Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Agresszívabb lehet? Bővebben lent

Agresszívabb lehet? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Van egy 9 éves kapcsolatom, 2 és fél éve élünk együtt az ő lakásában. Előtte évekig a szüleimnél laktunk, akik soha egy fillért sem kértek tőle se számlákra se semmire. Aztán beköltöztünk a lakásába. A nagypapámtól kaptam nagyon sok pénzt, amit én az élettársam lakásába fektettem felújításra. Állásom csak 4 órás volt, de fizetéskor mindig bevásároltam, magamra szinte csak a buszbérletre és a telo feltöltésére költöttem. Egy veszekedés alkalmával hozzám vágta hogy ez az ő lakása, az ő fürdője (amibe a csempe, a kád stb a nagypapámtól kapott pénzből van, mint sok más a lakásban) szóval hogy az övé, én semmit sem csinálok nem adok pénzt mindent ő fizet stb. A szüleit pénzeli a hátam mögött én meg anyukáméktól kérek pénzt ennivalóra, mert az élettársam képes úgy elmenni napokra vidékre dolgozni hogy egy fillér nélkül itthon hagy. A hobbijára rengeteget költ, és vett egy nagyon drága lcd tvt 300 ezert ft-ért mert neki az kell! És az ő pénze arra költi amire akarja. Nekem semmi! Kajára is ritkán ad. Sajnos munkanélküli lettem. Tegnap megmondtam hogy mindig magára gondol, annak kell lennie amit ő akar és önző, mert most nagyon nem jól állunk anyagilag és nem kéne 60 ezret elkölteni a hobbijára, amikor ennivalóra meg nem ad. Sokszor a szüleimnél eszünk. Előzö héten adott pénzt kajára de csak azért mert az apjának születésnapja volt és hogy hívjuk meg ebédre. Az én szüleimmel kapcsolatban sosem tett ilyet. Tegnap megrázott és oldalba ütött. Szerintetek ez a helyzet rosszabb lesz?
2011. okt. 31. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos igen. :(

Azt kell, hogy mondjam, ez már nem kapcsolat. Ne várd meg, amíg elfajulnak ennél is jobban dolgok, elég durva ez így is, amit veled művel. Sajnálom :(

2011. okt. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyértelműen igen. Tudom, hogy az ember ilyenkor hajlamos magát hitegetni, de ne tedd.
2011. okt. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igen,hisz ha már egyáltalán ez a mondat elhangzik, hogy az én lakásom,onnantól szerintem csak egyre rosszabb lehet a helyzet. És ha ennyire nincs pénzetek most,attól csak még feszültebb lesz,ami még inkább agressziót hozhat ki ezek szerint belőle.
2011. okt. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Neki van pénze nekem nincs. Tehát a hangsúly számára azon van hogy neki van és arra költi amire akarja, ő dolgozik meg érte. Egyszer megmondtam neki hogy elhagyom, amire azt mondta csomagoljak. Erre visszavágtam hogy a pénzem nélkül nem amit a lakásába fektettem. Ez 500 ezer ft.
2011. okt. 31. 09:12
 5/11 anonim ***** válasza:

ácsi.

nálunk a párom is ilyen volt, mindig csak azt vette észre amit ő ad bele a kapcsolatba anyagilag- és amit mérhetetlenül sajnált - ("miért költsek rád, ha azt magamra is költhetném? mondatai voltak felém)


én sokszor elmondtam neki, hogy ő egy ÖNZŐ alak, ezen nagyon berágott hogyan merem annak nevezni, valamint folyamatosan papoltam neki arról, hogy én az utolsókat beleadom - mindenem ebbe, és nem veszi észre, csak az ő pénzét.

és eddig soha életemben nem kaptam azt, hogy valaki vissza mondta volna, hogy miket adott nekem, minden barátom az utolsóival segített nekem, 3000 ft-kért kaptam kabalamacit (aminek értelme nincs, csak szeretet tükröz!)


és a lényeg, hogy így FOLYAMATOSAN ezeket mondogatva fél év múlva, amikor visszamondtam neki, hogy miket mondott nekem, szégyellte és le is tagadta!


szóval megváltoztathatóak a dolgok jó irányba


nálunk is hiszti volt belőle először, ha hangom volt!

2011. okt. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia,lehet,hogy most rosszul fog esni,de ha nem írtatok papírt,akkor ütheted a pénzed nyomát,ez az egyik,inkább vettél volna bútort,háztartási eszközt,mert azt ilyen esetben elvihetnéd.De figyu,ha két és fél éve laktok együtt és csak négy órás állásod van,akkor nem kerestél valami sok pénzt,ő költött többet,talán joggal mondhatja,hogy simán elment az a pénz.Természetesen ezt nem azért mondom,mert szép,amit csinál,csak sajnos készülj fel,hogy ezeket fogja érvelni.Szerintem hagyd a fenébe a pénzedet,fogd ezt fel tanulópénznek.Ez az ember már nem szeret,menj haza a szüleidhez és kezdj új életet.Még nem késő.És félre ne érts,tényleg nem bántani akarlak,csak hát az élet elég nehéz!
2011. okt. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nálunk ez nem használ. Ő a szent ő a pénzkereső, ő a mindenség! Önzőbb mint te párod.
2011. okt. 31. 09:20
 8/11 A kérdező kommentje:
A társam etyke, soha nem tanulta meg mi az megosztani valamit mással, az anyja pedig ugyanilyen anyagias etyke. Miért nem kerestem másik állást? Azt hiszed nem kerestem? Nem volt és örültem annak ami van. Már az sincs mert sok év után elküldtek.
2011. okt. 31. 09:24
 9/11 A kérdező kommentje:
Háztartási dolgok amik az "enyémek": mikró, hűtő, edények stb. Bútorok, egyebek: bőr ülőgarnitúra, íróasztal, függöny, ágynemű huzat stb. Viszont én ezekre mindig úgy tekintettem hogy a kettőnké.
2011. okt. 31. 09:27
 10/11 A kérdező kommentje:
Ja és a mosógép.
2011. okt. 31. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!