Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem képes a párom...

Miért nem képes a párom megbeszélni az anyjával a dolgokat? Engem személy szerint már nagyon idegesít a dolog.

Figyelt kérdés
Nos, az a helyzet, hogy barátom meg én ott élünk anyujáéknál, de ő viszont másik városba lakik, mivel ott dolgozik,(ideiglenesen) szóval nincs itthon, de húga még itt jár iskolába, szóval ő is velünk van. Ezt még letudom nyelni, hogy nekem kell állandóan utána takarítani, mert pl felvesz 20 percre egy pólót már megy a szennyesbe, szóval 2 nap alatt már van vagy 4-5 adag ruha.. Ha eszik azt mindig új tányérból, szóval 1 nap 10 tányér meg stb., elmosogatni nem tud, összetakarítani se, pedig már 13 éves! De, nem teszem szóvá, mert nem akarok én lenni a szemét. De már felháborító, hogy mindig mikor hazaérek, hulla fáradt vagyok, de biztos hogy takarítanom kell, még akkor is ha előtte való nap gyönyörű szép rendet csináltam. Na de mindegy, ez csak az egyik dolog. A legeslegidegesítőbb az hogy barátom kb 100-120ezer ft-ot keres, változó. De, ebből kb mindig a felét leadja anyjának számlákra stb, a többit ott fogja kajára nekünk. De!, az a durva az egészbe, hogy mikor hétvégente jön haza anyja, akkor nekem meg ott panaszkodik, hogy jajjj még ezt a számlát se tudtam befizetni, ezzel is elvagyunk maradva, meg azzal is... De közbe, szinte minden hétvégén van valami új ruhája, meg ilyen kis apróságok. Mi meg nem tudunk eljárni sehova szórakozni, pl beülni valahova meginni valamit, vagy megenni egy pizzát, mert azon aggódunk hogy nem jövünk ki a pénzből. Én már rengetegszer szóltam barátomnak hogy tegyen valamit, mert rohadtul ki van használva, szinte azért dolgozik, hogy anyja elherdálja a pénzt, nem pedig arra költi amire kéne. Elmennénk albérletbe testvéremékhez, de ő sajnálná otthagyni anyját, mert attól fél hogyha mi esetleg összevesznénk, akkor neki nem lenne hova mennie. Mit tegyek, mert ez már kibírhatatlan.
2011. szept. 22. 09:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne a fizetése felét adja az anyjának,hanem minden hónapban nézzétek meg a számlákat és pontosan a felét fizessétek ki. Ők is ketten vannak, ti is.
2011. szept. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A párod leszakadhatna már az anyjáról.
2011. szept. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem fogok én soha anyósomékhoz költözni, és ezért nem fogom magunkhoz költöztetni...jobb a békesség...
2011. szept. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne a pénzt adjátok oda, hanem fizessétek be a számlákat az összegből.

Mellesleg, ha te nem dolgozol (márpedig úgy vettem ki a soraidból, hogy nem), akkor sajnos semmi közöd a dologhoz.

És akkor soha nem fogotk külön költözni, mert mi van, ha összevesztek? Ez is érdekes hozzáállás... (mondjuk akkor is visszamehet az enyjához lakni)

2011. szept. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Összefoglalom: a pasid egy rendetlen, trehány, éretlen, anyucifüggő GYEREK, aki ráadásul keresi a kifogásokat arra, hogy ti ketten külön éljetek az anyjától. Én csak annyit mondok, hogy ezt képtelen lennék elfogadni. Még a rózsaszín ködös időszakban talán, de később én biztos besokallnék és lapát. Rajtad múlik, te ezt mennyire vagy képes elviselni, mert alapjaiban megváltoztatni senkit nem lehet, ezt jól jegyezd meg.
2011. szept. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell itt sokat beszelni, hiszen nincs mirol. A parodnak vagy elettarsa, tehat most mar nem a mamanak kellene beosztani a penzet pl.

TEhat mivel ott laktok, igy a fele rezsit fizessetek ki, az etkezest meg oldjatok meg, tehat ez az, amit megkell beszelned a paroddal, hogy vagy kozosen a mamajaval, tehat itt akkor ujra kozos koltseg van, vagy pedig kulon etkeztek!

Tehat a paroddal megbeszelni, hogy jelenleg mar egy part alkottok, tehat kulon eletetek legyen, es lakotarsai vagytok a mamanak!

2011. szept. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Na nálunk is hasonló a helyzet, csak anyuka nálunk lakik, meg a hugica is! anyuka nem a mi pénzünket herdálja el,hanem első sorban a sajátját,ha az elfogy tőlünk tarhál! tehát semmibe nem ad bele,mivel elkölti hamarabb!Takarítás? Ha én megcsinálom! Főzés? Na azt jobb ha tényleg én csinálom! Nálunk az a különbség,hogy ultimátumot adtunk (vagyis a párom)! Jövő hónapban költöznek!

Én a helyedben elmenekülnék,amíg nem késő! mi az, hogy nem mer külön költözni,mert mi lesz ha...? Ilyen felfogással utcára se menjen a párod! Akkor életetek végéig anyukával fogtok élni,mert mi lesz ha elváltok, szétmentek akár 20 év múlva?

A párodat megvezetik! Amíg ezt nem veszi észre,addig minden hiába!

Kitartás! Szorítok Neked!

2011. szept. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Azt azért ne feledjük, hogy a párjáéknál lakik. Nálunk sógornőm csak beszélgetés szintjén egyszer próbált az anyagi helyzetünkbe pénzügyi életünkbe beleszólni. Testvérem és én is egyből mondtuk neki, hogy na ez az a dolog, amihez semmi közöd nincs. Hiába élnek együtt. Az általa keresett pénzből úgy gazdálkodik ahogy akar. Pedig én is imádom a sógornőmet.
2011. szept. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ti fizessétek be a számlákat,pont annyit amennyit kell. Vagy a számlátokról vonják le. Én nem adnék ilyen nőnek pénzt a kezébe. A kiscsajnak meg mutasd meg,hogy működik a mosógép.Nem értem miért hagyod kihasználni magad.
2011. szept. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém!


Sajnállak,mert voltam hasonló helyzetben,és rengeteg ilyen kérdéssel találkoztam az oldalon.

Nem jó tényleg anyóssal lakni,borzasztó!

Nem is fogom a korkülönbségre,mert némelyik idős ember nagyon fiatalos gondolkodású,nincs bajom velük,de az én anyósom...jaaj mind 1 ez nem ide vág.

Szerintem mindenképp beszélj,beszélj a pároddal,addig amíg nem késő,mert el is fajulhatnak a dolgok,nálunk is dettó ez volt,és az anyós miatt rengeteget veszekedtünk,de valami elképesztően,és majdnem a kapcsolatunk rovására ment.Itt nem tudsz semmit sem tenni,mert nem neked kéne lépni!

2011. szept. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!