs honnan szedte ezt a hülyeséget de nem számít. A legjobb barátom, két hét magamba zárkózás után egyik este beállított jó pár üveg piával és eléggé felöntöttünk a garatra. Sajnos szex lett a következménye. Azóta ezt megbeszéltük, ahogy azt is nem tulajdonítunk nagy jelentőséget neki... Viszont másfél hete megtudtam, hogy 5 hetes terhes vagyok. Mostmár lassan hét. Mit tehetnék? Azóta minden rendben a barátságunkkal, olyan mint előtte volt, nem szeretném elrontani. Viszont egyáltalán nem illünk egymáshoz, talán lelkileg igen, de egyszerűen nem tudnék vele elképzelni semmit. Egy közös gyereket pedig pláne nem. Gondolkodtam azon elvetetem, mert egy ilyen eset után biztos nem tudnánk renbde hozni semmit. De végül elbizonytalanodtam. Kezdem megszívlelni ezt a magzatot, legalábbis az anyaság gondolatát. A legjobb barátommal közösen eltudnánk tartani, de egyedül nem tudnám felnevelni. Viszont ennek a kapcsolatnak már ha lenne, mekkora jövője lehetne? Teljesen össze vagyok zavarodva.


A legjobb barát 29 éves én pedig 26. Vélemények? Esetleg olyanok akik abortusz mellett döntöttek vagy egyedül vállalták a magzatot? Mik a tapasztalatok?

(Egyáltalán nem terveztem még gyereket, mindenképp házasságban szerettem volna szülni, de mint írtam, egyre többet játszok el a gondolattal.)


2010. okt. 4. 17:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/104 anonim ***** válasza:
54%
Én nem tartanám meg, azért, mert nem örülnék ha így lennék a szüleim gyereke, hogy egy véletlenből becsúsztam, és nem boldogok együtt... De te tudod.
2010. okt. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/104 anonim válasza:
33%

Keress rá googleben képekre azzal a szóval, hogy abortion.

szólj ha megvagy, kiváncsi vagyok, hogy tetszik

2010. okt. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/104 anonim ***** válasza:
100%

1. A vőlegényed egyszerűen dobni akart és jobb nem jutott eszébe.

2. A lj. barát mit mond? Talán neki is tudnia kéne róla, ő az apa. Ha tényleg a lj. barátod, megérdemel ennyi őszinteséget.

3. A 2. pontbeli beszélgetés lehet, hogy segít dönteni. Lehet, kiderül, hogy akar téged is és a babát is.

Lehet, hogy pont az segít dönteni, hogy ő nem akaja, bár akkor is te szívsz nagyobbat, testileg és lelkileg is.

2010. okt. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/104 anonim ***** válasza:
40%
Nem ajánlom az abortuszt. Egyrészt akkor is hatalmas lelki megterhelés, ha nem akarja az ember a gyereket, másrészt az is lehet, hogy utána nagyon nehezen vagy egyáltalán nem lehet majd gyereked. Ne a gyereked igya meg a levét a felelőtlenségeteknek, ne öld őt meg! Ha ahhoz volt elég bátorságod, hogy összehozz egy gyereket, akkor ahhoz is legyen, hogy megszüld és felneveld.
2010. okt. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/104 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb barát tudja már? Ő mit mond?
2010. okt. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/104 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem meg inkább tartsd meg, mert amint mondtad el tudnátok tartani, és ha olyan jó barátod akkor el kell hogy fogadja ezt. Legalábbis én így gondolom.

Mert ha pedig elveteted akkor szerintem később "megbánnád", mert azért egy gyerek az mégis gyerek...

2010. okt. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/104 anonim ***** válasza:
39%

nem értek sokat ehhez, DE:

NE VETESD EL!!!

lényegtelen kitől vagy mitl van, ő végülis a te felelsséged vagymi.

hidd el, eg életre bántana a bűntudat, ha elvetednéd...főleg, most hogy mondod , hogy megbarátkoztál vele.ne csináld!megbánod...

mivel a barátod felelőssége is, ő is persze: pénz, otthon stb...akkor se csináld.

2010. okt. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/104 anonim ***** válasza:
98%

szerintem mindenféle képpen szólnod kell az apának.

mert épp annyira az ő gyereke is mint a tied. nem kioktatásból mondom vagy valami de ha most elveteted és később esetleg valahogy kiderül akkor is megromolhat a barátságotok.

amúgy én az abortusz ellen vagyok de te és a barátod tudjátok mit szeretnétek:)

2010. okt. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/104 anonim ***** válasza:
43%
Beszélj a barátoddal is. De ajánlom figyelmedbe a Néma sikoly c. filmet. Nem vagy már 18, talán nem könnyű, de mégiscsak egy kicsi élet növekszik benned. Akiért például én anno nagyon megszenvedtem...gondold meg. Nem véletlenül választott az anyukájának, ne dobd el, ő nem tehet semmiről!!Írj, hogyan döntöttél!Légy okos!
2010. okt. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/104 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy tudna segíteni a döntésben, viszont másik megyében dolgozik, és csak hétvégnte van itthon. Egy iylen dolgot pedig nem telefonon szeretnék megbeszélni vele, mivel egyikőnk sem tervezte. A hetek meg csak telnek és egyre kilátástalanabbnak érzem. Persze a mi hibánk, mi felelősségünk, de nem tudom hogyan tovább... Nem hiszem, hogy szívesen szülném meg ezt a kicsit, legalábbis most nem örülök neki. Az, hogy a jövőre mik a kilátások nem tudom, de minél tovább vagyok terhes, annál inkább nehezebb dönteni. Mint írtam, egyre jobban hozzám nő ez a lény, akit voltaképp nem szeretnék még..
2010. okt. 4. 17:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!