Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Át szoktátok adni a helyeteket...

Át szoktátok adni a helyeteket túlsúlyos embereknek?

Figyelt kérdés
csak azért kérdezem,mert egyik nap beszólt nekem a villamoson,egy nagydarab (nem telt,vagy húsos,hanem tényleg súlyosan elhízott),de nem idős (30-35 éves) nő,hogy jó lenne ha nem lennék ilyen paraszt és átadnám a helyem.Ez tényleg természetes,úgy értem,valamilyen illemszabály van erre,hogy úgy mint az időseknek,törött lábúnak,terhes nőknek stb át "kell" adni a helyet?
2011. okt. 30. 11:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
84%

nem XD

Egyszerüen csak bunkó volt és kötekedett

2011. okt. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Persze lehet beteg vagy műtét után, ami nem látszik, de akkor ott a lehetőség, hogy udvariasan megkérjen. Mondjuk ha valakit frissen műtöttek, akkor lehet 15 éves is, én átadom a helyem.


Viszont olyannal már én is találkoztam, hogy 40-45 körüli erősen elhízott, mégis "mindenem kint" stítlusban öltözködő, 10 centis tűsarkon (!!) ingadozó "hölgy" teremtett le, hogy ő fáradt és azonnal álljak fel. Kicsit elfelhősödött az agyam és mondtam, hogy ha a tűsarkú megy, akkor nem lehet olyan rossz egészségi állapotban. A második puffogás akkor jött tőle, amikor egy időközben felszállt, bottal közlekedő nénit kérés nélkül a helyemre ültettem, mert szegény csoszogni is alig tudott és az egyensúlyérzéke se tűnt jónak.

Na akkor gondoltam vissza, hogy jól tettem, hogy nem álltam fel neki.

2011. okt. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
54%
Nem szoktam es ezentul se fogom atadni a kovereknek a helyem.
2011. okt. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Hát ,minden volt csak nem udvarias.Egyébként meg 10 tonna smink,cicanadrág,magassarkú,nem hiszem,hogy bármilyen egészségügygi gondja lett volna ami miatt nem tud állni

Csak elgondolkoztam,hogy tényleg én vagyok e a hülye,de ezekszerint nem

2011. okt. 30. 11:31
 5/28 anonim ***** válasza:
68%

hehe :) mondd meg neki, hogy ha áll, akkor több kalóriát éget mint ülve :) biztos csöndben marad utána.


egyébként meg le lehet fogyni, és akkor nem fog fájni a lába.

2011. okt. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
67%
Egy túlsúlyos embernek? Ha nem bírja megtartani magát, fogyjon le, nem te tehetsz róla, hogy ekkora lett... Én biztos nem adnám át, hanem visszaszólnék neki. Akkor sem szoktam már 'csakazértse' átadni időseknek, amikor belekap a vállamba, meghúzza a hajam, stb hogy vegyem észre, hogy idős, leszeretne ülni. Azért már vannak határok... Szóljon szépen, meg lehet oldani úgyis.
2011. okt. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy agyoncicomázott, látványosan kétségbeesetten 20 évesnek látszani akaró 40 körüli hölgy kötekedett egyszer velem. 30 vagyok, így olyan hatalmas "anyám lehetne" korkülönbség se volt. Amikor felnéztem és mondtam, hogy "elnézést, nem láttam, hogy a NÉNI le szeretne ülni", akkor láttam, hogy mindjárt felrobban. Elrobogott a villamos túlvégébe és ott állt, amíg le nem szálltam, közben folyamatosan fújtatott :)
2011. okt. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
77%
Én szerintem átadnám a helyem, ha nem így kéri, és semmi illetlenséget nem csinál (pl beledugja az esernyőjét a hajamba, hogy vegyem észre).. Nekem nem megterhelő állni, neki az.
2011. okt. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
77%

Én pánikbeteg vagyok, így nem adom át túl gyakran a helyemet, mert csak ülve tudom átvészelni a tömegközlekedést, de csak meggyötörtnek tűnő idősebbnek adom át és max terhesnek, túlsúlyosnak nem.

Nem én tehetek a problémájáról.

2011. okt. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
79%
En csak akkor, ha tomeg van.. kevesebb helyet foglalok, mint egy orias balna.. hozzam ugy jott oda buszon egy 20 ev koruli nagyon kover lany, hogy mar pedig alljunk fel baratnommel.. o leszeretne ulni, mert elfaradt.. felajanlottam neki, hogy megadom a szamom, allitok neki ossze egy dietas etrendet es edzestervet, es akkor elbirja majd magat.. valahogy rogton nem volt faradt..
2011. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!