Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi bajuk az embereknek az...

Mi bajuk az embereknek az apácákkal?

Figyelt kérdés

Valószínűleg nem a jó kategóriában tettem fel a kérdést, de itt remélek normális válaszokat.


Egy rokonom saját elhatározásból apáca lett, egy nagyon szigorú rendházban él. Betegeket ápol, így sokszor kell a rendházon kívül is lennie, ahol szintén apácaruhát visel. Az utóbbi időben nagyon megszaporodtak azok az esetek, amikor bántó megjegyzéseket tesznek rá, direkt provokálják, és egy alkalommal a ruháját is leköpték.

Nem értem miért. Mi bajuk lehet az embereknek azokkal, akik ezt választották hivatásul.

Nagyon kíváncsi vagyok, mások hogyan látják őket.

Köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 26. 23:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Nekem semmi, sőt élőbe még soha életembe nem láttam egyet se... Egyáltalán magyarországon vannak apácák?
2011. aug. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Az olyan emberek prímitívek, akik nem fogadják el mások olyan dolgát, amit felvállal és ezért elzárkoznak az elől, lenézik, lekőpik, stb sajnos ezeket az embereket.

Az én baráti körömben van 2pár, akik a saját neműkhöz vónzódnak, egyiküket szintén leköpték, pedig csak simán kézen fogva mentek. Sajnos sok a rasszista, buta ember. Ez ellen nem lehet mit tenni :S

2011. aug. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Én még soha nem találkoztam testközelben apácával. Csak utcán láttam őket.

De valahogy mindig is furcsának találtam a vallási fanatikusokat. A papokat sem értem, hogy lehet így élni.

Ha van isten, ő biztos nem akarná ezt.

Persze sosem köpnék le senkit. Ez durva. Kik csinálták ezt vele? A betegek?

Én azért tisztelettel fordulnék feléjük. Talán még meg is kérdezném, hogy miért választották ezt az utat. Bár lehet, hogy ez illetlenség. De tényleg nem értem.

Sok frusztrált ember van Magyarországon, mert nehéz megélni. Ezt magamról is tudom, mert mióta van munkám, kiegyensúlyozottabb vagyok. De mikor nem volt, akkor én is haragudtam a világra.

2011. aug. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Apácák közt nőttem fel, nyolcosztályos katolikus gimibe jártam, kollégiumban laktam. Kitűnő nevelést kaptam.
2011. aug. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

Ne keverjétek össze a vallási fanatizmust a papsággal és az apácasággal! A fanatikus jellemzője, hogy féktelenül, egyoldalúan, de közben öncélúan (!!!), gyakran erőszakosan majmol valamit, akár egy egyházat, akár egy vezetőt. Ezzel szemben egy (katolikus) pap, szerzetes, apáca Istennek ajánlja fel életét, ezzel szolgáló (!!!) életet választ. Hatalmas különbség! Egy fanatikus fejbe lő, ha nem hiszel az istenében. Egy szolgáló ember ilyet nem csinál...


Nem tudom, mi bajuk az embereknek az apácákkal és a reverendát hordó papokkal, de tény, hogy Magyarországon nem megszokott látvány. Szerintem inkább kedves benyomást kelt, számomra az erőszak legkisebb foszlányát sem sugározzák, még ha kicsit "outsider"-nek is hatnak a mai világban. Más országokban, vagy akár olyan városokban, ahol vannak rendházak (pl. Budapest, Pécs), nem olyan kirívóak.

2011. aug. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

"ma 23:28"


Én szerzetesek közt, jó volt! ;)

2011. aug. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Fú én egy két apácával már összefutottam a városba, de nekem semmi bajom velük. :) És azok akik ilyen megjegyzéseket tesznek, azok elég h.lyék....

Sajnálom :/ De azért nem mindenki ilyen!

2011. aug. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én nem ítélem el őket. Sőt szivesen elbeszélgetnék velük, hogy miért ezt az életet választották?! Mit és hogyan kell csinálniuk, hogyan telik egy napjuk? úGY GONDOLOM, mindenki a saját életének a kovácsa, nincs senkinek joga beszelszólni, megalázni ezért, hogy valaki így, vagy úgy él.
2011. aug. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is láttam már utcán apácákat,nem ítélem el,ők válaszoltak ez a hivatást.nincs semmi bajom velünk,de azon gondolkoztam,h nem hiányszik a szexuálitást?!
2011. aug. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 reptoid tudós 2 ***** válasza:
32%
Az, hogy nem fekszenek le velem.
2011. aug. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!