Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vidéki rokonaimat nem értem...

Vidéki rokonaimat nem értem meg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szabolcsi rokonaim tájszólását nem értem meg. Sokszor csak bólogatok, de nézek értetlenül. Nincs valami szótár mucsára?
2011. okt. 30. 11:45
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
58%
Ne viccelj már. Hallásvizsgálaton voltál?
2011. okt. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
64%
Te beteg vagy. Remélem, ezt értetted, pedig egy "vidéki" írta.
2011. okt. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
93%
Az nem mucsa, és ugyanúgy magyarul beszélnek, csak kicsit máshogy, talán pucold ki a füledet. Érdekes módon én mindent megértek, pedig nem vagyok szabolcsi, csak párom idevalósi.
2011. okt. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
95%
Sztem túlzol, és akkor még enyhén fogalmaztam.
2011. okt. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
38%
Beszélnél egy erdélyi magyarral, a legtöbbnél kell néhány óra mire megérted, hogy mit beszél olyan tájszólásuk van.
2011. okt. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
88%

Gondolom, a VV5-öt érted szótár nélkül, meg a köszcsiláwcsi, am, wok, és hasonló ökörségeket.

Nekem meg ehhez kéne szótár, mert nem értem a pesti pi.csanyelvet.

Gondolom, nem nehéz értetlenül nézned, és csak bólogatnod, lehet már benne gyakorlatod.

Biztos sok, számodra idegen kifejezést is használnak: munka, korán kelés, takarítás, mosogatás, segítség, kedvesség, értelem, osztályelső, jeles érdemjegy, színház, könyv, tisztelet, becsület.


Szokták mondani vidéken: Ha valamit nem értesz, akkor kérdez. Ha kérdezel, akkor csak egyszer leszel buta, ha nem kérdezel, buta is maradsz. Látom, felétek ezt se ismerik.

:P

2011. okt. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
75%

Tényleg mindenhol vannak szavak, amiket egy távol élő nem ért meg.

Engem a szabolcsiaknál a jösztök meg a helyhatározók fura használata zavart, az "idegen" szavak jelentését meg lehet tanulni.

Ott így van, ők meg engem hülyéztek le, hogy mi az a jöttök, az úgy nem jó.

2011. okt. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
95%
De van különbség aközött, hogy nem értesz pár szót, vagy nem érted, amit mondanak. Nekem volt szlovákiai magyar és vajdasági ismerősöm is, gond nélkül megértettem őket, igaz, hogy volt pár olyan kifejezés, amit mi máshogy használtunk, de a kérdező túloz, kétlem, hogy Magyarországon van tájszólás, amit ne lehet megérteni.
2011. okt. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
78%

Szabolcsi vagyok és Pesten élek.Egy apróságot ezért elárulok Neked.Szabolcs-Szatmár Kazinczy földje, a nyelvújítás kb. összes szava innen ered, ebből a tájegységből gyűjtötte az "az új nyelv hozzávalóit", úgyhogy amit ők beszélnek az a helyes, és Neked kell szép beszédben hozzájuk igazodnod.

A mai napig kiráz a hideg a legmagyartalanabb beszéd, a pesti tájszólás,választékosság nélküli beszéd miatt, ilyen ritka rossul tényleg csak Budapesten használják ezt a szép nyelvet.


Összegezve, ők tényleg vidékiek, de te vagy a p.raszt.

2011. okt. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
54%
76%: az egész kommentedért és az utolsó mondatodért hatalmas piros pont!
2011. okt. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!