Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan béküljek ki barátom...

Hogyan béküljek ki barátom anyjával?

Figyelt kérdés

2 éve járunk fél éve költöztünk össze.Tudni kell,hogy én nagyon nem akartam a szüleihez költözni egy idegen házba,de mindenáron a barátommal akartam lenni.Jobb lett volna albérletbe menni de mindketten tanulunk még nem volt sok pénzünk sajnos,ezért úgy gondoltuk ideiglenesen jó lesz.

Anyukájával sose bírtuk egymást,aztán az utóbbi időben egyre feszültebb lett köztünk a viszony.

Most már belátom,hogy főleg én voltam a hibás.

Amikor odaköltöztem elhatároztam,hogy nem hagyom magam kihasználni,gondoltam jobb lesz már az elején tisztázzuk,hogy engem nem fog ugráltatni itt senki.Ha mondott valamit,takarítás mosogatás stb. soha nem segítettem,ez hiba volt már látom,pedig nem kért sokat.Azt akartam,hogy ne mondja meg mit tegyek hanem én magamtól csinálom amit kell.Elvégre nem az én anyám,hogy dirigáljon.Egyre gyakrabban lett veszekedés emiatt

végén már minden apróság miatt balhézott velem,például égve hagyott villany meg ilyenek,én persze

mindig visszaszóltam amikor inkább hallgatni kellett volna.Barátom ezekből a vitákból mindig kivonta magát persze próbált minket békíteni de hiába.Most legutóbb nagyon durván összevesztünk,megmondta nekünk,hogy most már nem maradhatok tovább ott.

Tudom ezt elszúrtam.

Sajnálom,hogy így alakult,szeretném helyrehozni.

Most mit csináljak?


2011. okt. 28. 22:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nem a takarítással,mosogatással volt bajom hanem azt nem bírom hogy parancsolgatnak nekem.Önállóan akartam segíteni és fizettük a rezsi ránk eső részét meg dolgozunk egyetem melett szóval lehetett volna kicsit türelmesebb velem.

Az ajándék jó ötlet de bocsánatot kérni nekem olyan kellemetlen.

Kösz a válaszokat,jöhetnek még.

2011. okt. 28. 23:10
 12/20 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo! Neked nincs turelmed, nem akarsz alkalmazkodni, s nem turod, hogy szoljanak, kerjenek toled, mivel nem parancsolgattak, csak megkertek! Viszont elvarod azt, hogy ez az asszony, aki dupla idos mint te, es talan faradtabb is, elvarod, hogy legyen veled turelmesebb?

Ha nem kersz elnezest, igy a kapcsolatod sem lesz mar a regi, sot....szerintem inkabb pakolj es koltozz el!

2011. okt. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk én azt nem értem, hogy oké, ha megkért valamire, nem csináltad meg, mert magadtól akarod. De akkor miért nem csináltad magadtól? Mert ha csináltad volna, akkor nem lett volna veszekedés.
2011. okt. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy képes bocsánatot és tiszta lapot kérni, akkor ne maradj ott. Előbb utóbb te is ki fogod ezt nőni, jobb lenne úgy tekintened, hogy ez egy lépcső a személyiségfejlődésedben, hogy képes vagy beismerni a hibádat. Tudod te mennyi ember előtt kell majd még "megalázkodnod"? Mindenkinek kell, kinek itt, kinek ott, kinek a főnök, kinek az anyós, kinek az üzlettárs előtt.

Az ő számára is megalázkodás lehetett a fia előtt, és így közvetve előtted, hogy beköltözhettél a házába úgy, hogy ő nem volt jóban veled és valószínűleg nem is akarta, hogy ott légy. Erre gondoltál?


Képzeld magad az ő helyébe, odaköltözik valaki, akit nem hívott, nem lehet tőle annyit sem kérni hogy elmosson egy poharat?

Ha a helyében lennék, akkor a csokival meg a virággal nagyon nem lennék kiegyezve, átlátszó trükknek gondolnám.

2011. okt. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Annakidején, amikor anyósom szólt, hogy miért nem mosogattam el a kávésbögrémet, én is rosszul éreztem magam, hogy miért szól már rám. Szerintem ugyanolyan érzések kavarogtak bennem, mint most benned, hogy miért parancsolgat, hát majd elmosom! Mi nem éltünk együtt, viszont sokszor hosszabb időt nála töltöttünk, mert messze élünk tőle. Viszont miután szólt, elszégyeltem magam. Mégiscsak az ő háza, az ő szokásai, amihez nekem kell alkalmazkodnom. Ha ő nem tűri, hogy a mosogatóban legyen egy mosatlan pohár, akkor bizony el kell mosogatnom, főleg, ha én tettem oda. Az ő házában ő mondja meg, hogy mit hogyan kell vagy illik csinálni. Én ezt rövid időn belül felfogtam. Most már te is, alkalmazkodás és felfogás kérdése az egész. Ha nem akarod hogy rád szóljon, csináld meg, mielőtt lenne oka rád szólni.
2011. okt. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ha valaki bocsánatot tud kérni azért mert hibázik az sokkal inkább erény, mint sem megalázkodás. Nagyon gyerek vagy még ez látszik. Pedig alig vagyok nálad idősebb, de egész máshogy látom a dolgokat. Az hogy megkér valamire az nem parancsolgatás. Ha ezt a kettőt nem tudod elkülöníteni, akkor veled nagy baj van. Egyetértek azzal aki azt írta, hogy ha nem kérsz bocsánatot akkor jobb ha csomagolsz. Tényleg úgy tűnik, hogy nem érdemled meg, hogy téged ott megtűrjenek.
2011. okt. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Abba nem gondoltál bele, hogy milyen szöveggel fogod tudni átadni a virágot/ajándékot? Némán nyilván nem lehet, valamit mondani kell. Ha bocsánatot nem kérsz, akkor mit akarsz mondani? Pl. "Csak úgy."????


Szerinted mit fog gondolni erről az anyósjelölted? Nekem első reakcióm az lenne, hogy visszakérdezzek, ezt most hirtelen miért kaptam.


Ha szeretnéd helyrehozni, továbbra is ott maradni, akkor nagyon kell teperned. És nem csak azzal, hogy most rábólint, hanem azzal is, hogy a jövőben alkalmazkodsz és nem te balhézol. Az, hogy valaki elmondja a saját házában érvényes szokásokat, elvárásokat, nem parancsolgatás. Főleg, hogy semmi megalázót, irreálisat nem kért tőled. Sőt, egyetértek azzal, aki azt írta, ha te magadtól megcsináltad volna, akkor lehetősége sem lett volna tőled bármit kérni.


Örülj, hogy ilyen türelmes a barátod, mert ezzel a viselkedéssel őt hoztad állati kellemetlen helyzetbe a saját nagyvonalú anyja előtt, aki fedelet adott a fejed fölé. Mellesleg tőle is illene bocsánatot kérned!


A bocsánatkérésnél nem teátrális nagy monológra kell gondolnod, színészkedéssel, hanem egyszerűen és őszintén elmondod, hogy ebben és ebben hibáztál, átgondoltad, hogy mit kellett volna máshogy csinálnod. Sajnálod, ha megbántottad ezekkel, és ha megengedi, hogy maradj továbbra is, megígéred, megpróbálsz jobban alkalmazkodni, mert neked fontos ez a kapcsolat és szeretnél vele is jóban lenni.


A virág/ajándék/meglepetésvacsora csak körítés, segédeszköz, nem az a lényeg, hanem az a fő, amit mondani akarsz neki!

2011. okt. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Én kemény leszek, de hogyan akarsz te saját albérletet, ha nem csinálsz semmit? Nem elég fizetni a számlákat, meg a lakbért, ott van a házi munka is! Ok, nincs annyi időd az egyetem meg a munka mellett, ezért mentetek anyósékhoz! Szerintem arany életed lehetett volna ott, ha nem veszed természetesnek, hogy befogad téged, és tudsz minimálisan is alkalmazkodni.

Dirigálásnak veszed azt, hogy megkér mosogass el? Nagyon gyerek vagy még! Magadtól meg kellett volna csinálnod, nemhogy még ő kérjen rá, és te úgy se csinálj semmit! Ha meg beköltözöl valahová, akkor nem csak a rezsibe szállsz be, hanem megcsinálod a házimunka rád eső részét is! Az anyós jelölt nem cseléd, hogy takaritson utánad, mert egy dolog hogy neked mennyi dolgod van, de neki is lenne jobb dolga, mint, hogy utánad sikálja a koszt!

Egyébként mindent meg lehet csinálni csak normális időbeosztás kérdése! Én is egyetemre járok, dolgozom is, plusz csinálom a házimunkát is. De nekem le is szakadna a bőr a képemről, ha így viselkednék a barátom édesanyjával.

Én csodálom, hogy fél évig tűrte ezt az anyósod, szerintem egy hónap semmit tevés után, simán kidobhatott volna! A barátodon is meg vagyok lepődve, hogy elnézte amint az anyja ugrál körülöttetek, te meg semmit se csinálsz!

És nem utolsó sorban ez az anyós háza, ha megkér, hogy takarits ki, akkor te kitakaritasz, a saját albérletetekben akár el is sűllyedhettek a disznóólban, de még nem otthon vagy, hogy ezt megengedd magadnak!

Kibékülni pedig csak úgy lehet, ha eléállsz és felnőtt ember módjára vállalod mekkorát hibáztál. Ha az anyósod még hajlandó tárgyalni veled, akkor üljetek le és beszéljétek meg, ki mit fog ezentúl bevállalni a házimunkából...

2011. okt. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én már sokkal előbb kib.sztalak volna az anyuka helyében. Tsizta szégyen, hogy a 24 éves felnőtt fiának egy ilyen kis semmirekellő, gyerekes barátnője van.
2011. okt. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Hát nálam se laknál sokáig...

Ez a "nekem ne parancsolgasson senki" hozzáállás meg nagyon gyerekes, és csak kifogás. Ha pl azt mondta neked, mosogass el, akkor oké, hogy nem mosogatsz, (bár mondjuk miért ne) de akkor mostál volna fel, vagy takarítottál volna helyette...


A bocsánatkérés kellemetlen? tudod, szerintem az a kellemetlen, hogy felnőtt ember létedre képtelen vagy együtt élni más emberekkel.


Én sem bírom az anyósomat, de pont ezért nem is költöztem hozzájuk (pedig a párom szerette volna) de ha ez lett volna az egyetlen lehetőség, akkor persze hogy besegítek a háztartásba, az a minimum. Szerinted az elég, hogy beszálltok a rezsibe? attól még takarítani kell, főzni kell, mosogatni kell...

2011. okt. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!